Ką veikti Klaipėdoje liepą? / Miesto Žirafų nuotr.

Ką veikti Klaipėdoje liepą? Idėjos kaprizingai ir nenuspėjamai vasarai

Trečdalis vasaros jau prabėgo, tačiau nieko tokio – tikroji vasara tik prasideda. Juk tik liepą visi susipranta, kad reikia atsipalaiduoti, prasideda svarbiausių renginių metas, maudynės atšilusioje jūroje ir, be abejonės, festivaliai. Miesto Žirafos turi nemažai pasiūlymų ką veikti Klaipėdoje liepą!

Jūros šventė

Jūros šventė 2018 / Facebook nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje liepą?

Jūros šventė 2018 / Facebook nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje liepą?

Turbūt nenustebinome – Jūros šventė Klaipėdoje, startuosianti liepos 27 d., yra svarbiausias vasaros renginys uostamiestyje. Šių metų programoje lankytojų iš visos Lietuvos bei užsienio lauks Kino sveras, Skonių aikštė, Dizaino jūra, Turizmo skveras bei, žinoma, šventinė mugė. Sekite Žirafų naujienas, nes jau greitai pasidalinsime pilna Jūros Šventės programa ir svarbiausiais šventinio savaitgalio renginiais!

Pasirodymai Jūrų muziejuje

Lietuvos jūrų muziejus / LJM nuotrauka / Ką veikti Klaipėdoje liepą?

Lietuvos jūrų muziejus / LJM nuotrauka / Ką veikti Klaipėdoje liepą?

Atsinaujinęs Jūrų muziejus atgimė iš naujo – tą patvirtinti gali bet kuris klaipėdietis. Vasarą čia galite atvykti apžiūrėti įspūdingo akvariumo ir muziejaus ekspozicijų, delfinų ir kaliforninių jūrų liūtų pasirodymų bei aplankyti senųjų laivų aikštelę bei ekspoziciją „Dubingiai“. Liepos 5 d. Jūrų muziejus atidengia meninę instaliaciją „Susižadėję su jūra II. Kriauklės“. Tai jau antroji muziejaus instaliacija, įrengta 20 pėdų jūriniame konteineryje Klaipėdoje, prie burlaivio „Meriadianas“ – nepamirškite apsilankyti ir ten!

Liepos 6-oji – Mindaugo karūnavimo diena

Klaipėda / Real is Beautiful nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje liepą?

Klaipėda / Real is Beautiful nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje liepą?

Vieną svarbiausių valstybinių švenčių minėti pradėsime ryte – 11 valandą nuo Tautinių kultūrų centro (K. Donelaičio g. 6B) prasidės šventinė eisena, užsibaigsianti ties Kruizinių laivų terminalu, kur 12 val. bus iškelta vėliava ir giedamas himnas. Beje, Tautiškos giesmės giedojimui galite atvykti ir į Friedricho pasažą, kur giesmę ves buvusi Lietuvos balso dalyvė Rasa Doniela. Po valandėlės Karlskronos aikštėje susirinks proto galiūnai, kur vyks istorinės orientacinės imtynės – jau galite registruotis į šį renginį!

18 val. Karlskronos aikštėje prasidės muzikinė dalis: koncerte pasirodys Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistai Rita Petrauskaitė ir Mindaugas Rojus, o nuo 20 val. prie „Arkos“ paminklo suskambės dviejų dalių Kauno bigbendo koncertas. 21 val. – tautinės giesmės laikas, po kurio koncertas tęsis. Beje, visi šie renginiai nemokami!

Nori Mindaugines paminėti kitaip? Karščiausios „Mindauginės“ tik suaugusiems – Klaipėdos senamiestyje esančiame „Crystal Show Club“.

Memel tattoo Convention

Memel Tattoo Convention / Facebook nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje liepą?

Memel Tattoo Convention / Facebook nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje liepą?

Atsibodo tipinės Mindauginės ir norite atšvęsti trankiau? Jei atsakymas teigiamas – lėkite į Klaipėdos kultūros fabriką, kur tris dienas vyks tatuiruočių fanų suvažiavimas. Jei bijote adatų, nepergyvenkite, čia bus ką veikti ir Jums! Be tatuiruočių parodų ir apdovanojimų čia pasirodymus surengs grupės Raven Jack, Wolfsome bei Klaipėdos numylėtiniai Royce, tad triukšmo bus pakankamai! Jei po renginio kils noras ir pačiam pasidaryti tatuiruotę, prieš darydamiesi pirmąją nepamirškite paskaityti šių patarimų!

Dangės flotilė

Dangės flotilė / Facebook nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje liepą?

Dangės flotilė / Facebook nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje liepą?

Tradiciniam pasikultūrinimui liepą taip pat turime numatę kelias vietas, kur būtinai apsilankysime: pirma jų – Dangės flotilė, persidengianti su Jūros švente. Visą šventinį savaitgalį Dangėje miestiečius ir svečius džiugins istorinių laivų paradas, kurio dalimi taps ir teatralizuotas Žuvies turgus.

Parbėg laivelis

Parbėg laivelis / Facebook nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje liepą?

Parbėg laivelis / Facebook nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje liepą?

Antrasis mūsų tradicinis pasirinkimas – tarptautinis folkloro festivalis „Parbėg laivelis“, kviesiantis į gausybę renginių –koncertus, tradicinį jomarką, šeimų kiemą, parodas, tautosakos viktoriną, tautinio kostiumo pristatymus, pasidainavimus, tradicinių giedojimų popietę, edukacinius užsiėmimus, susitikimus, tradicinių šokių vakarus ir kt. Pramogos čia nusimato visai šeimai. Kai tik bus sudeliota festivalio programa, Miesto Žirafos tuoj pat ja pasidalins, tas sekite naujienas!

Naktinės šėlionės su „KISS“

„KISS“ / Facebook nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje liepą?

„KISS“ / Facebook nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje liepą?

Ne, tai ne grupė ir ne alkoholinis gėrimas! „KISS“ – Naujojo sodo g. 1 įsikūręs naktinis kokteilių baras, kuriame vakarėliai tęsiasi iki ryto. Taip, Klaipėdoje liepą vyks nemažai renginių, tačiau kas, jei jie užsibaigia kaip tik tada, kai atsigaunate ir įeinate į vakarėlio režimą? „KISS“ duris užveria tik saulei pakilus, tad čia niekada nebus liūdna!

„Ore“ muzikiniame teatre

„Ore“ / Facebook nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje liepą?

„Ore“ / Facebook nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje liepą?

Žiūrint spektaklį ar kitokį pasirodymą atrodo, kad atlikėjai gimė jau mokėdami savo amatą. „Ore“ atvers duris į Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupės bei atvykusių svečių repeticiją, kur galėsite pamatyti visus pasirodymo užkulisius. Tai išskirtinis reginys, ne pirmus metus džiuginantis gausų būrį žiūrovų į Jūros šventę suplaukiančių iš visų Lietuvos ir pasaulio kampelių.

Tiesa, tai tikrai nėra vienintelis įdomus Muzikinio teatro renginys – artėja „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“! Bilietais patariame apsirūpinti jau dabar.

Užsiimi panašia veikla, kaip straipsnyje paminėtos vietos? Manai, kad skaitytojams būtų naudinga, jei mes parašytumėme apie tave? Parašyk mums į info@mzirafos.lt ;)