Plokštelės Vilniuje / Pexels nuotr.

Vinilinės plokštelės Vilniuje: kur įsigyti kokybiškiausių muzikos įrašų?

Skaitmenizuota muzika mūsų ausis džiugina kiekvieną dieną, tačiau MP3 failų kolekcija nėra tokia vertinga, kaip lentyna, nukrauta kruopščiai atrinktomis vinilo plokštelėmis. Pastaruosius keletą metų fiziniai formatai ypač garsiai skambina varpais apie vinilų ir kasečių grįžimą, tad štai kelios vietos, kur slepiasi geriausios plokštelės Vilniuje:

„Vinilo Studija“ (Pylimo g. 41/12)

„Vinilo Studija“ / Facebook nuotr. / Plokštelės Vilniuje

„Vinilo Studija“ / Facebook nuotr. / Plokštelės Vilniuje

Nedidelė, jauki krautuvėlė Vilniaus senamiestyje talpina didžiulį pasirinkimą įvairaus žanro vinilinių plokštelių – klasikinio ir progresyvaus roko, soul, disco, funk, hip-hop, klasikos ir t.t. Parduotuvės internetiniame kataloge galite rasti dalį čia parduodamų plokštelių, tačiau ieškodami tos vienintelės užsukite į Pylimo gatvę!

„Rūdninkų knygynas“ (Rūdninkų g. 20)

„Rūdninkų Knygynas“ / Facebook nuotr. / Plokštelės Vilniuje

„Rūdninkų Knygynas“ / Facebook nuotr. / Plokštelės Vilniuje

Šalia Rūdninkų g. skvero įsikūręs knygynas glaudžiai bendradarbiauja su ECM įrašų kompanija, todėl jų kataloge vinilo plokštelių turbūt daugiau, nei popierinių leidinių. Atvykę neskubėkite – čia veikia ir puiki kavinė, kur galėsite pasikalbėti apie muziką plokštelių apsuptyje.

„Muzikumas“ (Aušros Vartų g. 13)

„Muzikumas“ / Facebook nuotr. / Plokštelės Vilniuje

„Muzikumas“ / Facebook nuotr. / Plokštelės Vilniuje

Netoli Halės turgaus gyvuojanti muzikos parduotuvė pasiūlys gausybę modernios lietuviškos ir užsienio muzikos plokštelių bei kompaktinių diskų. Čia netrūksta ir Jūsų mėgstamų grupių atributikos, o krautuvėlės savininkas visada sutiks maloniai pašnekėti apie muziką.

„Marga Krautuvėlė“ (Pylimo 38/1)

Antakalnio plokštelių turgelis / Dmitrijaus Jarašiaus nuotr. / Plokštelės Vilniuje

Antakalnio plokštelių turgelis / Dmitrijaus Jarašiaus nuotr. / Plokštelės Vilniuje

Dar vienas sostinės senamiesčio gyventojas slepia kalnus plokštelių, diskų ir kitų gėrybių. Jei neturite patefono ar kitos muzikai klausyti skirtos įrangos – čia galėsite įsigyti ir to. Tiesa, didžioji dalis čia parduodamos muzikos gimė praėjusiame amžiuje, bet kas nenorėtų turėti senųjų, pilnu analogu kvepiančių įrašų?

Antakalnio plokštelių turgelis (Antakalnio g. 128, šalia Baltic Petrolium degalinės)

Antakalnio plokštelių turgelis / Facebook nuotr. / Plokštelės Vilniuje

Antakalnio plokštelių turgelis / Facebook nuotr. / Plokštelės Vilniuje

Pavargote nuo parduotuvių? Sekmadienį lėkite į Antakalnį, kur muzikos entuziastai pardavinėja savo kruopščiausiai atrinktas plokšteles. 10-13 val. būkite ten – turgelis čia veikia bet kokiu oru!

„Discotag“ (Aušros vartų g. 5)

„Discotag“ / Facebook nuotr. / Plokštelės Vilniuje

„Discotag“ / Facebook nuotr. / Plokštelės Vilniuje

Maža ir nepriklausoma plokštelių parduotuvė specializuojasi elektroninės muzikos įrašuose, tad ieškantys ambient, techno, house, dub, industrial, bei, žinoma, disco, čia tikrai ras, ko ieško. Didžėjų pamėgta parduotuvė didelę dalį savo parduodamų įrašų talpina svetainėje „Discogs“, tad norimas prekes galėsite įsigyti ir internetu.

Vilniaus centrinė biblioteka (Žirmūnų g. 6)

Vilniaus centrinės bibliotekos meno ir muzikos skaitykla / vcb nuotr.

Taip, jūs perskaitėte teisingai, pasėmgauti vinilinių plokštelių garsais ir netgi jas išsinuomoti galite ir Vilniaus centrinėje bibliotekoje. Čia rasite itin didelį legendinių lietuvos bei užsienio atlikėjų muzikos įrašų asortimentą. Tad pirmyn į biblioteką klausytis vinilo!

Užsiimi panašia veikla, kaip straipsnyje paminėtos vietos? Manai, kad skaitytojams būtų naudinga, jei mes parašytumėme apie tave? Parašyk mums į info@mzirafos.lt  ;)