Pažintiniai takai Vilniuje ir aplink jį: kur verta apsilankyti?

Nežinote kur yra įdomūs pažintiniai takai Vilniuje ir jo apylinkėse? „Miesto žirafos“ parengė gidą, kuriame rasite įdomių vietų aplink sostinę pravedinti galvą.

Dažniausias pasivaikščiojimo maršrutas, neslėpkime, būna namai–stotelė–darbas–stotelė–namai. Gyvendami sostinėje dažnai net nesusimąstome, kad šis miestas siūlo ne vieną puikų ir galbūt dar nepažintą maršrutą. Mums patinka ir gamtos pramogos Vilniuje, tad štai keli mūsų siūlomi pažintiniai takai sostinėje ir jos apylinkėse.


Takas aplink Vilnių (ilgis 100 km)

100 km takas aplink Vilnių / vilnius100km.lt nuotr. / Pažintiniai takai / Pramogos Vilniuje

Pradėkime nuo ilgiausio – net 100 km! – tako. Tai  vientisa trasa tinkama visiems mėgstantiems bėgioti, vaikščioti ir tyrinėti neatrastas Vilniaus vietas. Oficialus trasos startas – Vilniaus centre esantis Stalo kalnas (koordinatės 54.686776, 25.300952), tačiau galite trasą pradėti nuo bet kurio jos taško ar įveikti ją atskiromis atkarpomis (kiekvienos jų žemėlapį rasite ČIA).

Senųjų kaimų pažintinis takas (ilgis 10 km)

Senųjų kaimų pažintinis takas / Pažintiniai takai / Pramogos Vilniuje

Tai vienas naujausių pažintinių takų Vilniuje – ir vienintelis Verkių regioninio parko teritorijoje. Kadaise didžiausiu regione buvęs Naujųjų Verkių popieriaus fabrikas, Staviškių piliakalnis ir turėjusios būti Turniškių hidroelektrinės vieta – bene įdomiausios pažintinio tako vietos. Šis 10 km ilgio takas ne tik supažindina su senaisiais kaimais, bet ir pavedžioja po gražius Verkių regioninio parko miškus, upių ir upelių slėnius.

Jurkiškio upelio pažintinis takas (ilgis 1,5 km)

Jurkiskio-upelio-pazintinis-takas

Jurkiškio upelio pažintinis takas / Pažintiniai takai / Pramogos Vilniuje

Upelis dar vadinamas Melnyčėlės vardu – vienas įdomiausių ir įspūdingiausių Asvejos regioninio parko gamtos objektų. Upelio ilgis tik 1,2 km, tačiau per šį trumpą atstumą sraunus ir vingiuotas upelis „nukrenta“ apie 12 metrų. Upelio vagoje guli valstybės saugomas gamtos paveldo objektas – Jurkiškio akmuo, turintis dar ir „Puntuko vaiko“ vardą, kurio apimtis siekia 5 metrus. Prie Jurkiškio upelio įrengto 1,5 km pažintinio tako lankytojams atsivers visas kanjoninio slėnio grožis!

Sapieginės pažintinis poilsio takas (ilgis 5,25)

Sapiegės pažintinis poilsio takas / kalbavilnieciai.lt nuotr. / Pažintiniai takai / Pramogos Vilniuje

Sapieginės pažintinis poilsio takas / kalbavilnieciai.lt nuotr. / Pažintiniai takai / Pramogos Vilniuje

Ši 5,25 km ilgio trasa driekiasi Antakalnio miško parko masyvais. Lygiose parko atkarpose smagiai pravažiuosite dviračiais, o statesnėse įrengti laiptai. Keliaudami taku susipažinsite su Sapieginės ir Šveicarijos erozinių raguvynu kraštovaizdžiu, o atsikvėpti galėsite poilsio aikštelėse. Perspėjame: tokie pažintiniai takai gali ir varginti, todėl dėvėkite tik patogią avalynę!


Dūkštos pažintinis takas (ilgis 5 km)

Dūkštos pažintinis takas / neriesparkas.lt nuotr. / Pažintiniai takai / Pramogos Vilniuje

Dūkštos pažintinis takas / neriesparkas.lt nuotr. / Pažintiniai takai / Pramogos Vilniuje

Dūkštos pažintinis takas – tai vienas sudėtingiausių, daug fizinių jėgų reikalaujantis, tačiau pats įdomiausias Neries regioninio parko maršrutas, kuriuo tikrai verta keliauti. Čia, miškingame ir vingiuotame slėnyje, namus rado ne tik retosios augalų ir gyvūnų rūšys, bet ir unikalūs praeities liudytojai – Bradeliškių ir Buivydų piliakalniai bei piramidę primenantis Karmazinų alkakalnis.


Pūčkorių pažintinis takas (ilgis 6 km)

Pūčkorių pažintinis takas / realisbeautiful.lt nuotr. / Pažintiniai takai / Pramogos Vilniuje

Pūčkorių pažintinis takas / realisbeautiful.lt nuotr. / Pažintiniai takai / Pramogos Vilniuje

Prie pat Vilniaus esantis takas žada puikius įspūdžius. Eidami juo pamatysite vietovės pasididžiavimą – Pūčkorių atodangą. Tai viena įspūdingiausių ir aukščiausių atodangų Lietuvoje, 1974 metais paskelbta gamtos paminklu. Lankytojų patogumui čia sumontuotos lankytojų srautus reguliuojančios terasos, laiptai, nuovažos bei įrengtos aikštelės su pavėsinėmis.


Ribiškių pėsčiųjų trasa (ilgis 6 km)

Ribiškių pėsčiųjų trasa / madeinvilnius.lt nuotr. / Pažintiniai takai / Pramogos Vilniuje

Ribiškių pėsčiųjų trasa / madeinvilnius.lt nuotr. / Pažintiniai takai / Pramogos Vilniuje

Takas, prasidedantis ir pasibaigiantis prie Minsko pl. 14 esančio viešbučio, naudojamas tiek pėsčiųjų, tiek slidininkų. Lankydamiesi parke galėsite iš arti pamatyti Ribiškio draustinį, įsteigtą norint išsaugoti didžiąsias erozines vėduokles. Takas kruopščiai prižiūrimas ir puikiai sužymėtas, tad tikrai nepasiklysite.


Skaityti toliau
Puslapiai: 1 2