vegetariški restoranai

Vegetariški restoranai ir kavinės Vilniuje: kur skaniausia?

Nesinori mėsos? Galbūt nori išbandyti kažką naujo? Prieš keletą metų vegetariški restoranai (apie veganiškus net nėra kalbos) buvo sunkiai pastebimi, tačiau mėsos nevalgymo bangai įgaunant pagreitį, į šį maistą pradedama žiūrėti vis rimčiau. Net grėsmingi rokeriai renkasi veganiškas dietas. Dabar maisto iš daržovių rasti galima kone kiekvienoje maitinimo įstaigoje. Štai keli populiariausi vegetariški restoranai (ir veganiški) ar kavinės Vilniuje, kuriuos siūlo „Miesto žirafos“.

„Vegan Rawhouse“ (Rūdninkų g. 12-1)

Maistas vegetariškame restorane / Vegan Rawhouse nuotr.

Vegan Rawhouse / Facebook nuotr. (Vegetariški restoranai)

Vienas iš ilgiausiai gyvuojančių gyvo, žalio maisto barų/restoranų Lietuvoje siūlo ne tik tradicinius žaliuosius kokteilius ar salotas, bet visą plačią skonių paletę, kuri nustebins net pačius išrankiausius gurmanus. Gal kažko saldžiau? „Vegan Rawhouse” pasiūlys ir rankų darbo saldainių, ir tortų, kurie gaminami pagal užsakymą. Kiti vegetariški restoranai turėtų pasitempti.

„Zatar Falafel & Hummus“ (Vokiečių g. 9)

vegetariški restoranai

Zatar Falalel & Hummus / Facebook nuotr.

Falafeliai ir humusas yra kone populiariausias vegetariškų restoranų pasirinkimas, paskutinius kelis metus sulaukiantis vis daugiau populiarumo ir mesiaėdžių virtuvėje. Pačioje Vilniaus širdyje įsikūrusiame restorane rasite ne tik falafelių lėkštėje ar pitoje, bet ir puikų glotnučių pasirinkimą.

„Holigans“ (Šopeno g. 10)

vegetariški restoranai

Holigans nuotr. / Facebook nuotr.

Naujamiestyje įsikūrusi vietinio, tikro, ekologiško, vegetariško maisto bistro „Holigans“ koncepcija atitinka šių dienų ieškančių ir mąstančių žmonių troškimą. Troškimą realaus gyvenimo: gyvo, spalvoto, džiugaus, kupino bendravimo, atradimų, skonio ir meilės. Sekite restoraną feisbuke, kur rasite naujienas apie dienos/savaitės patiekalus, bei restorano organizuojamus renginius.

„Namai“ (Subačiaus g. 6)

Maistas vegetariškame restorane / Namai nuotr.

Namai / Facebook nuotr.

Tarp vingiuotų senamiesčio gatvelių įsikūręs vegetariškas (ir veganiškas) restoranas yra viena jaukiausių tokio tipo vietų Vilniuje. Sriubos, daržovių kepsniukai, chajukas – čia kiekvienas ras savo pamėgto sveiko maisto. Turbūt populiariausia vieta vegetariškų restoranų sąraše.

„Balti drambliai“ (Vilniaus g. 41)

Vegetariškos kavinės interjeras / Balti drambliai nuotr.

Balti drambliai / Facebook nuotr.

Beveik du dešimtmečius dirbantis vegetariškas restoranas veikia Radvilų rūmų požemiuose. Autentiško interjero vieta aplink save sukuria ramią oazę: čia skamba specialiai restoranui parinktas muzikinis takelis, veikia arbatos klubas, organizuojami renginiai, poezijos skaitymai ir t.t. Nepamirškite paragauti aštrios arbatos su pienu!

Skaityti toliau
Puslapiai: 1 2