Muzikinis rugpjūtis pajūryje- rugpjūčio 1-19 d. [ PROGRAMA ]

„Muzikinis rugpjūtis pajūryje“– tai kasmet rugpjūčio mėn. organizuojamas tarptautinis profesionalaus scenos meno festivalis, vykstantis Vakarų Lietuvos regione.

Festivalio tikslas – ivairiomis formomis puoselėti bei pristatyti profesionalųjį scenos meną. Jis išssiskiria savo programos tęstinumu.

Muzikinio rugpjūčio pajūryje PROGRAMA:

Rugpjūčio 1 d – „Mėlynoji vakarienė“, festivalio Muzikinis rugpjūtis pajūryje atidarymas, Klaipėda

Rugpjūčio 3 d. – L. Bernstein „Kandidas“, Nida

Rugpjūčio 4 d. – L. Bernstein „Kandidas“, Klaipėda

Rugpjūčio 9 d. – Itališkos dainos, koncertas, Klaipėda

Rugpjūčio 10 d. – Graikas Zorba, šokio spektaklis, Palanga

Rugpjūčio 11 d. – „Teisingos dainos“, koncertas V. Kernagiui atminti, Klaipėda

Rugpjūčio 15 d. – Graikas Zorba, šokio spektaklis, Palanga

Rugpjūčio 17 d. – Gala koncertas, Klaipėda;  Išvirkščios dainos, koncertas, Palanga

Rugpjūčio 18 d. – Teisingos dainos“, koncertas V. Kernagiui atminti, Neringa

21-asis festivalis, kaip ir kasmet, pasižymės žanrų įvairove: simfoninės muzikos programa, opera, šokio spektaklis.

DAUGIAU RENGINIŲ KLAIPĖDOJE – ČIA.

Apie šių metų “Muzikinio rugpjūčio pajūryje“ ypatumus pasakoja laikinai Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovo pareigas einanti Jurgita Skiotytė-Norvaišienė:

-Tikriausiai “perspjauti” pernykštį, jubiliejinį festivalį bus neįmanoma. 2017 m. pristatyta net 10 premjerinių renginių. Tačiau pažadame, kad ir šiemet, kaip ir kiekvienais metais, Jūs būsite maloniai nustebinti.

Žiūrovų laukia išskirtinė Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro premjera – Leonardo Bernsteino operetės „Kandidas“ muzikinis atlikimas (rugpjūčio 3 d. Palangos koncertų salėje, rugpjūčio 4 d. Klaipėdos dramos teatro salėje). Šiemet visas pasaulis švenčia šio kompozitoriaus 100-ąsias gimimo metines, tad ir mes, maestro Martyno Staškaus paraginti, nusprendėmė išskirtinai tik su teatro kolektyvu paminėti šį jubiliejų, atlikdami vieną populiariausių, neretai net miuziklu vadinamą Bernsteino kūrinį “Kandidas”. Atlikime dayvaus ir Klapėdos choras “Aukuras”.

Antroji premjera – pirmą kartą Lietuvoje pristatomas įspūdingas muzikinis projektas „365 – Metų laikai“ (rugpjūčio 2 d. Palangos koncertų salėje). Jį atliks nepriklausoma teatro trupė iš Ukrainos ir Lietuvos kamerinis orkestras (meno vadovas Sergej Krylov). Nemėgstantys dramos ar pantomimos, į šį renginį gali tiesiog ateiti paklausyti nuostabiai atliekamos Antonio Vivaldi ir Astoro Piazzollos muzikos sužavėjusios ne vieną kartą klasikinės muzikos gerbėjų. Muzikinis projektas „365“ siūlo žiūrovams daug abstrakčių įsivaizdavimų pasitelkdamas gyvūnų, augalų ir net žmonių pavidalus, svarbiausia kiekvienam iš mūsų suteikiamas pasirinkimas nuspręsti mėgsti tai ar ne. Žiūrovo nepratusio prie tokios užduoties laukia sunkus darbas – priimti kūrėjų siūlomas žaidimo taisykles. Norint susiorientuoti kas vyksta scenoje žiūrovui teks susitapatinti su personažais ir taip atspėti jų esmę.

Trečia, didžioji premjera, kompozitoriaus Mikio Theodorakio ir choreografo Lorca Massine, kultiniu vadinamas šokio spektaklis – “Graikas Zorba” (rugpjūčio 10 ir 15 d. Palangos koncertų salėje). Šis spektaklis Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre buvo rodomas ilgus metus, nepaisant to
kiekvienas pasirodymas tapdavo anšlaginiu, į kurį neįmanoma patekti. Tikimės, kad ir pajūrio publika
susidomės šiuo spektakliu. Tam pasitelkiame pajėgas atrinkę geriausius šokėjus iš visos Lietuvos.
Džiaugiuosi, kad pavyko prikalbinti legendinį choreografą atvykti ir pastatyti šį spektaklį pajūryje. Dėkingi, ir dirigentui Martynui Staškui jau tikriausiai keliasdešimtąjį kartą diriguosiančiam šiam spektakliui bei vis atrandančiam naujų spalvų su vis naujais kolegomis. Į spektaklio visumą įsilies Valstybinis choras “Vilnius”. Tai taip pat džiugi žinia.

Tęsiame tradiciją, kaip ir pernai, festivalis prasidės rugpjūčio 1-ąja ypač didelio susidomėjimo sulaukusia „Mėlynąja vakariene“ teatro aikštėje, kuri suburia klaipėdiečius, miesto svečius ne tik pabendrauti, bet ir paklausyti ištraukų iš gražiausių spektaklių. Vos paskelbus apie šį renginį, per porą dienų, užsiregistravo daugybė žmonių. Dabar teks galvoti kaip „praplėsti“ Teatro aikštę arba tiesiog pažiūrėti į tai kūrybingai bei sudaryti galimybę šiame renginyje sudalyvauti kuo didesniam skaičiui kalusytojų. Renginio populiarumas parodė, kad žmonės ilgisi bendruomeniškumo, buvimo kartu, bendravimo, betarpiško santykio su kūrėjais ir atlikėjais. Esame pasiruošę ir šiemet sukurti tokią atmosferą.

Svarbus festivalio renginys – Gala koncertas (rugpjūčio 17 d. Klaipėdos dramos teatro salėje). Atsitiktinio pokalbio su buvusiu teatro vadovu Jonu Sakalausku apie jo studijas Lietuvos Muzikos ir tetaro akademijoje metu sužinojau, kad kartu su juo, viename kurse mokėsi dabartinis Lietuvos solistų žvaigždynas: Justina Gringytė, Tomas Povilionis, Vilija Mikštaitė, Onutė Kolobovaitė, Aistė Miknytė, Agnė Sabulytė. Jų visų pasirodymo, kaip ir paties Jono Sakalausko, ir laukiame Gala koncerte. O.Kolobovaitė neseniai susilaukė vaikelio, tačiau tikimės galės atvykti ir atlikti mums keletą kūrinių. Vieno kurso draugai, tapę garsiais atlikėjais, kartu su Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vyr.dirigentu Tomu Ambrozaičiu bei Kauno miesto simfoniniu orkestru (vyr.dirigentas K.Orbelianas) atliks klausytojų pasigėrėjimo vertą nuostabią šventišką programą.

Praėjusių metų festivalis didžiausią dėmesį skyrė gausiems didžiuliams renginiams ir premjeroms, šiemet vėl grįžtame prie tradicijos rengti mažąją festivalio programą – kamerinės muzikos koncertus. Specialiai tam Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre yra susikūrusi iniciatyvinė atlikėjų grupė, kuri parengė net tris programas – „Išvirkščios dainos“ (rugpjūčio 17 d. Palangos gintaro muziejuje), „Teisingos dainos“ (rugpjūčio 11 d. Laikrodžių muziejuje, rugpjūčio 18 d. L.Rėzos kultūros centre Juodkrantėje), “Itališkos dainos” (rugpjūčio 9 d. Prano Domšaičio galerijoje). Iniciatyvomis visada ne tik džiaugiamės, bet ir žavimės. Tikimės, jog maloniai suintriguoti bus ir žiūrovai.

Festivalio uždarymui skirsime kompozitoriaus Alvydo Remesos simfoniją „Assuntiones“ (7 dalių
simfonija-oratorija Nr.7), kurią Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje atliks Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro choras ir orkestras (dirigentas maestro S.Domarkas), atlikėjai A.Kozlovskis, R.Petrauskaitė.