Pexels / Asociatyvi nuotr.

Knygynai Vilniuje: kur įsigyti naujų ir jau skaitytų knygų pigiau?

Nors elektroninės knygos ne vienus metus kėsinasi nuversti popierines nuo pjedestalo, praktika sako, kad žmonės visgi daugiausiai renkasi spausdintus leidinius. Štai keli knygynai Vilniuje, kuriuos būtina aplankyti:

Keistoteka (Paupio g. 2)

Keistoteka / Knygynai Vilniuje / Facebook nuotr.

Keistoteka / Knygynai Vilniuje / Facebook nuotr.

Tai viena išskirtiniausių knygų parduotuvių Vilniuje, kvėpuojanti Užupio dvasia. Vos įžengus į vidų Jus pasitiks iki lubų knygomis ir Lietuvos menininkų darbais nukrautos lentynos. Kadangi visi čia atsidūrę leidiniai turėjo ankstesnius skaitytojus, gali tekti pasirausti, kol rasite tai, kas sudomins. Keistotekos talismanas – katinas Ponulis, kurio atsiradimo istorija ne ką mažiau įdomi, nei pati krautuvėlė.

Rūdninkų knygynas (Rūdninkų g. 20)

Rūdninkų knygynas / Knygynai Vilniuje / Facebook nuotr.

Rūdninkų knygynas / Knygynai Vilniuje / Facebook nuotr.

Šalia Rūdninkų g. skvero įsikūręs knygynas glaudžiai bendradarbiauja su ECM įrašų kompanija, todėl jų kataloge vinilo plokštelių turbūt daugiau, nei popierinių leidinių. Nepaisant to, čia galėsite rasti šūsnį kultūros žurnalų, kruopščiai atrinktą knygų kolekciją, kurioje yra visko – nuo grožinės literatūros ir filosofijos iki fotografijos leidinių, bei puikų grafinių novelių pasirinkimą, kurio dažniausiai trūksta Lietuvos knygynuose.

Mint Vinetu (Šv. Ignoto g. 16)

Mint Vinetu / Knygynai Vilniuje / Facebook nuotr.

Mint Vinetu / Knygynai Vilniuje / Facebook nuotr.

Vingiuotuose Senamiesčio gatvelėse įsikūręs nepriklausomas knygynas saugo „jau mylėtų“ knygų kalnus. Čia galima rasti leidinių anglų, italų, ispanų, lenkų, lietuvių, prancūzų bei vokiečių kalbomis. Vinetu patys save įvardina ne tik kaip knygų pirkimo ir pridavimo vieta: kai kurie lankytojai čia atklysta išgerti mėtų arbatos, kavos, pasikrauti telefoną ar pagroti knygyno pianinu bei gitara. Mint Vinetu laukiami ir tiesiog išėję pavedžioti šunį, o jei ateisite tinkamu laiku – pateksite į vieną iš knygyno organizuojamų renginių.

Juodas Šuo (Pylimo g. 20)

Juodas Šuo / Knygynai Vilniuje / Facebook nuotr.

Juodas Šuo / Knygynai Vilniuje / Facebook nuotr.

Migruojančiu knygynu save pristatanti vieta šiuo metu veikia „Studium P“ erdvėje – 7 kambarių bute, prikeltame naujam gyvenimui. Iki tol įkūrėjai keliavo po visą Lietuvą, rinko knygas, atvirutes, plakatus, kurie dabar nugulė knygyno lentynose bei internetinėje parduotuvėje. Šiuo metu čia galite rasti apie 8 tūkstančius leidinių: grožinė, vaikų, mokslinė literatūra, menai – kiekvienas atras knygą sau. Atvykus į knygyną „Studium P“ renginių metu, turėsite puikią progą susipažinti su jaunų kūrėjų tarpdisciplinine kūryba.

Humanitas (Dominikonų g. 5)

Humanitas / Knygynai Vilniuje / Facebook nuotr.

Humanitas / Knygynai Vilniuje / Facebook nuotr.

Nors mieste yra keli Humanito knygynai, Senamiestyje įsikūręs padalinys specializuojasi į meno leidinius architektūros, dizaino, fotografijos, mados, dailės temomis. Čia rasite knygas iš žymiausių pasaulio leidyklų: „Thames and Hudson“, „Phaidon“, „Te Neues“ ir kt. Nepraleiskite ir muzikos stendo, kuriame nugula tik geriausi klasikinės, džiazo ir meditacinės muzikos leidiniai.

Užsiimi panašia veikla, kaip straipsnyje paminėtos vietos? Manai, kad skaitytojams būtų naudinga, jei mes parašytumėme apie tave? Parašyk mums į info@mzirafos.lt  ;)