Muziejai Klaipėdoje

Kai būdavome maži, kam nors ištarus žodį „muziejus“ – nusipurtydavome. Pasirodo, purtytis visai nebuvo dėl ko. Apsilankyk ir įsitikinsi! Klaipėdoje tikrai nemažai muziejų ir visi jie šaunūs.

Gintaro muziejus „AMBER QUEEN“ (Turgaus g. 3)

amber_queen_muz_607-1

Darbo laikas:
I-VII 10-19 val. (ne sezono metu)
I-VII 10-20 val. (sezono metu)

„Amber Queen“ muziejus įsikūręs pačioje Klaipėdos senamiesčio širdyje. Čia jūsų laukia susitikimas su nepakartojamais šiuolaikiniais ir senoviniais gintaro kūriniais! Plati ekspozicija supažindins lankytojus su įspūdingiausiomis kolekcijomis. Senovinės pypkės, antikvariniai gintaro dirbiniai, gražiausi gintaro gabalai iš įvairių pasaulių šalių bei unikalūs inkliuzai.

Kainos: suaugusiems 5,oo €, moksleiviams ir pensininkams 2,50 €, vaikams – nemokamai.

Lietuvos jūrų muziejus ir delfinariumas (Smiltynės g. 3)

juruaprasymas1-587x391

Darbo laikas ir pasirodymų laikai čia…

Muziejus įsikūręs šiauriausiame Kuršių nerijos taške – Kopgalyje, kur baigiasi 98 kilometrų ilgio Kuršių nerijos pusiasalis ir atsiveria Klaipėdos uosto vartai. XIX amžiaus antroje pusėje Kopgalyje buvo pastatyta gynybinė pajūrio tvirtovė – Nerijos fortas, kuris per Antrąjį pasaulinį kartą buvo beveik sugriautas. 1979 metais Nerijos fortas buvo atstatytas ir pritaikytas muziejaus poreikiams.

Muziejus kaupia, saugo, tiria, konservuoja, restauruoja ir populiarina muziejines vertybes, kurios  atspindi Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, laivybos istoriją bei jūros gamtos įvairovę. Daugialypėse ekspozicijose naudojamos naujausios technologijos ir būdai informacijai perteikti. Tai įgalina aktyviau plėtoti daugiafunkcinę švietėjišką, edukacinę ir mokslinę tiriamąją veiklą.

Kainas sužinoti galite čia

Rezistencijos ir tremties ekspozicija (S. Nėries g. 4)

muz_genocido3_607

Darbo laikas:
Sausis-gegužė    
I-V 10.00-14.00 val.
Birželis-rugsėjis    
I-IV 10.00-17.00 val. 
V 10.00-15.00 val.
Spalis-gruodis    
I-V 10.00-14.00 val.

Ekspozicija įrengta buvusio Valstybės saugumo komiteto (KGB) būstinės rūsyje (dabar čia įsikūrusi Klaipėdos teritorinė muitinė). Šio pastato kamerose 1945-1954 m. kalėjo 8 268 žmonės. Siekiant fiziškai ir psichologiškai palaužti suimtuosius, jie slapta buvo tardomi ir kankinami, nemažai žmonių – nužudyta. Ekspozicija supažindina su partizaniniu judėjimu Vakarų Lietuvoje 1945-1954 m., politinių kalinių ir tremtinių istorija.

Pilies muziejus

pilies_muziejus_07

Darbo laikas: II-VI 10:00-18:00 val.

Autentiškose XVI-XVIII a. poternose susipažinsite su pilies ir miesto raida. Pamatysite piliavietėje ir senamiestyje rastus ir eksponuojamus archeologinius radinius, dokumentus, Klaipėdos miesto antspaudus, rekonstruotus XVII a. kostiumus. Išvysite Renesansinės Klaipėdos simbolį – pilyje rastą XVI a. vidurio auksinį žiedą su brangakmeniu bei  XVII a. antrosios pusės Klaipėdos pilies ir miesto maketą.

01_pilies_muziejus__foto_muz_

Kalvystės muziejus (Šaltkalvių g. 2, 2A)

kalvystes_muziejus_03_607

Veikianti kalvė pačiame Klaipėdos miesto centre! Apsilankykite Kalvystės muziejuje ir įsitikinkite patys. Muziejus įsikūręs rekonstruotame pastate, priklausiusiam žinomam Klaipėdos šaltkalviui Fr. Grimui (Fr. Grimm). Kiemelyje Jus pasitiks Klaipėdos krašte kaldinti metaliniai kryžiai. Kalvėje – autentiški įrankiai, dumplės, žaizdras, dar menantys žymų meistrą G. Kackę (G. Katzke). Muziejuje rasite tik uostamiesčiui būdingas kaltines vėtrunges ir tik čia galėsite pamatyti, kokiomis klumpėmis avėjo arkliai.

Kaina: suaugusiems 1,45 €, moksleiviams 0,72 €, vaikams iki 7 m. – nemokamai.

Mažosios Lietuvos muziejus (Didžioji Vandens g. 2)

mlim_03_607

Darbo laikas: II-VI 10:00-18:00 val.

Viename seniausių Klaipėdos senamiesčio namų, pastatytame XVIII a. pabaigoje, įsikūręs didžiausias Klaipėdos krašto istorijos muziejus. Čia jūs galėsite susipažinti su pagoniška ir krikščioniška krašto kultūra, paklaidžioti senųjų kartografų žemėlapiais, suprasti kaip formavosi Rytų Prūsija ir Klaipėdos kraštas. Pamatysite senąją Klaipėdą atvirukuose ir fotografijose. O besidomintys šio krašto amatais pamatys ne tik kuo puošdavosi šio krašto žmonės, bet ir kokius avilius bitėms iš šiaudų rišdavo.

Kaina: suaugusiems 1,45 €, moksleiviams 0,72 €, vaikams iki 7 m. – nemokamai.

Klaipėdos laikrodžių muziejus (Liepų g. 12)

w15qaifh

Darbo laikas: 
II-VI 12:00-18:00 val.
VII 12:00-17:00 val.

Muziejus įkurtas 1984 m. Viena didžiausių Europoje laikrodžių ekspozicija lankytojus supažindina su laiko matavimo prietaisų istorine raida – kalendoriais, saulės, vandens, ugnies, smėlio, mechaniniais laikrodžiais. Eksponuojami renesanso, baroko, klasicizmo, moderno apdailos laikrodžiai. Baldai, paveikslai, graviūros atkuria istorinį foną.
Muziejaus kiemelyje įrengtas ekvatorinis Saulės laikrodis, vertikalusis bei horizontalusis Saulės laikrodžiai.

Kaina suaugusiems – 1,80 eur., moksleiviams – 0,90 eur.
Gido paslaugos lietuvių kalba – 10 eur, užsienio kalba – 15 eur.

db2i2tvh

Laivų-veteranų ekspozicija (Smiltynės gatvė)

dscn0982

Darbo laikas:
Birželio-Rugsėjo mėn. II-VII 10.30-18.30
Gegužės, Spalio mėn. III-VII 10.30-18.30

Laivų-veteranų aikštelėje eksponuojami stambiausi Lietuvos jūrų muziejaus eksponatai. Vidutiniojo žvejybos traleris „Dubingiai“ buvo pastatytas Klaipėdos laivų statykloje „Baltija“ ir skirtas žvejybai Atlanto vandenyne (svoris apie 330 tonų). Laivo triumuose įrengtoje salėje rengiamos parodos, vasaros sezono metu veikia pastovi XVIII-XIX a. graviūrų ekspozicija.

Įėjimas nemokamas

Prano Domšaičio galerija (Liepų g. 33)

1318357102domsaitisint

Darbo laikas:
Antradieniais–šeštadieniais 12.00–18.00 val.
Sekmadieniais 12.00–17.00 val.
Nedirba pirmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis.
Dienomis prieš valstybines šventes – valanda trumpiau nei įprasta.

Prano Domšaičio galerija įsikūrusi Klaipėdos miesto istorinėje dalyje, keturiuose į vieną kompleksą sujungtuose XIX a. pab.–XX a. pirmosios pusės pastatuose, salėse rodoma per 800 kūrinių.

Nuolatinėje ekspozicijoje pristatoma tapytojo ekspresionisto Prano Domšaičio (1880–1965) kūryba. Rodomi 285 aliejiniai paveikslai, pastelės, akvarelės, ofortai ir piešiniai, siuvinėtos kompozicijos.

prano-domsaicio-galerija

Galerijoje rengiamos šiuolaikinių Klaipėdos miesto, Lietuvos, užsienio dailininkų kūrybos parodos ir parodos iš muziejų fondų. Lankytojai kviečiami į kultūros vakarus, koncertus, susitikimus su dailininkais. Populiari renginių vieta vasarą – du jaukūs kiemeliai.

Meno pažinimo centre vyksta edukaciniai užsiėmimai, kūrybinės dirbtuvės vaikams ir suaugusiesiems, yra erdvė, skirta vaikų, moksleivių, pedagogų kūrybos parodoms.

Bilietų kainos:
suaugusiems 1,80 €
kaina su nuolaida 0,90 €
gido paslaugos 10 €

Memel Nord – pakrančių apsaugos baterija (Kauno g. 33-27)

Darbo laikas :
šeštadienį ir sekmadienį 12:00-20:00 val., bet visada patartina susisiekti iš anksto.
Tel. Nr. (8-630) 20263

Pakrančių apsaugos baterija – tai Antrojo pasaulinio karo laikų gynybiniai įtvirtinimai prie Baltijos jūros, įrengti Klaipėdos kraštą prijungus prie Vokietijos. Buvo numatytos pastatyti dvi pakrantės artilerijos baterijos. Viena turėjo būti pastatyta Smiltynėje netoli Kopgalio – „Memel Sud“ („Klaipėda – pietūs“), kita – „Memel Nord“ („Klaipėda – šiaurė“) – už Girulių, Kukuliškių kaime. Tačiau buvo baigta tik viena baterija – esanti Kukuliškiuose.

Memel-Nord – ne tik bunkeris, bet ir mūsų krašto istorija, su kuria būsite supažindinti naujai, įvairiapusiškai.

Galėsite nusikelti į XXa – 70 metų atgal. Pajusti istorijos alsavimą, taikioje realybėje išbandyti save ar savo draugus. Pabūsite praėjusioje istorijos laiko atkarpoje kurią galėsite įvertinti visai kitaip negu iki šiol.

426687_393176324029772_1738819308_n

KU Botanikos sodas (Kretingos g. 92)

Lankytojai laukiami darbo dienomis 09:00-16:00 val.
(Ekskursiją po botanikos sodą būtina užsakyti kreipiantis tiesiogiai į Klaipėdos universiteto botaniko sodą. Kontaktinis telefonas: +370 46 410127.)

KU Botanikos sodas įsikūręs senajame Tauralaukio parke, dešiniajame Danės upės krante. Čia galite pasigrožėti dendrologine, vaistinių ir prieskoninių augalų bei daugiamečių ir vienmečių gėlių kolekcijomis.

Kaina asmeniui – 0,57 €, ekskursija su gidu – 5,79 €.

Užsiimi panašia veikla, kaip straipsnyje paminėtos vietos? Manai, kad skaitytojams būtų naudinga, jei mes parašytumėme apie tave? Parašyk mums į info@mzirafos.lt  ;)