Laisvalaikis Klaipėdoje: į kokias pramogas pasinerti sausį?

Ką veikti? Oi, koks atsibodęs klausimas. Kas ieško – tas randa. Laisvalaikis pats nesusiplanuos. Norime padėti, todėl iššniukštinėjome puikiausius sausio pasiūlymus Klaipėdoje. Padėkosite vėliau, o dabar skaitykime.

Reikalai Sporto sostinėje

Klaipėda yra 2018 metų Europos sporto miestas. Paminėkite šį įvykį ne tik būdami judrūs, bet ir lankydamiesi sporto renginiuose. Pavyzdžiui, sausio 12-14 dienomis Klaipėdoje vyks Pasaulio vyrų rankinio čempionato atrankos etapas. Lietuviai grumsis su svečiais iš Izraelio, Gruzijos ir Latvijos. Palaikykite savus.

O, beje, Sporto metų atidarymas Klaipėdoje vyks sekmadienį, sausio 14 d.

Klaipėdoje švęsti ne Užgavėnes, o Šiupinio šventę

Kartojamės, bet Klaipėda kitoks miestas, nei kiti Lietuvoje. Čia net ir Užgavėnės ne Užgavėnės. Tempkite vaikus į Mažosios Lietuvos istorijos muziejų (Didžioji Vandens g. 2): nuo sausio 16 iki vasario 13 d. čia vyks edukacinis užsiėmimas, pažindinantis su Šiupinio šventės tardicija (taip, tai ir yra Klaipėdietiškos užgavėnės)!

Bendruomenės mugė – „Uodo turgelis

Sausio 20 d. kviečia burtis tradicija tapęs „Uodo turgelis“ (Dubysos g. 10). Susikaupė daug nenaudojamų drabužių, avalynės ir kitų šeimyniškų daiktų, vaikai išaugo drabužius, nusibodo žaislai, perskaitėte knygas? Registruokitės prekybai, parduokite savo turtą ir užsidirbkite naujiems pirkiniams!

Gaudynės su muzika „Dėlionė orkestrui IV“

Klaipėdos kamerinis orkestras ne tik buria nerealius muzikus, bet ir nuolat prigalvoja visokių įdomių dalykų. Sausio 19 d. nusiteikite žaisti gaudynių su muzika. Nuo pat ankstaus ryto trumpi programos „Dėlionė orkestrui IV“ koncertai skambės netikėčiausiose miesto vietose – kavinėje, bibliotekoje, universitete, sporto klube, knygyne, koplyčioje… Nepraleiskite.

Nauji metai, nauja tatuiruotė – „Bang Bang Tattoo“

Užsirašyk ant šlaunies savo vardą klingonų kalba ar paslėpk eks-meilės portretą ant nugaros. Klaipėdos senamiestyje (Didžioji Vandens g. 20) jau dešimtmetį veikiančioje tatuiruočių studijoje bus patenkinti visi jūsų rašaliniai norai.

Nuo 2018 01 20 iki 2018 02 03 studijoje svečiuosis tatuiruočių meistras – Stas Buliga iš Moldavijos, kuriantis spalvoto realizmo stilistika. Rašykitės į eilę.

Nes rašalo niekada nebus per daug – „Tattoo Virus“

Dar vienas karštas taškas tatuiruočių fanams yra įsikūręs Taikos pr.19 – visai šalia senamiesčio (arba „Akropolio“ – kas kam labiau patinka). Be tatuiruočių „Tattoo Virus“ studijoje atliekamas auskarų vėrimas į įvairias kūno vietas ir „microdermal piercing“.

Švartuokitės mėsainių bare „DOCK“

„DOCK” (Žvejų g. 4) jautienos mėsainiai gaminami tik iš Lietuvoje augintos „Black Angus“ veislės aukščiausios kokybės jautienos, šalia derinant išieškotus papildomų produktų skonius, kepyklėlėje keptas šviežias bandeles ir įdomų pateikimą lėkštėje. Firminiai patiekalai: rūkytas mėsainis ir traškūs skrudinti marinuoti agurkai su aštrios dešros traškučiais.

Jūs dar ne ten?

Tinkamai apsirenk „Surf Shop“

Naujus metus Klaipėdos orams tinkamos aprangos žinovai „Surf Shop“ (Turgaus g. 4) pasitinka nauja internetine parduotuve. Apsidairykite – dabar kaip tik nuolaidų metas!

Gangsteriai ir tinklinės pėdkelnės – „Čikaga“

Ar girdėjote? – miuziklų meistrė režisierė Rūta Bunikytė pirmą kartą į Lietuvą atvedė miuziklą „Čikaga“(Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras). Tai karčiai saldus, galvą susukantis desertas akims ir ausims. Spektaklį rodo sausio 25 d. Jei nenorite laukti arba jei gydytojas prisakė saugoti širdį nuo stiprių ir tamsių emocijų, pamėginkite rasti ką nors švelnesnio muzikinio teatro (Danės g. 19) repertuare.

Naujienos „Friedricho pasaže“

Kvieskitės draugus ir ruoškitės į „Friedricho pasažą“ (Tiltų g. 26A). Jie kviečia testuoti naują valgiaraštį, kuriuo geriausia mėgautis su gera kompanija. „Turime mėsos rinkinį, patiekiamą su marinuotomis daržovėmis, kaponata, kukurūzais, pomidorais, mini bulvytėmis ir keturių padažų asorti: pipiriniu, raudonojo vyno, vyšnių ir česnakiniu – patiekalas skirtas 4 asmenims (ten yra įvairi mėsa – antiena, ėriena, jautiena) ir Portugališką Kataplaną su jūrų gėrybėmis 2 asmenims (Kalmarai, midijos, starkis, krevetės su pomidorais, kepintais svogūnais, aitriaisiais pipiriukais)“, – savo naujienas pristato „Friedricho pasažas“. Mes jau keliaujame ragauti!

Saldūs meno kūriniai – „Cukraus studija“

Morengų, pyragėlių, kavos? Blizgančių, matinių, kandamų, šaukšteliu kabinamų – pačių įvairiausių desertų rojus tiems, kas moka mėgautis gyvenimu. Apsalkite vietoje (H.Manto g. 22), o gal užsisakykite ypatingai progai, pavyzdžiui, pirmadieniui.

Išsportuoti melancholijos į „Scala Dream“

Kaip ten laikosi tos naujų metų rezoliucijos?! Adrenalinas kunkuliuoja, o gal kaip tik jau nutarėte, kad „koks-skirtumas-vis-tiek-viskas-bus-kaip-2013“? Mes jus nuoširdžiai palaikome ir skatiname veržtis link tolumoje cukrumi, Kanarais ir hipsterišku ūsų vašku tviskančių viršukalnių.

Užsukite į laipiojimo uolomis centrą „Scala Dream“ (Mainų g. 6) ir aukštyn, aukštyn! Dabar pats tas metas apsilankyti klube, mat individualiems alpinistams kaip tik siūlomos naujos geros kainos laipiojimo abonementams bei treniruočių plano sudarymo paslauga. „Scala Dream“ laukiami ir vaikai, jiems vedamos laipionimo pamokos, vyksta jogos užsiėmimai, rengiami gimtadienai ir visokios kitokios šventės.

Kas auga ant galvos – „ID grožio studija“

Kam plaukai, kam ragai. Viena iš madingiausių vietų Klaipėdos centre (Turgaus g. 37), kur gali pasirūpinti savo grožiu visą žiemą siūlo ištirti klientų plaukus ir galvos odą.

Konkrečiau: darantis atstatomąją „System Professional“ procedūrą, plaukų stilistas nemokamai mikroskopu ištirs jūsų galvos ir plaukų būklę. Sužinosite ar slenka plaukai, jei taip, kiek smarkiai, ar turite kokių nors odos problemų (pleiskanų, sudirgimų, dermatitą), plauko storį, porėtumą, pažeidimus.

Naujas meniu restorane „Šiškų sala“

Šeimos restoranas didžiuojasi kruopščiai kuruojamu meniu, itin šviežiais produktais ir meistriškais virtuvės žaidimais. Dažomės lūpas, taisomės šilkinius šalikus ir kišeninius laikrodžius – „Šiškų sala“ (M. Mažvydo al. 9) jau sausio 12 d. kviečia ragauti naujus patiekalus.

Dalinamės jų laišku: „Startuojame su atnaujintu meniu. Jį papildysime patiekalais iš antienos, ėrienos, tuno. Tai pat tiems kas jau spėjo paragauti patiekalu ir mūsų meniu ir pamėgo vieną ar kitą patiekalą – jums paruošėme naujus garnyrus ir naujus skonius. Taip pat norime pakviesti paragauti išraiškingo ir tuo pačiu lengvo skonio Naujosios Zelandijos vynų. Prie jų siūlysime derinti užkandžius ir patiekalus: mūsų gamintų paštetų, tuno užkandžių, tartarų ir įvairių Baltijos jūroje sugautų žuvų patiekalų“.

 

Kasdienė šventė pas „Akademikus“

Kiekviena diena šiame bare yra šventė. Vienas vakaras merginoms, kitas studentams, kitas lietuviškai muzikai ir t.t. O kur dar visokios nuolaidos, apie kurias, deja, deja, nebegalime rašyti po šio mėnesio pirmos dienos.

Aplankykite „Akademikus“ (Taikos pr. 39) ir viską susižinokite patys.

Kito ryto maistas – „Pica Pub“

Nakties kelionė prasideda centre, o baigtis gali namie. Bet ne visada. Palikite centrą ir ištieskite kojas į Brazilija meiliai vadinamą pietinę miesto pusę. Apsilankykite „Pica pub“ (Vingio g. 29A), daugiažodžiauti nereikia – pica! Tikra itališka pica! Skanaus.

Meno maršrutas

Tegul niekas nedrįsta sakyti, kad nesirūpiname jūsų siela. Klaipėdos lėlių teatro (Vežėjų g. 4) repertuare spektakliai ir vaikams ir suaugusiems. Tiesa, suaugusieji, nepraleiskit spektaklio „Malina“! Jis – jums. Tuo tarpu Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) sausį galite aplankyti net kelias parodas (iki sausio 14 d. šiuolaikinio Japonijos ir Lietuvos medžio raižinio paroda „Medžio raižinio efektas“, Mykolės tapybos paroda „Gamtovaizdis“ bei tekstilės menininkės Sonatos Žiži kūrybos paroda „Faktūros. Jūra. Krantas. Miškas“). Norite daugiau meno? Užsukite į mūsų muziejų katalogą.

„Malina“