Muziejai Klaipėdoje: kur verta apsilankyti?

Kokie muziejai Klaipėdoje įdomiausi? „Miesto žirafos“ parengė muziejų sąrašą, kuriuose Klaipėdoje tikrai verta apsilankyti.

Kai būdavome maži, kam nors ištarus žodį „muziejus“ – nusipurtydavome. Pasirodo, purtytis visai nebuvo dėl ko. Apsilankyk ir įsitikinsi! Klaipėdoje tikrai nemažai muziejų ir visi jie šaunūs. Tad „Miesto žirafos“ atrinko įdomiausius ir sudėjo į vieną gidą.


Gintaro muziejus „AMBER QUEEN“ (Turgaus g. 3)

amber_queen_muz_607-1

„Amber Queen“ / Muziejai Klaipėdoje

„Amber Queen“ muziejus įsikūręs pačioje Klaipėdos senamiesčio širdyje. Čia jūsų laukia susitikimas su nepakartojamais šiuolaikiniais ir senoviniais gintaro kūriniais! Plati ekspozicija supažindins lankytojus su įspūdingiausiomis kolekcijomis. Senovinės pypkės, antikvariniai gintaro dirbiniai, gražiausi gintaro gabalai iš įvairių pasaulių šalių bei unikalūs inkliuzai.

Kainos: suaugusiems 5,oo €, moksleiviams ir pensininkams 2,50 €, vaikams – nemokamai.

Darbo laikas:
I-VI 10-19 val.
VII 10-16 val.


Lietuvos jūrų muziejus ir delfinariumas (Smiltynės g. 3)

muziejai Klaipėdoje

Jūrų muziejus – Delfinariumas / muziejai Klaipėdoje

Muziejus įsikūręs šiauriausiame Kuršių nerijos taške – Kopgalyje, kur baigiasi 98 kilometrų ilgio Kuršių nerijos pusiasalis ir atsiveria Klaipėdos uosto vartai. XIX amžiaus antroje pusėje Kopgalyje buvo pastatyta gynybinė pajūrio tvirtovė – Nerijos fortas, kuris per Antrąjį pasaulinį karą buvo beveik sugriautas. 1979 metais Nerijos fortas buvo atstatytas ir pritaikytas muziejaus poreikiams.

Muziejus kaupia, saugo, tiria, konservuoja, restauruoja ir populiarina muziejines vertybes, kurios  atspindi Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, laivybos istoriją bei jūros gamtos įvairovę. Daugialypėse ekspozicijose naudojamos naujausios technologijos ir būdai informacijai perteikti. Tai įgalina aktyviau plėtoti daugiafunkcinę švietėjišką, edukacinę ir mokslinę tiriamąją veiklą.

Kainas sužinoti galite čia

Darbo laikas ir pasirodymų laikai čia…


Rezistencijos ir tremties ekspozicija (S. Nėries g. 4)

Muziejai Klaipėdoje

Rezistencijos ir tremties ekspozicija / Muziejai Klaipėdoje

Ekspozicija įrengta buvusio Valstybės saugumo komiteto (KGB) būstinės rūsyje (dabar čia įsikūrusi Klaipėdos teritorinė muitinė). Šio pastato kamerose 1945-1954 m. kalėjo 8 268 žmonės. Siekiant fiziškai ir psichologiškai palaužti suimtuosius, jie slapta buvo tardomi ir kankinami, nemažai žmonių – nužudyta. Ekspozicija supažindina su partizaniniu judėjimu Vakarų Lietuvoje 1945-1954 m., politinių kalinių ir tremtinių istorija.

Darbo laikas:
Sausis-gegužė    
I-V 10.00-14.00 val.
Birželis-rugsėjis    
I-IV 10.00-17.00 val. 
V 10.00-15.00 val.
Spalis-gruodis    
I-V 10.00-14.00 val.


Pilies muziejus (Žvejų g. 27T)

Muziejai Klaipėdoje

Pilies muziejus / Muziejai Klaipėdoje

Autentiškose XVI-XVIII a. poternose susipažinsite su pilies ir miesto raida. Pamatysite piliavietėje ir senamiestyje rastus ir eksponuojamus archeologinius radinius, dokumentus, Klaipėdos miesto antspaudus, rekonstruotus XVII a. kostiumus. Išvysite Renesansinės Klaipėdos simbolį – pilyje rastą XVI a. vidurio auksinį žiedą su brangakmeniu bei  XVII a. antrosios pusės Klaipėdos pilies ir miesto maketą. Taip pat išbandykite ir interaktyvias muziejaus ekspozicijas, kurios tikrai nustebins ne vieną apsilankiusį.

Darbo laikas: II-VI 10:00-18:00 val.


Kalvystės muziejus (Šaltkalvių g. 2, 2A)

Muziejai Klaipėdoje

Kalvystės muziejus / Muziejai Klaipėdoje

Veikianti kalvė pačiame Klaipėdos miesto centre! Apsilankykite Kalvystės muziejuje ir įsitikinkite patys. Muziejus Klaipėdoje įsikūręs rekonstruotame pastate, priklausiusiam žinomam Klaipėdos šaltkalviui Fr. Grimui (Fr. Grimm). Kiemelyje Jus pasitiks Klaipėdos krašte kaldinti metaliniai kryžiai. Kalvėje – autentiški įrankiai, dumplės, žaizdras, dar menantys žymų meistrą G. Kackę (G. Katzke). Muziejuje rasite tik uostamiesčiui būdingas kaltines vėtrunges ir tik čia galėsite pamatyti, kokiomis klumpėmis avėjo arkliai.

Darbo laikas: II-VI 10:00-18:00 val.

Kaina: suaugusiems 1,45 €, moksleiviams 0,72 €, vaikams iki 7 m. – nemokamai.


Skaityti toliau
Puslapiai: 1 2