Klaipėdos naujamiestis / uostas.info nuotr. / Klaipėdos centras

Klaipėdos centras: kur nueiti ir ką nuveikti naujamiestyje (2 dalis)

„Buvom, matėm, viską žinom“ – girdim mykiančius uostamiesčio tyrinėtojus. Bet Žirafos nuoseklūs sutvėrimai – parodėme šiaurępietus ir senamiestį, o dabar Jūsų laukia Klaipėdos naujamiestis.

Miesto panorama

Sumanę pasidairyti į miestą iš viršaus, toli eiti neturėsite, nes jus pakels liftas. „Amberton“ viešbučio panoraminis restoranas „XII“ (Naujojo Sodo 1), įsikūręs 12 aukšte, sudaro sąlygas miestą pamatyti 360 laipsnių kampu.

Neturite laiko, noro ar pinigų apsilankymui restorane? Ne bėda – į to paties „Amberton“ viešbučio 20-ame aukšte esantį barą „Viva la Vita“ kyla stiklinis liftas. Užsukti į barą net nebūtina – pasigrožėti miesto panorama galėsite tiesiog keldamiesi viršun!

Liepų gatvė

XVIII a. antroje pusėje Klaipėda ėmė spėriai augti kaip medienos uostas, itin geri prekybiniai ryšiai palaikyti su anglais. Tai atsispindėjo ir miesto veide – čia atsikraustė ir įsikūrė nemažai anglakalbių, Klaipėdoje prigijo nemažai angliškų papročių, pavyzdžiui arbatos gėrimo ceremonijų. Geriausiai to laikmečio dvasią pajusite Liepų gatvėje, kur didžiules vilas statėsi turtingi pirkliai. Vienoje vilų galite apsilankyti ir patys bei pasidairyti po prašmatnų interjerą. Užsukite į Klaipėdos laikrodžių muziejų, buvusią Johano Simpsono vilą (Liepų 12).

P.S. Patariame vizitą planuoti savaitgaliui – kiekvieną šeštadienį ir sekmadienį 12 valandą vyksta kariljono koncertas! Jo nepaprastai malonu klausytis puošniame Laikrodžių muziejaus kiemelyje.

P. Domšaičio galerija

Pasitikime, kad užsuksite į Klaipėdos centrinius pašto rūmus šalia laikrodžių muziejaus – jei per daug impozantiški, kad pro juos tiesiog praeitumėte. Bet štai, Prano Domšaičio galeriją paminime atskirai – joje galite pamatyti didžiulę XX a. antroje pusėje labai išgarsėjusio dailininko kolekciją. Išgarsėjęs jis buvo Vokietijoje, žinomas ir pasaulyje. Ne tik pamatysite jo kūrinius, kurie atėjus į valdžią Hitleriui buvo draudžiami, kaip ir kitų modernaus meno kūrėjų darbai, bet ir susipažinsite su įdomia biografija, gyvenimu, kuris galiausiai nuvedė į PAR.

P.S. Nusiteikite, kad galerijoje galite užstrigti, čia glaudžiasi ne tik P. Domšaityis, bet ir daugiau įdomių vardų.

Kur pavalgyti Klaipėdos naujamiestyje?

Kol esate Liepų gatvėje, patariame užsukti į garsaus maisto gido „White guide“ itin aukštus įvertinimus gavusius restoranus „Momo Grill“ (Liepų g. 20) arba Monai“ (Liepų g. 4). Tiesa, „tiesiog užsukti“ vargu ar pavyks – būtinai rezervuokite staliuką iš anksto, nes laisvos vietos čia retenybė.

Netilpote į plataus pripažinimo jau sulaukusius Klaipėdos restoranus? Pašnibždėsime jums į ausį apie kilančią rimto-restoraninio-maisto žvaigždę Klaipėdoje – „Ingredientai“ (Herkaus Manto g. 36A).

Netoliese rasite dar vieną rimtesnį restoraną – „Tonas“ (Jūros g. 23), išsiskiriantį itin stilingu interjeru. Vasarą galima pakilti į viešbučio, kuriam priklauso restoranas, terasą – ten įsikuria kokteilių baras ir atsiveria vaizdinga uosto panorama.

Mėgstate vyną? Klaipėdos naujamiestyje jūsų laukia malonus siurprizas – enoteka „Vyno uoga“  (Herkaus Manto g. 14) pilsto kruopščiai atrinktus itališkus gėrimus ir kuruoja puikų itališko maisto meniu! Kartais visai smagu nusėsti vienoje judriausių Klaipėdos centro gatvių ir stebėti praeivius.

 Skulptūrų parkas

Klaipėdos skulptūrų parkas / Vadi Miseri nuotr. / Klaipėdos centras

Klaipėdos skulptūrų parkas / Vadi Miseri nuotr. / Klaipėdos centras

Po malonaus pasisėdėjimo restorane pats laikas pasivaikščioti, ar ne? Užsukite į Skulptūrų parką! Unikali erdvė Klaipėdoje, buvusios centrinės miesto kapinės XIX a. 1977 m. tapo Skulptūrų parku. Kelis metus Smiltynėje vyko daugybę žymių skulptorių sutraukę simpoziumai, jų kūriniai laivais keliavo į miestą ir į parką. Cenzorių neribojami, jie prikūrė labai įdomių dalykėlių. Negailėkite laiko pasivaikščioti parke ir juos surasti. Įspėjame, skulptūrų daugiau nei šimtas, tad gali tekti paklaidžioti.

„Išmanioji mokykla“ neleis nuobodžiauti

Išmanioji mokykla / Facebook nuotr. / Klaipėdos centras

Išmanioji mokykla / Facebook nuotr. / Klaipėdos centras

O kaip gi vaikai? Nepamiršome ir jų! ;) Išskirtinė erdvė jauniesiems išradėjams „Išmanioji mokykla“ (Liepų g. 19/Karoso g. 5) kviečia mokytis programavimo kalbų, ankstyvosios robotikos, 3D spausdinimo subtilybių bei „Minecraft“ paslapčių. Mokykloje taip pat vyksta įvairios stovyklos ir rengiami patys įvairiausi gimtadienio vakarėliai.

Beje, mokytis gali ne tik vaikai, bet ir suaugusieji – jiems vedami kompiuterinio raštingumo kursai, skaitmeninės fotografijos pamokos.

Kanto gatvė ir J. Janonio g. bandelinė

Jei dar pavelkate kojas, linkime atrasti Janonio gatvę, o nuo jos būtinai pasivaikščioti senovyne, grįsta I. Kanto gatve.

O Janonio gatvę minime neatsitiktinai – ten veikia vietine legenda prieš daugybę metų tapusi bandelinė „Bandelių namai“( J. Janonio g. 6). Nebijokite, „Wi-Fi“ ten yra, o visai neseniai šalia bandelinės įsikūrė ir itališkų makaronų ir raviolių namai. Nesivarginkite šios vietos ieškoti internete – tiesiog nueikite ir nieko nebijodami priaukite kokius penkis kilogramus.

Užsiimi panašia veikla, kaip straipsnyje paminėtos vietos? Manai, kad skaitytojams būtų naudinga, jei mes parašytumėme apie tave? Parašyk mums į info@mzirafos.lt ;)