keltai i smiltyne

Keltai į Nidą, Smiltynę, Juodkrantę, Dreverną – tvarkaraštis ir naujienos

Kaip šį sezoną plaukia keltai į Nidą ar Smiltynę? Kokie dar būdai yra pasiekti švarius Juodkrantės paplūdimius? Viską rasi šiame „Miesto žirafų“ straipsnyje!

Keltai į Smiltynę, Nidą ir Juodkrantę, plaukiantys iš Klaipėdos bei Drevernos, yra ypatingai pamėgti poilsiautojų. Nežinai, kada jie plauks šiemet? „Miesto Žirafos“ skuba į pagalbą: 2024 m. šiltojo sezono keltų tvarkaraštis ir naujienos – žemiau.


Keltas Klaipėda – Smiltynė

Visus metus iš Klaipėdos į Smiltynę kursuojantys keltai vasarą plaukia dažniau. Senosios bei Naujosios perkelų tvarkaraščius rasite ČIA. Šių keltų bilietų kainos nuo praėjūsių metų pakito tik truputį. Keleivio bilieto kaina už perkėlimą į abi puses – 1,50 EUR (keleiviui su dviračiu kaina – ta pati). Persikėlimas lengvuoju automobiliu kainuoja 20,50 eurų; mopedu, motociklu – 6,80 EUR. Visas kainas rasite ČIA.


Vandens autobusas Klaipėdoje

Pernai birželio vidury pradėjęs kursuoti ir milžiniško susidomėjimo sulaukęs vandens autobusas šiemet sezoną pradėjo gerokai ankstesčiau – jau gegužės 19 d. Mat pernai buvo sulaukta daug priekaištų, jog dėl miesto svečių gausos vietiniai klaipėdiečiai dažnai netelpa į vandens autobusą – startuojant iki atostogų sezono pradžios siekiama sudaryti galimybę miestiečiams komfortiškai planuoti savo pasiplaukiojimą dar iki turistų antplūdžio.

Kaip ir pernai, atsiskaitymas už kelionę vyksta tik negrynaisiais pinigais. Bilieto kaina siekia 5 Eur (be abejo, yra ir nuolaidų). Tiesa, bilietas yra vienakryptis, tad grįžtant teks pirkti kitą bilietą. Kelionė pasroviui trunka 75 minutes, prieš srovę – 80 minučių.

Vandens autobuso tvarkaraščius bei stotelių sąrašą rasite ČIA.


Keltas Klaipėda – Nida (per Juodkrantę)

keltas Klaipeda Nida Juodkrante

Vasaros metu iš Klaipėdos Nidą bei Juodkrantę pasieksite laivu ,,Benas”. Tai galingas, modernus keleivinis laivas, kuris užtikrina greitą ir komfortišką kelionę. Čia jūsų laukia patogios keleivių sėdynės, e-gido paslaugos (net 4 kalbomis: lietuviu, anglų, rusų bei vokiečių), galimybė paskanauti kavos ir kitų gėrimų, užkandžių bei, žinoma, pasidžiaugti vaizdais!

Tiesa, kol kas ,,Benas” dar nepaskelbė 2024 m. sezono tvarkaraščio. Kai tik jis bus paskelbtas, tuoj pat pasidalinsime!


Drevernos keltas

Kasmet šiltuoju sezonu į Juodkrantę kviečia keliauti ir Drevernos keltas, plaukiantis iš Drevernos mažųjų laivų uosto. 2024 metais Drevernos keltas sezoną pradės birželio 21 d. ir kursuos  kasdien.

Kelionės į vieną pusę kaina – 9 Eur suaugusiam bei 5 Eur vaikui (nuo 3 iki 12 metų). Iki 3 metų vaikams kelionė keltu yra nemokama, o norintiems kartu į kitą kranto pusę pasiimti ir dviratį ar el.paspirtuką, šis malonumas kainuos papildomai 3 Eur. Gyvūną galėsite vežtis nemokamai! Bilietai parduodami Kelto kasoje (Pamario g. 12).

Drevernos kelto reisai 2024-ųjų vasarą vyksta tokiu grafiku:

Darbo dienomis (pirmadienis – ketvirtadienis)

Iš Drevernos Iš Juodkrantės
10.00 10.45
15.00 16.45
18.00 18.45

Penktadieniais, šeštadieniais, sekmadieniais bei švenčių dienomis

Iš Drevernos Iš Juodkrantės
10.00 10.45
12.00 12.45
16.00 17.45
18.00 18.45

Laivas „Raketa“ iš Kauno į Nidą

Birželio 1 d. į Nemuną vėl grįš legendinis laivas „Raketa“. Tad visi norintys iš kito Lietuvos galo patekti į pajūrį, gali tai padaryti patogiai plaukdami didžiausia šalies upe. Laivas „Raketa“ talpina 58 žmones. Kelionė juo į Nidą trunka apie  4 val. Laivu taip pat galima gabentis ir dviračius.

„Raketa“ švartuojasi netoli „Combo“ krantinės (Raudondvario g. 107) Kaune bei Senojoje Nidos prieplaukoje Neringoje.

Standartinė bilieto kaina – apie 50 eurų, tačiau kartais taikomos nuolaidos (ir net labai didelės!). Tiesa, populiariausiom datom bilieto kaina gali siekti ir 70 eurų ar net daugiau.

Laivo „Raketa“ 2024 m. vasaros tvarkaraštis (sezoną „Raketa“ pradeda birželio 1 d. ir baigia rugsėjo pabaigoje):

IV Kaunas – Nida 9:00 ; Nida – Kaunas 15:30
V Kaunas – Nida 9:00 ; Nida – Kaunas 15:30
VI Kaunas – Nida 9:00
VII Nida – Kaunas 15:30


Užsiimi panašia veikla, kaip straipsnyje paminėtos vietos? Manai, kad skaitytojams būtų naudinga, jei mes parašytumėme apie tave? Parašyk mums į info@mzirafos.lt ;)