lietuviškos muzikos albumai

„Miesto žirafos“ rekomenduoja: Įdomiausi nauji lietuviškos muzikos albumai

Kokie nauji lietuviškos muzikos albumai labiausiai pradžiugintų ausį karantino metu? „Miesto žirafos“ dalinasi savo rekomendacijomis.

Lietuviškos muzikos albumai bei jų klausymas yra ne tik puiki pramoga šiek tiek atitrūkti nuo slegiančių „karantininių“ minčių, tačiau ir puiki priemonė padėti Lietuvos muzikos kūrėjams šiuo sunkiu metu. Uždraudus renginius ir koncertus, jau anksčiau išleista muzika tapo vieninteliu pragyvenimo šaltiniu ne vienam šalies muzikantui. Tad „Miesto žirafos“ sudarė įdomiausių jau šiemet išleistų albumų gidą, kuriuos nuoširdžiai norėtų rekomenduoti paklausyti ir jums.


Andrius Mamontovas – „Perlai ir Sakuros“

„Perlai ir Sakuros“

Lietuviško muzikos legenda šiemet pristatė net ketverius metus brandintą naują solinį albumą „Perlai ir Sakūros“. 8-ių dainų muzikos leidinys iškart sulaukė klausytojų dėmesio, o titulinė albumo daina tokiu pat pavadinimu pradėjo dažnai suktis radijo stotyse. Vis dėl to, jeigu lyginsime prieš tai išleistus Andriaus albumus su naujuoju, šiame atlikėjas pagaliau patvirtino savo žodžius, kuriuos jis kažkada pasakė žiniasklaidai prieš savo 50-ies metų gimtadienį. Tuomet muzikos legenda teigė, kad jis pasiekė tokį amžių, kad jam nieko niekam nebereikia įrodinėti. Ir šis albumas yra šio manifesto paminklas. Albume „Perlai ir sakūros“ pusė dainų yra ilgesnės nei 5 minutės. O tai reiškia, kad jos yra toli nuo šiuolaikinio radijo formato (3-4 min.). Albume skamba tik paties atlikėjo intin mėgstamas ritmo mašinos, sintezatoriai bei kimus Andriaus blasas, o tekstuose netrūksta nei taip AM būdingos filosofijos, nei tamsokos ironijos. Titulinė albumo daina „Aš Vis Dar Čia“ yra šio albumo vėliavnešė. Daugiau nei 7 minutes trunkantis kūrinis turi tiek skirtingų muzikinių dalių, kad jo klausydamasis net užmiršti, kad tai dar vis ta pati daina. Tai albumas, kuris tikriausiai parodo, koks yra ir nori būti šiandienos Andrius Mamonotvas. Be jokių kaukių ir prisitaikymo prie formato. Be šiuolainių muzikos madų ar praeities šešėlių vaikymosi. Be jokio pataikavimo lengvesnio turinio ieškančiai publikai ir muzikos kritikams. Tad jei norite iš arčiau pažinti šiandieninį „bičą iš Foje“, būtinai skirkite laiko šio albumo perklausai.

Albumo galite paklausyti „Spotify“.


Domantas Razauskas ir Saulius Petreikis su styginių kvartetu

„Domantas Razauskas ir Saulius Petreikis su styginių kvartetu“

Du lietuvos muzikos devyndarbiai Domantas Razauskas ir Saulius Petreikis vėl suvienijo jėgas bendram įrašui. O kad „nebūtų per mažai“, į pagalbą dar pasikvietė ir styginių kvartetą. Viso šio proceso rezultatas – nuostabus albumas, kurio įrašai buvo atlikti legendinėje Vilniaus plokštelių studijoje. Vos įsijungus pirmąją albumo dainą „Jei tavęs nebūtų“ galima pajausti visą įrašo kokybinį lygmenį. Albume galima rasti tokius jau garsius Domanto kūrinius kaip „Lietaus kamabarys“, „Burtininkė“ ar „Tiems, kurie kely“. Instrumentalisto Sauliaus Petreikio pučiamieji instrumentai prideda šiam įrašui gražaus mistiškumo, o styginių kvarteto partijos – lengvumo ir švelnios emocijos. Apskirtai, albumo daina „Tu Voras“ yra puikus pvyzdys visiems, kaip nenubodžiai galima išnaudoti styginių kvartetą panašaus tipo įrašuose. Kalbant apie visą albumą galima tik pasakyti, kad tai visiškai išbaigtas darbas nuo pradžių iki pabaigos. Dainuojamoji poezija čia skelidžiasi gražiausiomis savo spalvomis. O jei net ir nesate dainuojamosios poezijos gerbėjas, vistiek paklausykite šio albumo. Jis tikrai jus privers pamatyti, kad šiame žanre gali būti daug daugiau nei tik „pobanalis“ filosofinis tekstas ir vienodai brazdinami primityvūs keturi akrodai.

Albumo galite paklausyti „Spotify“.


Solos Ansamblis – „Olos“

„Olos“

„Solo Ansamblis“ yra vienas iš tų gražių pavyzdžių, kad nebūtinai dainuodamas angliškai tu gali sudominti publiką ir už šalies sienų. Mat naujausią grupės studijinį albumą „Olos“ išleido Kanados leidybinė kompanija „Artoffact records“. Šį albumą tikriausiai jau dabar galima vadinti vienu svarbiausių muzikinių leidinių mūsų šalyje šiemet. Mat jo turinys tik dar kartą įrodo, kad pirmasis grupės albumas „Roboxai“ nebuvo tik sėkmingas atsitiktinumas. Albume „Olos“ grupė dar labiau paniro į tamsos ir dar didesnio išskirtinumo paieškas. Tamsūs elektroniniai garsai, purvinos gitaros ir sunkūs bet poetiški tekstai puikiai atspindi pačios grupės tiek muzikinę tiek asmeninę filosofiją. O „Olos“ daina „Neturėjom dainos“ neabejotinai taps hitu tiems, kurie šiuo metu ieško kažko daugiau nei groja „Power Hit Radio“. Tokios stipriai konceptualios grupės, kaip „Solo Ansamblis“ Lietuva neturėjo nuo „Kardiofono“ ir ankstyvųjų „Antis“ laikų. O naujausias grupės albumas „Olos“ tik sustipriną viltį, kad ši grupė į sceną užlipo ilgam ir tai tik jos „tamsios“ ir ilgos kelionės pradažia.

Albumo galite paklausyti „Spotify“


Jauti – „Mulkis“

„Mulkis“

Prieš keletą metų grupė „Jauti“ plačiąjai publikai prisistatė populiariame grupių konkure „Garažas“ ir iškart buvo pastebėta. Antrąją vietą užėmęs kolektyvas po konkurso dar stipriau kibo į darbus ir pradėjo siūlyti savo gerbėjams vis daugiau muzikos įrašų bei vaizdo klipų. Per šiuo kelis metus grupė dirbo išties produktyviai ir jų diskografijoje šiandien jau yra net du EP bei pilnas studijinis albumas „Too Fat To Run“. Matematinio roko atstovai šiemet savo gerbėjus jau spėjo nustebinti ir pilnu lietuvišku EP „Mulkis“. 4-ių dainų minialbumas stebina savo muzikine branda, o jo titulinė daina tokiu pat pavadinimu yra visus hito komponentus turintis kūrinys, kuris nebejotinai taps dažnu palydovu jaunosios kartos meilės reikaluose. Lieka tik palinkėti grupei neprarasti to teigiamo entuziazmo ir darbštumo. O talento, kaip rodo kiekvienas jų naujas įrašas, jiem tikrai netrūksta. Tai patvirtina ir praėjusių metų M.A.M.A apdovanojimai, kuriuose grupė buvo tarp pretendentų geriausios metų roko grupės apdovanojimui.

Albumo galite paklausyti „Spotify“


Daugiau įdomių virtualių pramogų ieškokite „Miesto žirafų“ rubrikoje „Virtualūs renginiai“.