lauko terasos Vilniuje

Lauko terasos Vilniuje: kur smagiai pasisėdėti šiltą dieną?

Pastaraisiais metais Vilniaus senamiestis vasarą primina vieną didelę, nesibaigiančią lauko terasą! Norisi pasisedėti lauke? Eini į praktiškai bet kokią Vilniaus kavinę ar barą – ir 99% tikimybė, kad rasi didesnę ar mažesnę lauko terasą. Bet Žirafos nebūtų Žirafomis, jeigu nepasidalintų savo keliais favoritais „Geriausių Vilniaus lauko terasų“ kategorijoje;)

Taigi „Miesto Žirafos“ lankosi čia:


Vasaros Terasa (Vilniaus g. 39)

Vasaros terasa / Facebook nuotr. / Lauko terasos Vilniuje

Vasaros terasa / Facebook nuotr. / Lauko terasos Vilniuje

Sienomis lipančios karvės pasitinka kiekvieną užsukusį į Vasaros Terasą! Tai itin vilniečių pamėgta vieta, kurioje visada galima gerai praleisite laiką – ar tai būtų vienas iš čia rengiamų puikių atlikėjų pasirodymų (Vasaros terasos renginių programą rasite ČIA), ar sekmadienį užklydus į Blusturgį, kai į kiemelį supuola visi, ieškantys įdomių ir netikėtų sendaikčių.


Vijokliai Beer Garden (Pylimo g. 66)

Vijokliai Beer Garden / Facebook nuotr. / Lauko terasos Vilniuje

Vienareikšmiškai viena kiečiausių lauko terasų Vilniuje. Žalia, jauku, kelios skirtingos erdvės. Žodžiu, LABAI! (Kad dar alaus pasirinkimas būtų platesnis/įdomesnis… Nors ir dabar ne pats prasčiausias, aišku.)


Druska Miltai Vanduo (Geležinkelio g. 3)

Druska miltai vanduo / Facebook nuotr. / Lauko terasos Vilniuje

Ok, ėjai į „Vijoklius“, bet jie dar neatsidarė. O alaus ir pasisėdėjimo terasoje norisi jau dabar – na, pavyzdžiui, vidurdieny (kas pasakė, kad alų gerti galima tik vakare?!)… Ramiai! Užsuk už kampo – ir ten rasi „Druska Miltai Vanduo“! Taip, tai kepykla. Tačiau jie turi ir alaus, ir vyno, o svarbiausia – jie turi visai fainą lauko terasą! Tuo pačiu galėsi ir užkasti, nes sočius pusryčius („benedikto“ kiaušiniai ir t.t.) čia duoda iki pat uždarymo, 16 val.

Beje, ar žinai, kad „Druska Miltai Vanduo“ turi vasaros rezidenciją Valakampiuose? Tobulas pasisėdėjimas gamtoje!


Downtown Forest Hostel & Camping (Paupio g. 31A)

Downtown Forest Hostel & Camping / Facebook nuotr. / Lauko terasos Vilniuje

Ši terasa unikali tuo, kad kviečia užsukti ne tik PO darbo, bet ir PER darbus. Pasiimi kompiuterį, sumoki 7 eurus ir – prašom! – turi tobulą darbo vietą gamtos apsuptyje!

Už tą 7 Eur mokestį visai dienai gauni co-office erdvę terasoje, free refill kavą/arbatą/vandeniuką, WIFI, elektrą, o prireikus kažką ir atsispausdinsi.

Beje, darbo pietus galėsi paversti į pikniką – woltai ir boltai čia veža maistą iš aplinkinių restoranų, o gal kažką skanaus nugriebsi iš kaimynų – Paupio turgaus?

Na, o vakare, darbo dienai pasibaigus, galėsi čia toliau tūsinti ir mėgautis koncertais (Downtown Forest Hostel & Camping vykstančius renginius rasi ČIA).


Artistai Pub (Šv. Kazimiero g. 3)

Artistai Pub / Facebook nuotr. / Lauko terasos Vilniuje

Artistai Pub / Facebook nuotr. / Lauko terasos Vilniuje

Gyvos muzikos klubas „Artistai“ jau beveik 20 metų džiugina senamiesčio lankytojus, atvykstančius čia siauromis gatvelėmis išlenkti bokalo ar tiesiog paklausyti savo mėgstamų grupių. Vasarą duris „Artistuose“ atveria puiki terasa, kuri savo storomis sienomis dar labiau apsaugo nuo miesto triukšmo bei suteikia galimybę gražiai praleisti šiltą dieną.


Panama Food Garden (Vykinto g. 17A)

Panama Food Garden / Facebook nuotr. / Lauko terasos Vilniuje

Panama Food Garden / Facebook nuotr. / Lauko terasos Vilniuje

Kada paskutinį kartą turėjote šansą papietauti sode? Žvėryne įsikūręs „Panama Food Garden“ garsėja būtent tuo! Raminanti, jauki atmosfera dar labiau atgyja nusileidus saulei, kuomet čia įjungti žibintai gražiai apšviečia sodo medžius ir staliukus. Vienareikšmiškai viena įspūdingiausių terasų Vilniuje! O esant prastesniam orui, galima pasislėpti „Panamos šiltnamyje“, kuris, beje, veikia net ir žiemą.


Šnekutis (Šv.Mikalojaus g. 15)

Šnekutis (Šv. Mikalojaus g.) / Facebook nuotr. / Lauko terasos Vilniuje

Legendinis „Šnekutis“ turi labai smagią, nors ir nedidelę, lauko terasą. Ir gerą labai smagaus alaus pasirinkimą. Vis dar žiauriai liūdime, kad 2020-ųjų rudenį užsidarė Užupio „Šnekutis“, kuris taip pat turėjo fainą terasą. Tai kas belieka – liūdesį užgerti eisim į Senamiesčio „Šnekutį“!


Little Big Pub (Vingrių g. 17)

Little Big Pub / Facebook nuotr. / Lauko terasos Vilniuje

Mažas bariukas mažoje gatvelėje su mažu (bet įdomiu!) alaus pasirinkimu… Tačiau būkite atsargūs, ši vieta turi kažkokią ypatingą energetiką: čia jautiesi itin jaukiai, alus geriasi itin lengvai, o ištrukti po poros bokalų darosi beveik nebeįmanoma. Įtariame, kad prie to prisideda ir itin draugiškas bei šiltas aptarnavimas.


Saulės Jėgainė (Kauno g. 5)

Saulės Jėgainė / Facebook nuotr. / Lauko terasos Vilniuje

Atvirai pasakius, „Saulės jėgainę“ nelabai ir mėgstame. Galbūt dėl nenuspėjamos aptarnavimo kokybės. Mat ji svyruoja nuo „labai gerai“ iki vieno baisiausių aptarnavimų visame Vilniuje. Tačiau reikia pripažinti, kad „Saulės jėgainės“ lauko terasa tikrai labai faina. Šalia šurmuliuoja Kauno gatvė, o tu sėdi „pasislėpęs“ žalioje oazėje.

Skaityti toliau
Puslapiai: 1 2