Ką veikti Pietinėje Klaipėdos pusėje? Laisvalaikio idėjos

Jei jau spėjote pasidairyti po Šiaurinę Klaipėdos pusę, kviečiame kaklus gręžti į pietus. Jie turi prastesnę reputaciją, nes ten, esą, gyvena ir mažesnes pajamas gaunanti, ir vyresnė miesto populiacijos dalis. Bet mes jums sakome, kad tie, kas pasiduoda stereotipams nevalgo ledų. Užkurkite dviračius ir pirmyn – Jūsų laukia pietinė Klaipėda.

Vilhelmo kanalas

Vilhelmo kanalas / Vadi Miseri / Pietinė Klaipėda

Vilhelmo kanalas / Vadi Miseri / Pietinė Klaipėda

Ramus ir tiesus kaip styga vandens kelias. Puiki vieta pamaklinėjus po mišką prisėsti ir „pačilinti“. Kadaise mediena iš Lietuvos miškų į Klaipėdos uostą keliavo Nemunu ir vėliau Kuršių mariomis – o ten audros ir vėjai. Situaciją pagerino 19 a. antroje pusėje Miniją ir Kuršių marias sujungęs kanalas, kurį rankomis kasė prancūzų karo belaisviai. Daugelis jų nepakėlę sunkių darbo sąlygų mirė.

Pats kanalas tiesiasi apie 22 km., jo plotis apie 28 m., o vidutinis gylis 1,7 m. Ties Klaipėda galite pamatyti įspūdingai atrodančias metalinio tilto, kadaise jungusio kanalo krantus, liekanas (pastatytas 1904 m.).

Romantikų pakrantė

Romantikų pakrantė / Google Maps nuotr. / Pietinė Klaipėda

Romantikų pakrantė / Google Maps nuotr. / Pietinė Klaipėda

Šią vietą daugiau pažįsta vietiniai – ji siejama su romantika. Važiuodami palei tankiai apžėlusią marių pakrantę pastebėsite į sąžalynus įsiterpusias „kišenes“, kuriuose stovi pavieniai automobiliai. Įsivaizduokite: leidžiasi saulė, klykauja vandens paukščiai, šnara meldai ir nendrės, o vėjas į visą tą gamtos kakofoniją įpina įvairių laikmečių meilės hitus, prasprūstančius iš automobilių salonų. Žemėlapyje pažymėjome taškus, kur visai smagu pasidairyti. Iš vienos pusės į paukščių pamėgtą Kiaulės nugarą (čia apie salą kalbam), kitoje pusėje – Malkų įlanka. Tik pervažiavę visą miestą suprasite Klaipėdos uosto dydį.

Šanchajus

Smeltės rajonas / Vadi Miseri nuotr.

Smeltės rajonas / Vadi Miseri nuotr. / Pietinė Klaipėda

Jei Klaipėdoje tik svečiuojatės – būtinai turite pamatyti ir šią miesto dalį. Smeltės rajone šalia marių įsikūręs gyvenamųjų namų kampas neoficialiu Šanchajaus vardu puošiasi dėl valčių uostelio. Stogeliai ant pastolių ir po jais pakibusios valtys – buitiškas, bet ne kasdienis vaizdas Klaipėdoje. Malonu pasivaikščioti ir krantine, spoksant į laivus. Mums, žirafoms, gaila tik vieno: kol kas dar niekas nesumanė įrengti kokios nors kavinės, mėsainių – buritų ar kito lauko maisto taško. Labiausiai šią vietą mylime vasaros vakarais, kai virš laivų pakimba dramatiški, pačiomis romantiškiausiomis spalvomis nusidažę debesys.

Simonaitytės kalnas

I. Simonaitytės kalnas / Google maps žemėlapis

I. Simonaitytės kalnas / Google maps žemėlapis / Pietinė Klaipėda

Sunku patikėti, kad vaizdinga kalva (I. Simonaitytės g.), kurią supa daugiabučiai, kadaise buvo statybinių atliekų krūva. Apipylus šiukšles žemėmis mieste atsirado kalva, kurios kilmės jaunesni klaipėdiečiai net ir nelabai žino. Gražu nuo kalno pasidairyti vasarą, iš čia veriasi gražūs saulėlydžiai, bet tikrosios pramogos vyksta žiemą – roges susitempia visas miestas, ne tik aplinkinių namų gyventojai.

Pokario modernizmo versijos

Koks turistinis pasivažinėjimas be architektūrinių pasidairymų? Šiaurinėje miesto pusėje galite pamatyti visą pokario modernizmo raidą, nuo stalinistinio klasicizmo (arčiau marių, šalia Minijos g.) iki tolimesnės raidos, kurią išduoda asketiški monolitai. Mūsų patarimas – pasiklyskite ir atrasite labai įdomių dalykėlių. Primename, kad Klaipėda pokariu buvo vienas iš greičiausiai augusių miestų, retas kitas Baltijos šalyse galėjo girtis tokiais tempais. To pasekmė – urbanistinės džiunglės, suplanuotos paskubomis, iki šiol ne visiškai prisijaukintos ir net tankiausiame rajone kartais primenančios laukinius vakarus iš kokio futuristinio vesterno. Ypač rekomenduojame judėti dviračiais, nutrūkus nuo pagrindinių gatvių arterijų.

Geriausi šonkauliukai mieste

BBQ Barbaras / Facebook nuotr. / Pietinė Klaipėda

BBQ Barbaras / Facebook nuotr. / Pietinė Klaipėda

Kol dar klaidžiosite pietinio periferijoje – nepraleiskite progos užsukti į „BBQ Barbarą“ (Laukininkų 17A). Sako, kad tai vienintelė vieta mieste, kur šonkauliukai ruošiami pagal autentišką amerikietišką receptą. Įsitikinkite ar tai tiesa patys. Garantuojame, kad tai bus vienas iš kulinarinių Klaipėdos atradimų. Lankytis ypač tinka po intensyvios turistinės dienos.

O gal picos?

Itališka pica / pexels nuotr. / Pietinė Klaipėda

Itališka pica / Pexels nuotr. / Pietinė Klaipėda

Jei ne itin mėgstat įvairius barbekiu stebuklus, galite užsukti į ne per toliausiai esantį itališkų picų tašką „Pica Pub“ (Vingio g. 29A). Iš krosnies traukiamos picos, žadama, patenkins net ir išrankiausius gomurius. Skanaus!

Trinyčių parkas

Vienas iš vaizdingiausių parkų Klaipėdos mieste. Jį sudaro želdiniai iš prieš karą šioje teritorijoje buvusių trijų dvarų parkų. Tvenkinys, palei kurį vingiuoja parkas, žinomas jau nuo 16 a. Miestiečiai čia mėgsta lesinti paukščius, žvejoti. Prieš kelis metus į Trinyčius įkrito „Wake Inn“ vandenlenčių ir kitų vandens pramogų parkas – užsukite sušlapti.

Ekstremalų rojus

Scala Dream / Facebook nuotr. / Pietinė Klaipėda

Scala Dream / Facebook nuotr. / Pietinė Klaipėda

Mes žinome, kad jau ne kartą deklaravome savo meilę „Scala Dream“ laipiojimo centrui (Mainų g. 6). Be jokios sąžinės graužaties vėl tą darome, nes tai tikrai nereali vieta. Šio centro 1000 metrų plote išsidėsčiusios aukšta ir žema laipiojimo salės, virvių kambarys, vaikų erdvės, jogos salė ir nedidelė kavinė – tai viskas, ko reikia tobulam laisvalaikiui. Galite ateiti nieko nemokėdami ir išaugti iki laipiojimo profesionalų. Centre galite surengti ypatingą šventę ar tiesiog įsigyti abonementą ir lankytis kai tik rasite laiko – šiaip sau, palaikyti geram raumenų tonusui.

Dienos pietų taškas

Minijos baldų centro kavinė / Facebook nuotr. / Pietinė Klaipėda

Minijos baldų centro kavinė / Facebook nuotr. / Pietinė Klaipėda

Keliaujant smagu išbandyti tik vietiniams žinomas erdves. Siūlome tai nuveikti ir pietiniame – pasitrinkite šonais su vietiniais ir išbandykite „Minijos baldų centro“ (Dubysos g. 21) kavinę. Girdėjome, kad ten plačiausias Klaipėdoje dienos pietų pasirinkimas. Kiekvieną dieną net kelios sriubos ir keliolika antrų patiekalų. Atsilaisvinkit diržus ir pirmyn.

Gėrimų sostinė

Baras Akademikai / Facebook nuotr. / Pietinė Klaipėda

Baras Akademikai / Facebook nuotr. / Pietinė Klaipėda

Baras „Akademikai“ (Taikos pr. 39) yra net ir ne visų klaipėdiečių atrasta gėrimų sostinė. Įkandamos kainos, patys keisčiausi, įdomiausi ir visokie kitokie -iausi skoniai. Baras kasdien veikia iki pat paryčių – jame visada skamba linksma muzika ir vyksta visai rimti vakarėliai.

Tatuiruotę?

Tattoo Virus / Facebook nuotr. / Pietinė Klaipėda

Tattoo Virus / Facebook nuotr. / Pietinė Klaipėda

Prisiragavus „šotų“ neabejotinai turėsite daug energijos padaryti kažką neįprasto – dainuoti įsilipę į medį, bučiuoti autobuso keleivius ir t.t., bet mes siūlome konstruktyviau nukreipti energiją ir negąsdini gamtos bei piliečių. Užsukite į „Tattoo Virus“ (Taikos pr. 19) – vieną iš rimčiausių Klaipėdos tatuiruočių salonų ir šlaukšt… kai į gyvenimą vėl pažiūrėsite įprastomis akimis, galėsite pasidžiaugti, kad pagaliau išdrįsote užsirašyti vizitui pas tatuiruočių meistrę/-ą (tikimės, jog negalvojate, kad rimtai skatiname neblaivias tatuiruotes?).

Nepaminėjome dar kažkokių Pietinėje Klaipėdos dalyje esančių įdomybių? Papildyk mus komentaruose!

 

*Už pagrindinę straipsnio foto dėkojame DoniWorks.

Komentarai (7)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.