Klaipėdos gimtadienis

Klaipėdos gimtadienis: įdomiausi šventės renginiai

Rugpjūčio 1-ąją – Klaipėdos gimtadienis. „Miesto žirafos“ švenčia kartu su Lietuvos uostamiesčiu ir pristato įdomiausius šių metų šventės renginius.

Iškart po Jūros šventės siautulio Klaipėda pasitinka dar vieną gražią progą. Rugpjūčio 1-ąją dieną miestas švenčia savo įkūrimo metines. O šiai gražiai progai paminėti uostamiestyje tikrai netrūks įdomių renginių. Todėl „Miesto žirafos“ paruošė trumpą gidą su rekomendacijomis, ką nuveikit šį šventinį savaitgalį Klaipėdoje.

Tomoo Nagai perkusijos ir ritmo koncertas „Resonance“

Klaipėdos kultūros fabrikas švenčia Klaipėdos gimtadienį ir kviečia visus į nemokamą koncertą. Iš Japonijos atskridęs kompozitorius, perkusininkas ir garso dizaineris Tomoo Nagai atliks užburiantį, garso ir ritmo koncertą „Resonance“. Pasirodymu metu atlikėjas naudos naujus, Lietuvoje jo paties pasigamintus instrumentus iš vietinių žaliavų: medžio, akmens, metalo ir stiklo. Tad renginyje netrūks nei išskirtinio garso, nei vaizdo.

Kur? Klaipėdos kultūros fabrikas (Bangų g. 5A, Klaipėda)
Kada? Liepos 31 d. 18.00 val.

Opera „Prūsai“ ir išskirtinė paroda

Klaipėdos gimtadienis šiemet vyks ir palengva atgyjančioje Pilies aikštėje. Čia renginio dalyviai turės išskirtinę galimybę po atviru dangumi išgirsti ir pamatyti kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus operą „Prūsai“. Šį įspūdingą teatro šedevrą tikrai verta pamatyti bent kartą gyvenime. Taip pat tą pačią dieną Klaipėdos Pilies muziejuje bus eksponuojama Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje sukaupta gausi kolekcija svarbių dokumentų apie Klaipėdos pilį ir miestą, gautų iš Berlyno Valstybinės bibliotekos, Slaptojo Prūsijos kultūros paveldo, Sankt Peterburgo karinio jūrų laivyno bei Maskvos Karo istorijos archyvų.

Kur? Klaipėdos Pilies muziejus
Kada? Rugpjūčio 1 d. 17.30 val. (Parodos atidarymas), 21.00 val. (Opera „Prūsai“).

Klaipėdos gimtadienis ir Mėlynoji vakarienė

Miesto gimtadienio proga Mėlynoji vakarienė grįžta į Teatro aikštę. Šventė, kurios metu miesto žmonės pasipuošę mėlynai gali susėsti prie didelio bendro stalo ir pabūti kartu. Simboliška, jog šis miesto bendruomenę vienijantis renginys kasmet vyksta per miesto gimtadienį. O šiemet ši vakarienė turėtų pavirsti ir į masinę šokių aikštelę. Kodėl? Dalyvaukite ir sužinosite.

Kur? Teatro aikštė
Kada? Rugpjūčio 1 d. 19.00 val.

Andriaus Mamontovo koncertas Pilies aikštėje

Klaipėdos gimtadienio proga Andrius Mamontovas surengs unikalų akustinį koncertą Klaipėdos miesto pilies aikštėje. Su Andriumi koncerte gros du bendražygiai Romas Rainys ir Tomas Andrijauskas, o programoje bus galima išgirsti ir mažiausiai vieną visai naują dainą. Beje, koncertą pradės sparčiai populiarėjantis atlikėjas Kazimieras Likša su savo autorinių dainų akustine programa. Tad mielas jūsų širdžiai ir ausims renginys – garantuotas.

Kur? Klaipėdos pilies aikštė
Kada? Rugpjūčio 2 d. 20.00 val.

„Klaipėda Sound“ festivalis

Nors šis renginys ir nėra oficiali miesto gimtadienio šventės dalis, tačiau jo nepaminėti negalime. Pirmą kartą tokio mąsto elektroninės muzikos fiesta rengiama pajūryje tikriausiai sulauks tūkstantinės minios antplūdžio, o toks dėmesys – puiki dovana gimtadienį švenčiančiam miestui.

Kur? Klaipėdos uosto teritorija (Pietinė dalis prie Kuršių Marių)
Kada? Rugpjūčio 2 – 4 d.

Roko naktys 2019 laive „VENUS“

Jūriniai roko žvaigždžių kruizai populiarūs visame pasaulyje, kaip ir rokas – tai vis dar pati galingiausia muzika. Kietai skamba ir roko bei elektronikos sintezė. Tą prieš kelis metus Klaipėdos Elinge vykusiose „Roko naktyse” įrodė Viktoras Diawara-Vee ir Algirdas Barniškis-Blėka, savo debiutiniu projektu „No DJ’s goes AC/DC” užkūrę gerą pirtį. Šįkart „pirtis” grįžta į Klaipėdą – į „Roko naktų” laivą! Tad kodėl miesto gimtadienio nepaminėjus jūroje su gera roko klasika. Laivas „Venus“ su visu vakarėliu išplaukia 21 val.

Kur? Kruizinių laivų terminalas (Laivas „Venus“)
Kada? Rugpjūčio 3 d. 20.30 val.