Turgūs Vilniuje / Miesto Žirafos

Turgūs Vilniuje: kur įsigyti prekių pigiau ir įdomiau?

Nors parduotuvėse galite rasti visko, ko geidžia širdis, kartais norisi artimesnio santykio su parduodama preke ar pardavėju. Tiesa, kartais trūksta ir galimybės pasiderėti dėl parduodamo daikto, todėl atsisukame į turgus Vilniuje – čia jų itin gausu, tad dalinamės savo mėgstamiausiais:

Benedikto turgus (Ukmergės g. 259A)

Benedikto turgus / Facebook nuotr. / Turgus Vilniuje

Benedikto turgus / Facebook nuotr. / Turgus Vilniuje

Šiemet duris atvėręs Benedikto turgus po stogu talpina 50 lietuviškų ūkių atstovų bei pasaulio Gourmet produkcijos prekybininkų. Čia rasite itin kokybiškų maisto produktų, kuriais prekiaujantys modernūs pardavėjai derina savo verslą su socialaus turgaus tradicijomis.

Tymo turgus (Maironio ir Aukštaičių g. sankirta)

Tymo turgelis / Facebook nuotr. / Turgus Vilniuje

Tymo turgelis / Facebook nuotr. / Turgus Vilniuje

Tai hipsterių pamėgtas itin nuoširdus turgelis, kurio idėja – suteikti galimybę čia pasiūlyti savo produkciją tiems, kurie patys augina, gamina ir parduoda lietuviškus natūralius produktus. Tikras, unikalus ir artimas turgelis veikia kiekvieną ketvirtadienį Užupyje.

Antakalnio plokštelių turgelis (Antakalnio g. 128)

Antakalnio plokštelių turgus / Facebook nuotr. / Turgus Vilniuje

Antakalnio plokštelių turgus / Facebook nuotr. / Turgus Vilniuje

Pavargote nuo muzikos įrašų parduotuvių? Sekmadienį lėkite į Antakalnį, kur muzikos entuziastai pardavinėja savo kruopščiausiai atrinktas plokšteles. 10-13 val. būkite ten – turgelis čia veikia bet kokiu oru!

Blusturgis (Vilniaus g. 39)

Blusturgis / Facebook nuotr. / Turgus Vilniuje

Blusturgis / Facebook nuotr. / Turgus Vilniuje

„Geros nuotaikos ir oro sekmadieninis turgus“ šiemet švenčia dešimtmetį. Per šiuos metus Blusturgis tapo gyvybingu sekmadienio popietės renginiu, kur savo daiktus ant prekystalio išdėlioja visi norintys. Čia draudžiama prekiauti pelno siekiantiems asmenims, todėl visi parduodami daiktai atvyksta iš asmeninių kolekcijų – tikrai surasite kokią mielą smulkmeną, pagyvinančią savaitės pabaigą. Norite prekiauti Blusturgyje? Registruokitės dalyvio anketoje.

Halės turgavietė (Pylimo g. 58/Bazilijonų g. 1)

Halės turgus / Facebook nuotr. / Turgus Vilniuje

Halės turgus / Facebook nuotr. / Turgus Vilniuje

Tai seniausia turgavietė Vilniuje, veikianti sostinės senamiestyje. 1906-ais metais pastatytas turgaus pastatas turi savo tradicijas ir istoriją, siekiančią XIX a. antrą pusę. Dabar čia daugiau, nei 8000 kvadratinių metrų plote, šiuolaikiškai įrengtos pramoninių prekių ir maisto produktų prekybos vietos – turguje rasite tiek mėsos ir žuvies produktų, tiek ūkininkų žemės ūkio produkcijos, o atsipalaidavimui apsilankykite vienoje iš čia veikiančių kepyklėlių ar kavinių.

Mobilus ūkininkų turgelis

Mobilus turgelis / Facebook nuotr.

Šie turgeliai migruoja po visą Vilnių, tačiau juose gali rasi aukščiausios rūšies mėsos gaminių, uogų, daržovių bei naminių kepinių. Dažniausiai tokie turgeliai Vilniuje bazuojasi Naujamiestyje, Žvėryne bei prie „Akropolio“ Ozo gatvėje.

Kalvarijų turgus (Kalvarijų g. 61)

Kalvarijų turgus / Facebook nuotr.

Turgus tikraja to žodžio prasme. Čia parduodami vaisiai, uogos, daržovės, augalai, gėlės, mėsa, kumpiai ir lašiniai (dviejuose specializuotuose paviljonuose) bei kt. Dauguma maisto prekių yra geresnės kokybės, didesnės bei pigesnės nei parduotuvėse. Kaip ir kiekviename normaliame turguje čia galima derėtis. Tik gali pririekti rusų kalbos žinių. Mat dauguma pardavėjų čia yra rusakalbiai.

Akropolio blusų turgus (Ozo g. 25)

Akropolio blusų turgus / Facebook nuotr. / Turgus Vilniuje

Akropolio blusų turgus / Facebook nuotr. / Turgus Vilniuje

Ieškote antrojo pasaulinio karo laikų šalmų ar indų? Galbūt norite gražaus ir originalaus akcento su istorija, kuris nekvepėtų pigiena iš tipinės parduotuvės? Akropolio blusų turguje galite rasti tokių senienų, apie kurias galbūt nė nesusimąstėte. Turgus vyksta kiekvieną sekmadienį nuo 9 iki 14 valandos.

Užsiimi panašia veikla, kaip straipsnyje paminėtos vietos? Manai, kad skaitytojams būtų naudinga, jei mes parašytumėme apie tave? Parašyk mums į info@mzirafos.lt  ;)