Mažutėlaitė Šiaurės Amerikos indėnų kultūros oazė Vilniuje: baras „Miegantis Jautis“

Vilniuje, prie pat judrios Pylimo g., įsikūręs mažas bariukas, dažnai nežinančių praeivių net nepastebimas. Vis dėlto, jau pora metų šurmuliuojanti sostinės bohema šią vietą yra įtraukusi į savo vakarinių/naktinių klajonių maršrutą. Tai – „Miegantis Jautis“, o čia trūksta tik baltaodžių skalpo.

Donatas Dubauskas bare „Miegantis Jautis“ / R. Danisevičiaus nuotr.

Trumpai

Aplinka: mažutėlaitė Šiaurės Amerikos indėnų kultūros oazė, išpuošta atitinkamos tematikos darbais ir paveikslais, trūksta tik baltaodžių skalpų. Aptarnavimas: atsainiai mandagus. Taip, taip, būtent – niekas čia amerikietiškos šypsenos nespaudžia ir apie klientą nešokinėja. Jei esi mėgėjas nurodinėti baro personalui ir reikšti pretenzijas – tai tikrai ne tavo vieta.

Publika: čia lankosi arba atsitiktinai apie „vietinį indėną“ išgirdę egzotikos mėgėjai arba radikali bohema. Kartais gali pasijusti taip, lyg esi atsidūręs atgimusiame „Suokalbyje“ – savo laiku itin garsėjusioje sostinės literatų ir jų gerbėjų susirinkimo vietoje.

Muzika: kartais gali „užsirauti“ netgi ant „videodiskotekos“ – nenustebkit, jei čia užėjus jus pasitiks per kompiuterio vaizduoklį rodomi praėjusio amžiaus 8-9-ojo dešimtmečių vaizdo klipai.

Alus: čia klesti kelios „Dundulio“ rūšys, tiesa, atitinkamai pervadintos. Pavyzdžiui, „Dundulio“ „Humulupu IPA“ čia pavadinta „Džeronimo“ – apačių karo vado vardu.

Maistas: kuklūs sausi užkandžiai prie alaus.

„Miesto Žirafos” sako: 4 iš 5 balų. Jei nori patogiai ištiesęs kojas savo skrandį palepinti skaniu kepsniu ir ramiai išgerti bokalą alaus – ši vieta ne tau. Tačiau jei nori savo akimis išvysti bene egzotiškiausią sostinės bariuką – pirmyn.

Išsamiai

Baras „Miegantis Jautis“ / R. Danisevičiaus nuotr.

Donatas Dubauskas, savo rate vadinamas Indėnu arba Donce, jau keliolika metų garsėja kaip kūrėjas, darantis papuošalus bei siuvantis originalius, indėniškos tematikos drabužius. Į akį krentančios išvaizdos vyras nuo neatmenamų laikų domisi Šiaurės Amerikos indėnų kultūra ir kai ką mėgina adaptuoti ir Lietuvoje. Savo kuklaus dydžio dirbtuvėlese jis kuria nuostabius dalykus, tačiau kai jis nusprendė dar čia ir atidaryti barą, nemažai nustebusių buvo ir tarp jo bičiulių: juk iš esmės tokiose mažose patalpose ir apsisukti sudėtinga

Tačiau jei tiki savo idėja, gali padaryti milžiniškus darbus. Ir štai jau pora metų šurmuliuojanti sostinės bohema „Miegantį Jautį“ (toks yra indėniškas Donato vardas, ir taip vadinasi jo dirbtuvėlės) yra įtraukusi į savo vakarinių/naktinių klajonių maršrutą.

Reikia pripažinti – alaus bokalas indėniškoje aplinkoje geriasi kiek kitaip nei populiariose hipsteriškose užeigose: sunku atplėšti akis nuo paveikslais ir meno dirbiniais apkabinėtų baro sienų. Kartais gali net nejaukiai pasijusti: juk būtent alkoholis savo laiku nustūmė indėnus į patį dugną, o tu, štai lyg niekur nieko pakeli alaus bokalą prie lūpų.

Baras „Miegantis Jautis“ / R. Danisevičiaus nuotr.

Baras „Miegantis Jautis“ / R. Danisevičiaus nuotr.

Mažutėlė baro erdvė suteikia tam tikro bendruomenės jausmo – užsukęs į barą neišvengiamai įsisuksi į kalbas su kitais kišeninio baro lankytojais ar pačiu šeimininku. O po penkto stiklo gali ne pagalvoti, jog vakaroji ne sostinės Senamiestyje, o jaukiai įsitaisęs tipyje (indėniška kūgio formos palapinė).

Kontaktai

Adresas: Rūdninkų g. 20, Vilnius.

Internete: Facebook.