Jūros šventė 2020

Jūros šventė 2020: ko galima tikėtis šių metų renginyje?

Jūros šventė 2020 – įvyks! Tad „Miesto žirafos“ siūlo plačiau pasidomėti, ko galima šiemet tikėtis didžiausiame vasaros pajūrio renginyje.

Nepaisant dar visiškai „neišsikvėpusios“ koronaviruso pandemijos, Klaipėda nusprendė nelaužyti ilgamečių tradicijų bei šiemet vėl pakviesti visą Lietuvą į Jūros šventę. Tiesa, šventė šiemet bus kitokia ir net be kai kurių savo pagrindinių renginių bei atributų. Tad „Miesto žirafos“, kol dar nėra paskelbta oficiali pilna šventės programa, siūlo mesti mažą žvilgsnį, ko galima šiemet tikėtis (ir ko nesitikėti) didžiausiame pajūrio renginyje liepos 24-26 dienomis.

Jūros šventė – be eisenos

Kaip jau pranešė miesto valdžios atstovai, šiemet, dėl pasaulį kamuojančios koronaviruso pandemijos, „Jūros šventėje“ tikrai nebus didžiules minias sutraukiančios tradicinės šventės eisenos. Taip pat, organizatorių teigimu, bus atsisakyta didelių koncertų Kruizinių laivų terminale bei Teatro aikštėje.

Renginio „Jūros šventė 2020“ lankytojai šiemet taip pat neišvys ir šokančių fontanų programos. O dėl baigiamojo šventės fejerverko, slaptų „Miesto žirafų“ agentų žinioms, taip pat dar yra diskutuojama.

Visų šių renginių organizatoriai privalėjo atsisakyti dėl per didelės rizikos žmonių sveikatai.

Šventės kodas – „Pasimatymai su vėju“

Nepaisant gerokai apkarpytų galimybių bei ne pačių optimistiškiausių nuotaikų pasaulyje, šiemetinė „Jūros šventė“ neša pakankamai šviesią žinutę. Šiemetinės Jūros šventės moto vasariškai romantiškas – „Pasimatymai su vėju“. Kultūrinė programa, anot organizatorių, taip pat atitiks judrią ir nenustygstančią pajūrio vėjų dvasią. Beje, vėjams teks užtikrinti ir pavyzdingą uostamiesčio erdvių vėdinimą.

Pasak organizatorių, muzikinis, teatrinis bei šokio vyksmas liepos 24-26-ąją pasklis po visą senamiestį, numatyti pasirodymai neturės aiškiai fiksuotų ir programoje nurodytų vietų bei laiko žymų. Muzikantai, aktoriai, šokėjai  auditoriją „gaudys“ pačiose netikėčiausiose vietose: sudomins, privers stabtelėti, pasidžiaugti ir paleis ieškoti naujų staigmenų.

Tokia pat taktika bus pritaikyta ir šventės programos žvaigždėms, kurie įprastinėmis sąlygomis būtų karaliavę didžiosiose scenose – visi vakariniai koncertai migruos iš vietos į vietą ir neviršys rekomenduojamų saugių laiko limitų.

Svarbiu renginio akcentu turėtų tapti Dangės upė, kurioje planuojama tradicinė istorinių laivų ekspozicija „Dangės flotilė“, azartiškos vandens sporto varžybos bei muzikiniai pasirodymai laiveliuose. Kruizinių laivų terminalo krantines ir šiemet turėtų papuošti 6 istoriniai burlaiviai, Klaipėdą ir Jūros šventę atradę tarptautinio projekto „Baltic Sail“ dėka.

Šventės rengėjai taip pat planuoja naujovę tiems, kam priimtinas koronaviruso realijų atneštas nuotolinio bendravimo būdas – svarbiausius įvykius, renginius į virtualią erdvę perkels Jūros šventės televizija.

Šventėje bus ir prekybininkų

Šiemetėje Jūros šventėje planuojama organizuoti prekybą iš laikinų įrenginių. Dėl padidintų reikalavimų žmonių saugai planuojamas perpus mažesnis laikinųjų prekybos vietų skaičius.

Prekiautojų palapinės pasklis didesnėje teritorijoje. Tarp palapinių suplanuoti erdvūs tarpai, taip mažinant srautų susibūrimo riziką. Neabejojama, jog su prekybininkais pavyks susitarti ir dėl saugaus klientų aptarnavimo principų.