Pažintiniai takai Vilniuje ir aplink jį: kur verta apsilankyti?

Tai yra straipsnio tęsinys. Grįžti į šio straipsnio pradžią.

Varnikų pažintinis takas (ilgis 3,5 km)

Varnikų pažintinis takas / Pažintiniai takai /

Netoli Trakų esantis pažintinis takas vingiuoja ne tik per mišką, bet ir pelkes. Būkite ramūs – per visą taką nugulęs medinis takelis padės išsaugoti sausus batus. Maršrute įrengtos informacinės stotelės padės susigaudyti, kur esate, o jei 3.5 km trasa pasirodys per didelė įveikti per kartą, įrengtose poilsio vietose galėsite atsikvėpti. Taką padės surasti šis žemėlapis.


Saidės pažintinis takas (ilgis 1 km)

Saidės pažintinis takas / Pažintiniai takai / Pramogos Vilniuje

Šio trumpo pažintinio tako kertiniai akmenys yra didingas Stirnių piliakalnis bei akmenuota Saidės ir Neries santaka. Šio parko peizažas nėra tipiškas mūsų kraštui, jis labiau primena Skandinavijos šalis. Įdomi ir šiame parke esančio Stirnių piliakalnio istorija. Nors apylinkėse jau kadais sklandė pasakojimai apie ant kalvos prie Saidės viduramžiais stovėjusią pilį, piliakalnis atrastas tik 1995 m. Jį atsitiktinai pastebėjo mums visiems puikiai iš vaikystės pažystamas žinomas gamtininkas prof. Ričardas Kazlauskas.


Šilėnų pažintinis takas (ilgis 6 km)

Šilėnų pažintinis takas / Pažintiniai takai / Pramogos Vilniuje

Keliaudami Šilėnų pažintiniu taku susipažinsite su unikaliu Šilėnų kaimu ir miškingomis jo apylinkėmis. Kelionę patogiausia pradėti nuo bažnyčios aikštės Šilėnuose arba nuo automobilių stovėjimo aikštelės prie Naujosios Rėvos piliakalnio. Ši vietovė nustebins didžiule kraštovaizdžio įvairove – nuo seno etnokultūrinio Šilėnų kaimo ir miškingų kalvų iki kvapą gniaužiančių Neries slėnio panoramų ir didžiausios parko pelkės. Pakeliui Jūsų laukia stebuklingi šaltiniai, mitologiniai „Trijų brolių“ akmenys Neryje, Naujosios Rėvos piliakalnis su senovės gyvenviete papėdėje, lietuviškų orchidėjų pelkė, seni spygliuočių miškai Neries šlaituose ir dar daug kitų įdomių dalykų.

„Žaliasis“ pažintinis pėsčiųjų takas (ilgis 7,5 km)

Žaliasis pažintinis pėsčiųjų takas / Pažintiniai takai / Pramogos Vilniuje

Šį taką rasite Aukštadvario regioniniame parke, tad nuo Vilniaus iki jo teks pavažiuoti apie 50 km. Beje, takas gana ilgas – apie 7,5 km. Spindžiaus miškas, per kurį eina šis takas, yra vienas gražiausių ir vertingiausių regioninio parko miškų. Be to, čia rasite ir Strėvos įgriuvą – apie 20 metrų gylio duobę, dažnai vadinamą Velnio duobės seserimi.


Žinai cool taką, kurio nepaminėjome šiame straipsnyje? Manai, kad skaitytojams būtų naudinga, jei papildytumėm? Parašyk mums į info@mzirafos.lt  ;)

Puslapiai: 1 2