Virtualios veiklos

Virtualios veiklos namuose: ką įdomaus galima rasti internete?

Kokias virtualias veiklas galima išmėginti karantino metu? „Miesto žirafos“ parengė įdomių veiklų bei pramogų internete gidą.

Karantinas, namai, keturios sienos…Tačiau virtualus pasaulis ir virtualios veiklos bei pramogos neužsidaro. Atvirkščiai, šiuo metu, kai pasaulį stingdo koronaviruso pandemija, intereneto platybėse daugėja įvairių pramogų ir naudingų veiklų, kuriomis užsiimti galite neiškėlę kojos iš namų. Todėl „Miesto žirafos“ parengė gidą koncertų, spektaklių, pamokų, virtualių muziejų, namų kino teatrų, kuriuose galėsite pabuvoti ar stebėti savo namuose.

Šį gidą nuolatos PILDYSIME, tad nenuobodžiaukite ir išnaudokite šią laikiną situaciją naudingam ir turiningam poilsiui namuose.


Koncertai

Vos tik paskelbus pandemiją, įvairūs pasaulio muzikantai pradėjo organizuoti savo koncertus iš savo namų ir transliuoti juos per socialinius tinklus. Ne išimtis ir Lietuva. Tiesa, kažko labiau cikliško ėmėsi tik legendinė Vilniaus renginių erdvė „Loftas“, kuri kiekvieną vakarą savo Facebook paskyroje transliavo (šiuo metu – nebe) įvairių Lietuvos DJ’ų bei muzikos atlikėjų koncertus koncertinius įrašus (o kartais net ir tiesiogines koncertų transliacijas!)

Vėliau prie cikliškesnio renginių transliavimo prisijungė puikiai Kauno naktinėtojų pažystama vieta „Lizdas“. Šios vietos rezidentai siūlo nuotoliniu būdu pasidžiaugti gyvai iš vietos transliuojamais šokių muzikos ritmais virtualių renginių cikle „Lizdas: Komendanto valanda“.

Daugiau virtualių koncertų ir kitus „online“ renginius rasite „Miesto žirafų“ Virtualių renginių kalendoriuje.


Kinas

Virtualūs kino teatrai šiandien nėra jokia naujiena. Gyvename „Netflix’o“ amžiuje, kur legaliai susirasti įdomų kino filmą internete yra itin paprasta. O ir pasirinkimo, ką žiūrėti, tikrai netrūksta. Tad čia jums norime pasiūlyti kelias platformas, kur galite legaliai virtualioje erdvėje stebėti net tik įdomius užsienio, bet ir Lietuvos kino filmus.

„Žmonės Cinema“: gera platforma, kurioje galite rasti tikrai nemažą lietuviškų bei užsienio filmų asortimentą.

„Go3“: čia taip pat rasite nemažą lietuviškų bei užsienio kino filmų asortimentą – nuo linskmų komedijų iki rimtų dramų ar animacijos.

„Kino fondas“: šioje platformoje rasite tik geriausius visų laikų lietuviškus kino filmus. Nematėte tokių legendinių filmų, kaip „Niekas nenorėjo mirti“ arba „Vaikai iš Amerikos viešbučios“? Turite puikią proga juos pažiūrėt „Kino fonde“.

Drive-in kino tetras Vilniuje ir Kaune Taip, tai nėra virtuali pramoga, tačiau negalėjome jos nepaminėti šiame straipsnyje. Mat prie „Litexpo“ Vilniuje ir prie „Žalgirio“ arenos Kaune atsidarę Drive-in kino teatrai yra tikrai puiki altrnatyva pažiūrėti naujus kino filmus saugiai, tačiau išjudėjus iš namų!

„Drive In Live“ koncertai: Tai taip pat nėra virtuali pramoga, tačiau puiki alternatyva gyvos muzikos koncertams. Tad jei pasiilgote gyvo garso, paspauskite pasižiūrėti, ką jums Palūknio erodrome šį mėnesį siūlo „Drive In Live“ koncertų ciklo organizatoriai.


Muzika

Šiuo metu galima rasti tiek daug muzikos platformų, kuriose nemokamai ir legaliai galima klausytis muzikos, kad visų čia nesuvardinsime. Žinoma, papuliariausios vis dar išlieka „Spotify“ ir „Youtube Music“. Tačiau internete galima rasti ir legalų lietuviškos muzikos virtualų lobyną „Pakartot.lt“. Jame rasite geriausius ir naujausius lietuviškos muzikos albumus, o už perklausas iš šios platformos lietuvos atlikėjai gauna ir didesnes finansines injekcijas.

Beje „Miesto žirafos“ yra parengusios ir geriausių naujausių lietuviškų vaizdo klipų bei albumų apžvalgas.

Teatras

Menininkas yra toks žmogus, kuris neprapuls jokioje situacijoje. Tai puikiai įrodo ir Lietuvos teatrai. Net keli jų šiuo metu savo spektaklius perkėlė į virtualią erdvę. Tad dalinamės su jumis jų pavadinimais, kad neatitrūktumėte nuo didžiosios teatrinės kultūros ir šios pandemijos metu.

Šiaulių dramos teatras: Vienas iš pirmųjų Lietuvos teatrų, paskelbus karantiną, pasiūlęs savo žiūrovams stebėti jų spektaklių transliacijas interenetu. O ką pamatyti – ten tikrai yra.

Kauno dramos teatras: Kauniečiai savo puslapyje siūlo pasimėgauti ne tik naujų, bet ir senų savo spektaklių įrašais. Čia tai pat galite rasti ir vaizdo įrašų su garsių teatro pasaulio žmonių pokalbiasi bei net žvilgtelėti į teatro užkulisius.

Klaipėdos muzikinis teatras: Muzikinio teatro „Facebook“ paskyroje bei internetinėje svetainėje jau galima išvysti Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro spektaklių įrašus. Tad kiekvienas būdamas savo namuose gali peržiūrėti Eduardo Balsio šokio spektaklį „Eglė žalčių karalienė“, Antano Kučinsko operą vaikams „Bulvinė pasaka“ bei Viačeslavo Ganelino miuziklą „Velnio nuotaka“.

Klaipėdos dramos teatras: Dramos teatras taip pat siūlo stebėti savo spektaklių įrašus. Tik čia juos galėsite stebėti „teatriniu laiku“ pagal iškart suplanuotą tvarkaraštį.

Oskaro Koršunovo teatras: Vieno gariausių šalies režisierių spektakliai taip pat jau pakeliui į virtualią erdvę. Teatras kiekvieną savaitę pristatys po vieną spektaklį, kurį teatro mėgėjai galės pasižiūrėti neišeidami iš namų. 

Kauno lėlių teatras: O jei esate lėlių teatro gerbėjas ar turite namuose mažųjų žiūrovų, jiems ir jums puikią pramogą siūlo Kauno lėlių teatras, kurie savo internetiniame puslapyje taip pat paskelbė kai kurių savo spektaklių vaizdo įrašus.

Labai teatras: Išskirtinis teatras siūlo ir išskirtinę pramogą. Norite internetu pasiklausyti siaubo pasakų? Tuomet apsilankykite „Labai teatro“ FB puslapyje.

Cirque Du Soleil: Taip. Garsusis pasaulio judesio teatras taip pat perkėlė savo pasirodymus į virtualią erdvę. Tad jei dar nei karto neteko matyti šio grožio, pats laikas pasižiūrėti.

Šokio teatras AURA: Ko gero seniausio šokio teatro Lietuovje spektakliai – jau taip pat internete. Sekite grafiką jų FB puslapyje ir mėgaukitės geriausių teatro spektaklių irašų transliacijomis.

Domino tetaras: Šio teatro spektakliai prieinami labai plačiam žiūrovų ratui, tad nuo šiol geriausius iš jų galite pamatyti ir internetu. Spektaklių vaizdo įrašus bei pokalbius su teatro aktoriais galima stebėt DELFI Youtube kanale.


Muziejai ir kt. lankytinos vietos

Šiame modernių technologijų amžiuje po muziejų galite pasivaikščioti ir visiškai neišėję iš namų. Pavyzdžiui garsusi Luvras“ ar „Londono Tate Modern“ muziejai jau seniai leidžia virtualiai pasivaikščioti po muziejaus erdves. Tačiau virtualiai apžiūrėti bei pabūti galima ir kai kuriuose Lietuvos muziejuose, kelis iš jų išvardinome žemiau.

Palangos gintaro muziejus: Taip, į Palangos gintaro muziejų galite užsukti ir karantino metu. Tam tereikia tik interneto.

Valdovų rūmai: Jei dar nesate čia buvę, pamėginkite pasivaikščioti virtualioje erdvėje.

Rokiškio dvaras: Šių dienų technologijos leidžia apžiūrėti iš namų net ir įstabų Rokiškio dvarą.

Lietuva 360 C: Šis projektas jums leis 360 laipsnių kampu apžiūrėti itin gražias Lietuvos vietas. Tad tai puikus būdas susidaryti ateities gidą kelionėms po Lietuvą kai visa ši velniava baigsis.


Sportas

Taip, gerą fizinį aktyvumą galima palaikyti ir namie. Šiuo metu virtualias treniruote siūlo galybės trenerių socialiniuose tinkluose – dalinamės keliais įdomesniai variantais:

RomaYoga treniruotės: Čia rasite jogos pratimų video visoms savaitėms dienoms.

Virtualios treniruotės su Klaipėdos baseino treneriais: Jums reikės kilimėlio arba rankšluosčio, vandens buteliukų, ir kas turite trumpas arba ilgas pasipriešinimo gumas, bei svarelius. Treniruotėm diriguos Dragūnas Fitness, o MONA’trainer atliks pratimus kartu su Jumis!

Virtualios treniruotės su treneriu Remigijumi Janeliūnu: Puikus komplektas video medžiagos, kurią stebėdamas pilnavertiškai galėsi sportuoti neišeidamas iš namų.

Imuninės treniruotės su Ignu Bakėjumi: Imunitetas šiandien yra labai svarbu. O jį pasigerinti nemokamai siūlo ir žymusis treneris Ignas Bakėjus. Jo FB puslapyje rasite tikrai ne vieną naudingą treniruotę gerinti fizinei būsenai bei jau minėtam imunitetui.

Nemokamos rytinės Jogos treniruotės: Antradienio ir ketvirtadienio rytai nemokamos virtualioms jogos treniruotėms jus kviečia treneris Darius Kauneckas. Tikrai puikus būdas produktyviai pradėti dieną.

Nemokamos Jogos treniruotės ketvirtadieniais: Dar viena virtuali vieta, kuri skatina pajudėti. Kiekvieną ketvirtadienį prisiregistravus prie grupės jūsų laukia NEMOKAMAS praktinis 50 min LIVE užsiėmimas su profesionaliais ENSO studijos treneriais.

Rytietiškų šokių mankšta: Mėgstate rytų kultūrą ir šokius. Puiki pramoga jums, kuri leis pajudinti kaulus. Šokių pamokas kiekviena trečiadienį po pietų internetu veda profesionali trenerė.


Pamokos

Karantinas mokymuisi tikrai netrukdo. Kiek iš mūsų šiais laikas esame patys išmokę ko nors naudingo iš „Youtubo“ vaizdelių net neišėję iš namų… Tad kodėl ir dabar nepasimokius kažko naujo? Tuo labiau, kad šiuo metu nemažai lietuvių trenerių, mokytojų bei lektorių siūlo nuotolines pamokas. Štai kelios įdomesnių:

Šokių pamokos internetu: Prisisijungę prie „Aistra šokiui“ klubo grupės galėsite nemokamai išmokti ne vieno naujo šokių judesio. Tiesiogines šokių pamokas čia veda profesionalūs šokių treneriai.

Nemokamos užsienio kalbų pamokos: Puikus laikas išmokti kokios nors naujos užsienio kalbos. Čia rasite nemokamų pamokų paketus, kurių pagalba galėsite išmokti daugiau nei 40-ies skirtingų kalbų pradmenis.

Mankšta smegenims su įdomiais „kvizais“: Pasiilgote protmūšių vakarų? Ne problema. Čia galėsite sudalyvauti tikrai įdomiame protmūšyje interentu.

„Coffe shots“ pamokos: podcast‘ų seriją apie kavos ruošimo paslaptis namuose. Šios srities profesionalas Nidas Kiuberis jums papasakos, ko, kiek ir kaip dėti į puodelį, kad jaustumėtės puikiai.

„Sweet Spot“ pokalbiai ir pramogų pasiūlymai namuose: „Sweet spot“ online laidoje ne tik galėsite pasiklausyti įdomių pokalbių su žinomais žmonėmis, tačiau ir jų FB puslapyje rasite įvairių pasiūlymų, ką veikti karantino metu namuose. Juos jums šmaikščiai pateiks radijo laidų vedėjai Vilius Regalas ir Simas Buziliauskas.

Virtuali alaus degustacija internetu: Taip. Mes taip pat manom, kad degustuoti alų yra tas pats, kas bučiuotis per stiklą, bet… Šios idėjos autorius pakeitė mūsų nuomonę. Tiesa, „degustacija“ nepigi, bet žinios visada nebūna pigios…


Žaidimai

Kompiuteriniai žaidimai visuomet neblogai prablaško smegenis. Tad „Miesto žirafos“ surinko net visą TOP’ą populiarių nemokamų žaidimų, kuriuos gali žaisti tiesiog savo telefone.

„Miesto žirafos“ primena, kad šį straipsnį nuolat atnaujinsime ir papildysime naujomis kategorijomis bei virtualiomis veiklomis, kurias galima rasti internete. Jeigu žinote ar organizuojate panašias pramogas, parašykite mums el. paštu info@mzirafos.lt ir mes jomis pasidalinsime su savo skaitytojais.


O virtualių renginių kalendorių rasite mūsų skyriuje „Virtualūs renginiai“.