Naujieji 2020 metai

2020-ųjų sutikimas Vilniuje: naujametiniai renginiai, koncertai, pramogos

Nežinai, kur sutikti naujuosius 2020-uosius metus Vilniuje? „Miesto žirafos“ tau parengė naujametinių sostinės renginių gidą.

2020-ieji artėja kosminiu greičiu. Tad nenuostabu, kad vis dažniau į galvą ateina tas tradicinis klausimas: „O kur nauji?“. Šiemet Vilniuje paskutinis metų vakaras bus gausus renginių. O kad būtų paprasčiau susigaudyti ir išsirinkti, „Miesto žirafos“ parengė naujametinių renginių sostinėje gidą.

Renginių sąrašą nuolat pildysime…


Naujametinis koncertas „The Music of ABBA“

Priešpaskutinį metų vakarą Vilniaus koncertų salėje „Compensa“ grandiozinį Naujametį koncertą surengs garsiausia „ABBA“ tribute grupė pasaulyje – „ARRIVAL from Sweden“ su programa „The Music of ABBA“. Dviejų dalių koncerte skambės visi geriausi „ABBA“ hitai – „Dancing Queen”, „Mamma Mia”, „Does Your Mother Know”, „Take A Chance”, „SOS”, „The Winner Takes It All”, „Super Trouper” ir daugelis kitų. Tad jei jaučiate nostalgiją šios grupės muzikai, tuomet šis koncertas skirtas jums.

Kada: gruodžio 30 d., 19.00 val.  Kur? „Compensa“ koncertų salė (Kernavės g. 84)


Naujametinis koncertas „Kelionė metų laikais“

Paskutinį metų vakarą Šv. Kristoforo kamerinis orkestras ir maestro Modestas Barkauskas kviečia palydėti šventine ir pakilia gaida, tad šia proga klausytojams žada įspūdingą muzikos šventę. Joje pasirodys solistė Joana Gedmintaitė ir smuikininkas Linas Valickas. Muzikinėje kelionėje metų laikais skambės tiek geriausios pasaulio arijos, tiek lotynų amerikos ritmais alsuojančios melodijos.

Kada: gruodžio 31 d., 17.00 val.  Kur? Šv. Kotrynos bažnyčia (Vilniaus g. 30)


Šventinis ledo šou

Šiame renginyje, skirtame visai šeimai, bus galima išvysti tarptautinių Grand-Prix turnyrų prizininkų ir laimėtojų bei Jaunimo Žieminių olimpinių žaidynių dalyvių įspūdingus pasirodymus. Tad jei norite pasižiūrėtį į mūsų šokių ant ledo viltį, tam yra puiki proga paskutinį šių metų vakarą.

Kada: gruodžio 31 d., 17.00 val.  Kur? Vilniaus Pramogų Arena (Ąžuolyno g. 9)


Jaunimo teatro spektaklis „Balkonas“

Kodėl senųjų metų nepalydėjus su vienu iš reikšmingiausių XX a. draminių kūrinių? O paskutinį metų vakarą įspūdingą jo intepretaciją siūlo Valstybinis jaunimo teatras. Spektaklis apie valdžios atstovų juodąją gyvenimo pusę, besinaudojant populiaraus miesto viešnamio paslaugomis, tikriausiai ne vieną privers susimąstyti ir apie savo vertybes.
—-
Kada: gruodžio 31 d., 17.30 val.  Kur? Valstybinis jaunimo teatras (Arklių g. 5)


Naujametinis koncertas „Laimingų Keistų!“

Naujųjų sutiktuvės negali būti blogos, kuomet jos vyksta su „Keistuolių teatro“ dainomis. Geriausios „keistuolių“ dainos tradiciškai skambės ir palydint šiuos metus. Tad jei pasiilgai keistos kompanijos ir dar keistesnių bei iki skausmo pažįstamų dainų, tavęs per naujuosius lauks „Keistuolių teatras“.

Kada: gruodžio 31 d., 18.00 val.  Kur? Keistuolių teatras (Laisvės pr. 60)


KOSMOSAS | Naujų idėjų kamerinis orkestras

Jau trečius metus iš eilės Naujų idėjų kamerinis orkestras (NIKO) kviečia šventiškai sutikti Naujuosius metus. Šįkart naujametinę programą atlikėjai pristatys netikėtoje erdvėje, kurioje atsiskleis kosminė muzikos galia, o specialus šviesų šou nukels klausytojus į mistines visatos platybes. Puikus renginys mėgstantiems rimtąją muziką (ir ne tik).
—-
Kada: gruodžio 31 d., 18.00 val.  Kur? „K29″ verslo centras (Konstitucijos pr. 29)


Naujametinis koncertas su Monika Liu

Viena originaliausių Lietuvos muzikos scenos atlikėjų Monika Liu kviečia Naujuosius sutikti kartu. Naujai iškepta TV projekto „Lietuvos balsas“ teisėja žada nepamirštamą muzikinę kelionę, kuri jūsų paskutinį metų vakarą pavers jaukiu ir nepamirštamu. Negalime netikėti.

Kada: gruodžio 31 d., 18.00 val.  Kur? Jazz Cellar 11 (Aušros Vartų 11)


Jazzu koncertas

Populiariausia Lietuvos muzikos atlikėja kviečia paskutinį metų vakarą sutikti kartu. Koncerte skambės geriausios atlikėjos dainos, kurias ji kuria jau nuo 17-os metų. Tad jei esate Jazzu muzikos gerbėjas, jums jau nebereikia svarstyti, kur sutiksite Naujuosius metus?

Kada: gruodžio 31 d., 19.00 val.  Kur? LITEXPO“ (Laisvės pr. 5)


„Moscow city ballet“ baletas „Spragtukas“

Nemažoje dalyje pasaulio be šio baleto naujųjų vakaras net neįsivaizduojamas. Tad kodėl gi naujųjų nesutikus su klasikiniu „Spragtuku“? Tuo labiau, kad paskutinį metų vakarą jį Vilniuje atliks nerealaus talento „Moscow city ballet“ trupė.

Kada: gruodžio 31 d., 19.00 val.  Kur? Compensa“ koncertų salė (Kernavės g. 84)


LVSO | Naujametinis koncertas „La Bella Voce“

Dar vienas puikus naujametinis renginys rimtosios muzikos gerbėjams. Naujųjų išvakarėse Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir maestro Gintaras Rinkevičius kviečia į ypatingą naujametinį gala koncertą. Šventinį vakarą gražiausias operų arijas Jums atliks operos solistai Lauryna Bendžiūnaitė, Ieva Prudnikovaitė, Edgaras Davidovičius ir Vladimiras Prudnikovas. Trumpai tariant, įspūdingi balsai ir muzika – įspūdingam vakarui.
—-
Kada: gruodžio 31 d., 19.00 val.  Kur? Kongresų rūmai (Vilniaus g. 6)


80/90 Megahitai | Vilnius

Na, o tiems, kurie jaučia nostalgiją 80’s ir 90’s garsams, puikus renginys vyks „Siemens“ arenoje. Čia geriausius to laikmečio muzikos hitus atliks žinomi Lietuvos atlikėjai Česlovas Gabalis, Karina Krysko, Dainotas Varnas, Tadas Juodsnukis ir net pats Kostas Smoriginas. Įdomu tik, kas iš jų atliks garsųjį hitą „What is love“? Ateikite ir sužinosite.
—-
Kada: gruodžio 31 d., 19.00 val.  Kur? Siemens“ arena (Ozo g. 14)


Orkestro „Trimitas“ naujametinis koncertas

Pučiamųjų orkestras „Trimitas“ pasitikdamas Naujuosius metus kviečia į jau tradicija tapusį Naujametinį geros nuotaikos koncertą. Vakaro programoje bus galima išgirsti John Lennon, Cole Porter, Michael Buble bei kitų žinomų atlikėjų kūrinių. O juos atlikti padės išskirtinio balso vokalistai Ieva Barbora Juozapaitytė ir Eugenijus Chrebtovas.

Kada: gruodžio 31 d., 16.00 ir 19.00 val.  Kur? „Trimito“ koncertų salė (T. Ševčenkos g. 19A)


Naujieji su Jurgiu Did ir „Latino Trio Band“

„Vilnius Grand Resort“ naujuosius kviečia sutikti su nepailstančia Lietuvos muzikos žvaigžde Jurgiu Did ir jo grupe „Latino Trio Band“. Visi žino, kad jei vakarėlyje yra Jurgis Did, gera energija čia trykš per kraštus. Tad kodėl tos energijos fontane neišsimaudžius ir paskutinį metų vakarą?

Kada: gruodžio 31 d., 19.00 val.  Kur? Vilnius Grand Resort (Greitkelis A2)


Vakarėlis „Šviesus rytojus“

O gal naujuosius norite pasitikti su gera Techno muzika? Tai pavyks įgyvendinti šiame vakarėlyje. Mat šiemet čia tikrai nenutrūks šešerius metus besitęsianti „Kablio“ tradicija artėjančius metus pasitikti uždarose betoninėse salėse, aidint triukšmingam techno ir pretenzingai šokių aikštelių ezoterikai.

Kada: gruodžio 31 d., 20.00 val.  Kur? Kablys (Kauno g. 5)


Muzikos ir šviesų šou „Vaidilos“ teatre

Įdomi programa naujųjų išvakarėse visų laukia ir „Vaidilos“ teatre. Čia be šviesų šou vyks ir koncertas, kuriame žinomų pasaulio bei Lietuvos atlikėjų dainomis dalinsis chartizmatiškasis choras „Brevis“ bei garsaus gitaristo Martyno Kuliavo surinkta instrumentinė grupė. Koncerte skambės Eric Clapton, George Michael, Peter Gabriel ir kitų garsių muzikos kūrėjų dainos.

Kada: gruodžio 31 d., 20.00 val.  Kur? Vaidilos“ teatras (A. Jakšto g. 9)


Naujųjų metų sutikimas su „Poliarizuotais stiklais“

Tuos, kurie naujiesiams ieško mažiau formalios aplinkos, pas save užsukti kviečia „Alaus namai“. Čia naujuosius galėsite pasitikti su geriausiomis grupės „Poliarizuoti stiklai“ dainomis. „Medžiai be lapų“, „Stasė“ ir kiti žinomi kūriniai sproginėjančių fejerverkų fone? Kodėl gi ne.

Kada: gruodžio 31 d., 21.00 val.  Kur? Alaus namai (A. Goštauto g. 8)


Magiška Naujųjų 2020 metų naktis

Netikėtas duetas – iliuzionistas Mantas Wizard ir dainininkė Nijolė Pareigytė kviečia į nuotaikingą ir elegantišką naujametinę naktį. Žinoma atlikėja dainuos visiems žinomus lietuviškus ir užsienio atlikėjų šlagerius, o garsiausias Lietuvos iliuzionistas susirinkusius panardins į elegantiškos magijos pasaulį.

Kada: gruodžio 31 d., 21.00 val.  Kur? Legendos (Kalvarijų g. 85)


2020: A Rave Odyssey / New Year’s Eve

O šiuolaikiškesnės muzikos gerbėjus per naujuosius kviečia „Loftas“. Tiesą pasakius, šį renginių vieta kviečia į didžiulę kosminę odisėją su tarpgalaktinėmis dekoracijomis bei kosmiškai gerais garsais. Beje, „Loftas“ per Naujuosius taip paminės ir savo dešimtmetį, tad geros muzikos ir pramogų paskutinį metų vakarą čia tikrai netrūks.

Kada: gruodžio 31 d., 22.00 val.  Kur? LOFTAS (Švitrigailos g. 29)


„Planeta Polar“ koncertas

Muzikos klubas „Tamsta“ naujuosius kviečia sutikti su pietietiškais ritmais ir melodijomis. O kad jų čia netrūktų pasirūpins šio reikalo ekspertai, grupė „Planeta polar“. Tad kur jau kur per naujuosius tikrai nebus šalta mieste, tai „Tamstoje“.

Kada: gruodžio 31 d., 22.00 val.  Kur? Tamsta Club (A. Strazdelio g. 1)


Naujų metų sutikimas Katedros aikštėje

O gal naujuosius pasitikti miesto centre? Kodėl gi ne. Gruodžio 31 d. artėjant vidurnakčiui Vilniaus miesto savivaldybė visus vilniečius bei miesto svečius kviečia Naujuosius 2020 metus pasitikti kartu prie Vilniaus katedros varpinės. Naujųjų metų naktį iki 24 val. veiks ir Kalėdų miestelis Katedros aikštėje, kuris siūlys pasilepinti šventiniais gardumynais ir pasivaišinti gardžiu karštu vynu. O išmušus „dvylikai“ dangų nušvies daugybė miesto fejerverkų.

Kada: gruodžio 31 d., 23.59 val.  Kur? Katedros aikštė


Nori dar daugiau Vilniaus renginių? „Miesto Žirafų“ renginių mob.programėlėje, kurią parsisiųsi nemokamai čia: mzirafos.lt/appsas, rasi visus kiečiausius renginius – ir ne tik Vilniaus, bei ir Kauno bei Klaipėdos! Programėlėje galėsi patogiai juos išrūšiuoti, stebėti ir pasižymėti labiausiai patinkančius!


Šventinės atrakcijos Vilniuje

KALĖDŲ MIESTELIAI

Kalėdų miestelis Katedros aikštėje – tai išskirtinė, kasmet ypatinga šventine nuotaika alsuojanti, „Kalėdos sostinėje“ erdvė. Čia pusšimtis šventiškai dekoruotų medinių namelių pasiūlys ką nors išskirtinio, vilios kalėdiniais skoniais, unikalių dovanų asortimentu ir kvies pasinerti į šventinį šurmulį.

nuo 2019 m. lapkričio 30 d. iki 2020 m. sausio 7 d.

Kalėdų miestelis Rotušės aikštėje ne vieną stebins viliojančia atmosfera ir kvies užsukti į svečius, maloniai praleisti laiką, sušilti, pasmaguriauti ir iš anksto pasirūpinti kalėdinėmis dovanomis.

nuo 2019 m. lapkričio 30 d. iki 2020 m. sausio 7 d.

Altrenatyvus kalėdinis kiemas šventiniu laikotarpiu plačiai atvers vartus lankytojams

Buvusio Lukiškių kalėjimo kiemas nuo gruodžio 14 d. transformuosis į erdvę, kurioje Vilniečiai ir miesto svečiai turės unikalią progą iš arti susipažinti su istorinės atminties vieta, kurios centre – žmogaus ir gamtos jungtinis meno eksperimentas – Metamorfozė – kriokliais apsipylusi Kalėdų eglės formos instaliacija, koreliacija į vietovės pokyčius. Visas supantis kiemas, užpildytas šviesos instaliacijomis ir interaktyviomis sūpynėmis, taps alternatyvios, inovatyvios kalėdinės simbolistikos erdve.

nuo 2019 m. gruodžio 14 d. iki 2020 m. sausio 7 d.

Vinco Kudirkos aikštėje vilniečių bei sostinės svečių lauks Kalėdų miestelis – Dizaino skveras – tai jau pamėgta ir įvertinta meno erdvė, kurioje savo unikalius gaminius pristatys per šimtas Lietuvos dizainerių ir kūrėjų.

Kalėdinio Dizaino skvero lankytojai turės progą įsigyti išskirtinių kalėdinių dovanų sau ar savo artimiesiems. Čia bus galima rasti daugybę originalių lietuviško dizaino kūrinių, susipažinti bei pabendrauti su jų autoriais, sužinoti tų kūrinių atsiradimo istorijas bei subtilybes.

Šimtai idėjų, tūkstančiai dovanų ir gera nuotaika – pajusk kalėdinį dizaino šurmulį!

nuo 2019 m. gruodžio 17 d. iki 2019 m. gruodžio 22 d.


Kalėdinė čiuožykla Lukiškių aikštėje

Kalėdinėje čiuožykloje Lukiškių aikštėje vilniečiai bei sostinės svečiai čiuožimo malonumais kviečiami mėgautis nuo gruodžio 6 d. iki kovo 8 d. Darbo dienomis čiuožykloje vyks nemokamos atviros ledo ritulio, čiuožimo, kerlingo pamokėlės.

Darbo laikas:
I–V: 12.00–22.00 val.
VI–VII: 10.00–22.00 val.

Pačiūžų (nuo 27 iki 48 dydžio) nuomos kaina – 3,00 Eur
Čiuožiant su savomis pačiūžomis – 2,00 Eur

nuo 2019 m. gruodžio 6 d. iki 2020 m. kovo 8 d.


Kalėdų traukinukas

Jau tradiciniu tapęs, spalvingas Kalėdų traukinukas nuo lapkričio 30 d. iki sausio 7 d. visus kvies sugrįžti į vaikystę smagių valandos trukmės kelionių po sostinę metu.

Į traukinuką bus galima įsėsti jo pagrindinėje stotelėje priešais Katedrą, šalia Odminių skvero, adresu Šventaragio g. 1. Įsėsti ar išlipti bus galima ir tarpinėse stotelėse – Kalėdų miestelis (Katedros aikštėje) ir Rotušė (Rotušės aikštėje).

Bilietus įsigyti bus galima tik traukinuke. Bilieto kaina 2,00 eurai. Nemokamai keliaus vaikai iki 3 m. ir vaikai iki 7 m., jei neužims papildomos vietos, t.y. sėdės tėveliams ant kelių.

Darbo laikas:

I–VII 11:00–20:40 (paskutinis reisas 20:15)

Gruodžio 24 d. 11:00–20:20 (paskutinis reisas 19:20)
Gruodžio 25-26 d. 11:00–20:40 (paskutinis reisas 20:15)
Gruodžio 31 d. 11:00–20:20 (paskutinis reisas 19:35)
Sausio 1 d. 13:00–20:40 (paskutinis reisas 19:20)

nuo 2019 m. lapkričio 30 d. iki 2020 m. sausio 7 d.


Kalėdinis fontanas

Lukiškių aikštės fontano šviesos ir stiklo instaliacija džiugins vilniečius bei sostinės svečius ir šį žiemos sezoną. Jau nuo gruodžio 13 dienos vakaro iki pat vasario pabaigos vietoje Lukiškių aikštės fontano iškils įvairiomis spalvomis spindinčios stiklo kolbos.

nuo 2019 m. gruodžio 13 d.