Ką veikti Klaipėdoje gegužės mėnesį / Real is Beautiful Stock nuotr.

Ką veikti Klaipėdoje gegužės mėnesį? 14 idėjų atšilusio pavasario pramogoms

Nors gegužė – paskutinis pavasario mėnuo, jau galime pradėti įsivaizduoti, kad atėjo vasara. Trumpos rankovės, dviračiai, nedrąsus išėjimas į paplūdimį – pramogų tikrai yra. Štai keli mūsų patarimai, ką veikti Klaipėdoje gegužės mėnesį.

Laivų paradas

Laivų paradas / jurossvente.lt nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje gegužės mėnesį

Laivų paradas / jurossvente.lt nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje gegužės mėnesį

Jau devintuosius metus Klaipėda pasitinka atšilusį orą didžiuliu paradu. Renginio idėja gimė kaip dedikacija Europos jūros dienai, tačiau dabar tapo vienu mylimiausių ir laukiamiausių miestiečių renginių. Svarbiausia parado dalis visada prasideda saulei besileidžiant, kai ant Kuršių marių šoka jūriniai vilkikai, marias nušviečia laivai, o dangų – spalvingi fejerverkai.

Sekite mūsų naujienas, nes greit paskelbsime pilną renginio programą.

Išeikite į lauką, kur skamba muzika!

Gatvės Muzikos Diena / Real is Beautiful Stock nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje gegužės mėnesį

Gatvės Muzikos Diena / Real is Beautiful Stock nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje gegužės mėnesį

Laivų paradas šiemet bus kaip niekada skambus, nes sutaps su Gatvės Muzikos Diena, kaip visada vykstančia trečiąjį gegužės šeštadienį. Į gatves suplūs visi, galintys pūsti, spausti, braukti, griežti ar kaip nors kitaip sukelti triukšmą. Nebūkite tik pasyvūs stebėtojai – galbūt laikas iš spintos ištraukti apdulkėjusią gitarą ar solinį būgną ir pabrūžinti su bendraminčiais?

Lėlių koncertas visai šeimai

„Familia“ / Klaipėdos lėlių teatro nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje gegužės mėnesį

„Familia“ / Klaipėdos lėlių teatro nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje gegužės mėnesį

Klaipėdos lėlių teatras (Vežėjų g. 4) gegužei paruošė nuostabų spektaklį-koncertą visai šeimai – „Familia“, kuriame žiūrovai susitiks su keista kompanija – penkiais Zuikiais, Panda, Vilku, Lape, Maldininku ir pingvinais, apsigyvenusiais Klaipėdoje ir keliavusiais per uostamiestį rodant muzikinius etiudus. Anot režisieriaus, muzika ir humoru nuspalvinti fantasmagoriniai „Familios“ etiudai – tarsi kafkiškos metamorfozės iš mūsų kasdienio šeiminio gyvenimo, Klaipėdos miesto aktualijų. Didelis dėmesys projekte bus skiriamas socialinėms problemoms, turtinės nelygybės bei žmonių santykių analizei, nagrinėjami gyvenimo rutinos pavojai, skirtingų kartų santykių paradoksai. Užsukite į Klaipėdos lėlių teatrą gegužės 13 d., 12 val. ir pamatysite visa tai savo akimis!

Mamos diena

Mamos diena / Pexels nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje gegužės mėnesį

Mamos diena / Pexels nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje gegužės mėnesį

Kaip ir kiekvieną gegužę, pirmąjį mėnesio sekmadienį skiriame svarbiausiam žmogui – mamai. Palepinkite savo mamytes išeidami kartu į miestą pasivaikščioti, prisėsti prie Danės upės, o tada – papietauti arba pavakarieniauti į restoraną! Siūlome nuvykti į restoraną „Tonas“ (Jūros g. 23), kur šiai ypatingai dienai šefas paruoš saldžią staigmeną! Savaitgalių vakarais čia vyksta gyvos muzikos vakarai, tad siūlome išlaukti saulėlydžio, o gegužės 12 d. „Tonas“ atvers duris į vasaros terasą! Nepamirškite užsirezervuoti staliukų telefonu: 8 46 38 55 77

Jei vakaras suplanuotas, „Easy Lounge“ skatina dukras ir sūnus pakviesti mamas vėlyvųjų pusryčių – brunch’o. Renginio metu kiekvienos mamos laukia staigmenos. O grožio salono Ladies Spot vizažistė paryškins Mamos dieną spalvomis.

Miuziklai Klaipėdos muzikiniame teatre

Miuziklas – nesenstantis žanras, leidžiantis kelioms valandoms pabėgti nuo realybės į dramatišką ir jausmingą muzikos ir vaidybos pasaulį. Turbūt nėra mamos, kuriai nepatiktų teatras, tad padovanokite savajai bilietą ir kartu nuvykite į Klaipėdos muzikinio teatro miuziklą. Gegužę jų tikrai pakankama, tačiau labiausiai siūlome „Karmen“, apdovanotą Auksiniu scenos kryžiumi arba klasikinę „Velnio Nuotaką“, kurios tekstus neabejotinai dainuosite kartu!

Jūrų muziejus

Lietuvos jūrų muziejus / LJM nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje gegužės mėnesį

Lietuvos jūrų muziejus / LJM nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje gegužės mėnesį

Kada paskutinį kartą lankėtės Jūrų muziejuje (Smiltynės g. 3)? Vaikystėje klaipėdiečius į šį įspūdingą muziejų atvesdavo mamos, o dabar, gegužės 6-ąją, patys atsiveskite savo mamas ir parodykite šį atnaujintą, pastoviai kintantį ir vietoje nestovintį muziejų su šimtais jūrinių eksponatų. Persikelti į Smiltynę užtruks vos kelias minutes, o atšilęs oras šiai Klaipėdos daliai sukels dar daugiau žavesio. Jei jūrinių pramogų neužteko – traukite į delfinariumą, kur Jūsų lauks dar daugiau teigiamų emocijų ir džiaugsmo su artimaisiais.

Aktyvus laisvalaikis sodyboje

Mingės sodyba / Organizatorių nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje gegužės mėnesį

Mingės sodyba / Organizatorių nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje gegužės mėnesį

Oras atšilęs, tad norisi ir dviračiu pralėkti, ir pažvejoti, ir atsipalaiduoti pirtyje, tačiau įtemptas gyvenimo tempas dažniausiai to neleidžia ir savo gniaužtų neatleidžia net savaitgaliais. Siūlome pabėgti iš Klaipėdos nors porai dienų ir pailsėti sodyboje. Jei neturite savosios, siūlome visai netoli Klaipėdos įsikūrusią Mingės sodybą. Be aktyvių užsiėmimų, čia galėsite laivu aplankyti visą Nemuno deltą ar tiesiog ramiai pasivaikščioti be jau įprastu tapusio automobilių garso.

Spektakliai Klaipėdos dramos teatre

Nors didžiausias Klaipėdos dramos teatro įvykis – „II tarptautinis teatro festivalis“ prasideda birželio pradžioje, gegužę teatras dirba išsijuosęs. Ypač siūlome pamatyti Eimunto Nekrošiaus puikiai sutiktą spektaklį „Kalės vaikai“, o jei norite pamatyti šiek tiek šviežio kraujo scenoje, tam puikiai tinka gegužės pradžia, kai teatras atsiveš Europos teatro meistrų darbus, pastatytus Jaunimo teatro scenoje.

Aštrūs pojūčiai pikantiškame klube

Ištroškusiems aštresnių ar naujų pojūčių „Crystal Show Club“ (Žvejų g. 10) siūlo būtent tai. Klubo gimtadienio proga į „Crystal Show Club“ atvyksta seksualioji Lou Lou iš Prancūzijos, gundysianti ir žavėsianti savo pasirodymuose nuo gegužės 3 d. iki 19 d. Gyvenate atokiau nuo miesto centro? Ne bėda! „Crystal Show Club“ rūpinasi ne tik kokybišku poilsiu, bet ir saugiu savo klientų atvykimu į vietą, tad siūlo padengti taksi išlaidas. Na, juk dabar tikrai neliko priežasčių neapsilankyti, tiesa?

Pasikultūrinkite Neringoje

„Jūsų Vincentas“ / Organizatorių nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje gegužės mėnesį

„Jūsų Vincentas“ / Organizatorių nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje gegužės mėnesį

Dažniausiai į Neringą vykstame vieno – pamiršti darbus, išsijungti mobiliuosius ir ramiai pabūti miško, marių bei upės apsuptyje. Čia, atrodytų, laikas tiesiog sustoja, tiesa? Nepaisant savo raminamųjų savybių, Neringoje vyksta ne vienas renginys, kuriame galite gerokai pasikultūrinti. Gegužę Nidos KTIC „Agila“ rengs kino peržiūras, tarp kurių galėsite pamatyti šių metų „Kino Pavasario“ favoritą „Jūsų Vincentas“ (beje, tai pirmasis pasaulyje pilnametražis tapytas filmas!) bei projekto „Izraelio kinas tavo mieste“ filmus. Poilsis neprivalo būti tik tingus gulėjimas kopose!

Pilvo pamaloninimas bare

Irish Nesė Pub / Facebook nuotr.

Irish Nesė Pub / Facebook nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje gegužės mėnesį

Gegužę „Irish Nesė pub“ pasitinka atnaujintu meniu. Neišsigąskite, pub‘o virtuvės mylėtojai, šefas paliko pagrindinius klientų favoritus ir meniu papildė naujais skoniais, tad čia rasite tiek pamėgtų burgerių, tiek airiškų patiekalų. Baras artimu metu planuoja atverti ir terasą, tad šiltu metų laiku čia lankytis bus dar smagiau.

Koncertas, skirtas Lietuvos valstybės 100-mečiui

„Skambanti Lietuva“ / Organizatorių nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje gegužės mėnesį

„Skambanti Lietuva“ / Organizatorių nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje gegužės mėnesį

Klaipėdos koncertų salė gegužei paruošė išskirtinę ir plačią programą, kurią galite rasti jų internetinėje svetainėje. Žirafos siūlo apsilankyti koncerte, skirtame Lietuvos valstybės 100-mečiui. Čia išgirsite tiek klasikinius, tiek dabartinių autorių kūrinius – koncertas veikia kaip muzikinis Lietuvos metraštis, kuriuo keliausite per šimtą muzikingų metų. Programą atliks operos solistas Liudas Mikalauskas, tad galite tikėtis gan kokybiško pasirodymo!

Sutikite protėvių dvasią

Turbūt sutiksite, jog greitas miesto gyvenimas dažnai išveda iš pusiausvyros ir skatina atitrūkti nuo savęs ir savo sielos. Grįžkite į senuosius Lietuvos laikus Klaipėdos Etnokultūros Centre – gegužę čia suplanuota nemažai renginių, tačiau labiausiai siūlome nepraleisti ukrainos folko grupės „Torban“ debiutinio albumo „Vesna“ (Pavasaris) pristatymo gegužės 10 d., 19.00 val.

Pasivaikščiokite Melnragėje

Melnragė / Real is Beautiful Stock nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje gegužės mėnesį

Melnragė / Real is Beautiful Stock nuotr. / Ką veikti Klaipėdoje gegužės mėnesį

Nors pasivaikščiojimas prie jūros žiemą turi savo privalumų – daugiau ramybės, mažiau žmonių, o ir pats šaltis išgrynina šią vietą, vėlyvąjį pavasarį čia vaikščioti daug smagiau. Žingsniuosite ilgiau, nes vėjelis nebebus toks aršus, o kai galiausiai neatlaikysite, užsukite į šalimais esantį „Tako barą“ (Audros g. 4). Atsipūtę tęskite kelionę ir jei turėsite pakankamai jėgų, skirkite laiko ir Melnragės molui!

 

Užsiimi panašia veikla, kaip straipsnyje paminėtos vietos? Manai, kad skaitytojams būtų naudinga, jei mes parašytumėme apie tave? Parašyk mums į info@mzirafos.lt ;)