Klaipėdos gimtadienis

Klaipėdos gimtadienis 2021: įdomiausi šventės renginiai

Rugpjūčio 1-ąją – Klaipėdos gimtadienis. „Miesto žirafos“ švenčia kartu su Lietuvos uostamiesčiu ir pristato įdomiausius šių metų šventės renginius.

Iškart po Jūros šventės siautulio Klaipėda pasitinka dar vieną gražią šventę – miesto gimtadienį! Rugpjūčio 1-ąją Klaipėda švenčia savo įkūrimo metines. O šiai gražiai progai paminėti uostamiestyje nusimato įdomių renginių. Todėl „Miesto žirafos“ paruošė trumpą gidą su rekomendacijomis, ką nuveikit šį šventinį sekmadienį Klaipėdoje.


Klaipėdos įkūrimo šventė

Mažosios Lietuvos istorijos muziejus klaipėdiečius ir miesto svečius kviečia į Klaipėdos piliavietėje (Priešpilio g. 2) vyksiantį teatralizuotą renginį „Istorijos pėdsakais“. Čia jūsų lauks amatininkai, net kelerius metus kruopščiai kurta nauja archeologijos ekspozicija ir, be abejo, muzika!

Kur? Klaipėdos senamiestis, Klaipėdos piliavietė
Kada? nuo 12.00 val.


Mėlynoji vakarienė

Jau tradiciniu tapęs renginys, suburiantis klaipėdiečius prie didelio bendro stalo, kaip ir pernai simboliškai vyks per miesto gimtadienį. Šiemet čia pasirodymą surengs akordeonistas Martynas Levickis kartu su „Mikroorkéstra“ kvartetu! Tad belieka pasipuošti mėlynai ir iš anksto susiplanuoti šeštadienio vakarą Teatro aikštėje.

Kur? Teatro aikštė
Kada? nuo 19.00 val.


Ingos Jankauskaitės koncertas

Na, o jei pasiilgote romantiškų garsų, jums tinkamas koncertas laukia Klaipėdos Koncertų salėje – tiksliau šalia jos esančiame parke, kuriame rugpjūčio 1 -15 d.d. vyks „Parkas LIVE Klaipėda“ festivalis. Sekmadienį čia savo aksominiu balsu susirinkusių širdies stygas virpins žavioji aktorė bei dainininkė Inga Jankauskaitė. Ši žavi moteris moka užburti vien savo žvilgsniu. Tad kodėl šiai magijai nepasidavus per Klaipėdos gimtadienį?

Kur? Klaipėdos koncertų salė (Šaulių g. 36)
Kada? nuo 20.00 val.


Spektaklis „Skrajojantis olandas“

Klaipėdos kraštovaizdis įkvėpė ne tik garsųjį kompozitorių Richardą Wagnerį parašyti operą „Skrajojantis olandas“, bet ir Klaipėdos valstybinį muzikinį teatrą – pristatyti šią operą ant marių kranto, scenografiją patikint Klaipėdos senajam elingui, o į spektaklio statistų būrį įtraukiant net tikrą laivą „Nordwind“! Tad jeigu dar nespėjote pamatyti šio spektaklio, Klaipėdos gimtadienis – puiki proga tai padaryti!

Kur? Elingas, Priešpilio g. 9 (šalia Kruizinių laivų terminalo)
Kada? nuo 21.30 val.


O žinai, kur rasi visus įdomiausius Vilniaus renginius ir galėsi patogiai juos išrūšiuoti/ stebėti/ pažymėti? „Miesto Žirafų“ renginių mob.programėlėje, kurią parsisiųsi nemokamai čia: mzirafos.lt/appsas