pažintiniai takai Klaipėdoje

Pažintiniai takai Klaipėdoje ir pajūryje: kur verta apsilankyti?

Nežinai, kokie pažintiniai takai Klaipėdoje ir jos apylinkėse įdomiausi? „Miesto žirafos“ rekomenduoja labiausiai vertas dėmesio vietas pajūryje!

Pažintiniai takai yra puiki priemonė atsigauti nuo miesto šurmulio ir pabūti gamtos apsuptyje. Todėl „Miesto žirafos“ parengė idomiausų pažintinių takų Klaipėdoje bei pajūrio apylinkėse gidą. Skaitom ir renkamės gamtos pramogą turiningam savaitgaliui.


Litorinos pažintinis takas (ilgis 5,1 km)

Litorinos pažintinis takas / Pažintiniai takai Klaipėdoje ir pajūryje

Tai nuostabaus grožio miško takas – istorinės Litorinos jūros krantas – išvagotas šaltiniais. Žingsniuojant šiuo taku, Baltijos krantas tarp medžių sušmėžuos iš 15 m aukščio. Mat prieš maždaug 7 500 metų, kai čia tyvuliavo Litorinos jūra, vandens lygis buvęs gerokai aukštesnis. Todėl skyrėsi ir kranto linija. Praėję šiuo taku ne tik pasimėgausit įspūdingais vaizdais, tačiaus stenduose galėsite ir daugiau sužinoti apie šį gamtos perlą.


Sveikatos takai Karklėje (bendras ilgis – 15 km)

Sveikatos takai Karklėje / Pažintiniai takai Klaipėdoje ir pajūryje

Sveikatos takai – tai 4 tarpusavyje susijungiančių pėsčiųjų maršrutų sistema, kurioje visi maršrutai yra žiediniai. Raudonojo tako ilgis – 4 km, Geltonojo tako – 3,5 km, Mėlynojo tako – 4,5 km, Žaliojo tako – 3,5 km. Galima pasirinkti vieną iš takų arba eiti visus 15,3 kilometrų. Daugiau informacijos ir kiekvieno tako žemėlapį rasite ČIA.


Aukštumalos pelkės takas (ilgis 1,2 km)

Aukštumalos pažintinis takas / pamatyklietuvoje.lt foto / Pažintiniai takai Klaipėdoje ir pajūryje

Šilutės rajone esantis Aukštumalos pažintinis takas – paslaptinga vieta, kurioje keliautojai turi retą galimybę susipažinti su visame pasaulyje žinoma aukštapelke ir sužinoti apie jai būdingus augalus bei gyvūnus. Daugiau nei kilometro ilgio pažintinis takas lankytojams atskleidžia visas aukštapelkės grožio paslaptis, jos formavimosi istoriją. Pažintinio tako pabaigoje, prie pelkinio ežerėlio, įrengta 3 metrų aukščio apžvalgos platforma, nuo kurios atsiveria ypatingo grožio misteriška pelkės panorama.


Naglių rezervato pažintinis takas (ilgis 1,7 km)

Naglių rezervato pažintinis takas / Pažintiniai takai Klaipėdoje ir pajūryje

Beveik 1700 ha ploto gamtos rezervatas Kuršių nerijoje yra viena gražiausių vietų Lietuvoje. Jis tęsiasi tarp Juodkrantės ir Pervalkos 9 kilometrus. Per jį eina Neringos dviračių takas. Nors rezervato teritorijoje draudžiama bet kokia žmogaus veikla ir rengiami tik moksliniai stebėjimai, jį vis vien galima apžiūrėti specialiai įrengtu Naglių rezervato pažintiniu taku.


Pažintinis – dendrologinis takas Juodkrantėje (ilgis 1,6 km)

Juodkrantės pažintinis takas / Pažintiniai takai Klaipėdoje ir pajūryje

Kuršių nerijos nacionalinio parko darbuotojai Kuršių nerijos sengirėje ties Juodkrante įrengė 1600 m. pažintinį dendrologinį taką. Čia galėsite susipažinti su nerijos augmenija, pasigėrėti gamtos ramybe ar jos garsais. Maršruto pradžią ir pabaigą žymi stendai. Visą dendrologinio tako maršrutą nurodo mediniai stulpeliai, kurių viršutinės briaunos nudažytos balta ir žalia spalvomis. Take yra 16 stotelių, kuriose rasite stendus su medžių ir krūmų aprašymais, piešiniais, nuotraukomis. Puiki vieta tiek pažinimui, tiek poilsiui nuo miesto šurmulio.


Tyrų takas (ilgis 6,5 km)

Tyrų pažintinis takas / pamatyklietuvoje.lt foto / Pažintiniai takai Klaipėdoje ir pajūryje

Tyrai yra unikali teritorija, kurioje ištisus metus galima džiaugtis paukščių giesmėmis, nes paukščių čia – didžiulė įvairovė. O žingsniuodami Kliošių kraštovaizdžio draustinyje esančiu vaizdingu Tyrų taku dar ir susipažinsite su trimis skirtingomis ekosistemomis.


Parnidžio pažintinis takas (ilgis 1,8 km)

Parnidžio pažintinis takas / Pažintiniai takai Klaipėdoje ir pajūryje

Pietinėje Nidos dalyje įrengtas takas prasideda pamaryje, kopos papėdėje, veda ant Parnidžio kopos iki Saulės laikrodžio vėliau pro kalnapušių mišką. Šiame 1800 m ilgio pažintiniame pamatysite įvairiausių augalų, kerpių, grybų, vabzdžių, paukščių bei gėrėsitės nuostabiais peizažais. O Mažieji keliauninkai galės paišdykauti ir sveikatingumo take.


Kintų girininkijos pažintinis takas (ilgis 4.7 km)

Kintų girininkijos pažintinis takas / pamatyklietuvoje.lt foto / Pažintiniai takai Klaipėdoje ir pajūryje

Vaizdingas pažintinis takas su vaizdais į marias ir anapus jų esančią Kuršių neriją. Beje, tako pradžioje yra smėlėtas ir nuo nendrių išvalytas krantas, todėl galima ir išsimaudyti!

Štai tokie pažintiniai takai jūsų laukia Klaipėdoje ir pajūryje. Belieka išsirinkti:)


Užsiimi panašia veikla, kaip straipsnyje paminėtos vietos? Manai, kad skaitytojams būtų naudinga, jei mes parašytumėme apie tave? Parašyk mums į info@mzirafos.lt  ;)