Pramogos vaikams Klaipėdoje / Miesto Žirafos

Pramogos vaikams Klaipėdoje ir šalia jos

Gegužės 16, 2018

Būkite geri tėvai, dėdės ar tetos, didieji broliai ar sesės – nelaikykite vaikų uždarytų namuose. Jiems, kaip ir žirafoms, reikia erdvės, vėjo, veiksmo, tikrų draugų ir priešų kieme, nuotykių, ant marškinėlių varvančių ledų ar nubrozdintų kelių. Štai kelios pramogos vaikams Klaipėdoje:

Jūrų muziejaus edukacijos

Lietuvos jūrų muziejus / LJM nuotrauka / Pramogos vaikams Klaipėdoje

Lietuvos jūrų muziejus / LJM nuotrauka / Pramogos vaikams Klaipėdoje

Išsiruošę į Lietuvos jūrų muziejų (Smiltynės g. 3) nepatingėkite atsidaryti jo internetinės svetainės ir pasidomėti, kokias edukacijas vaikams galima užsisakyti ir kokios tuo metu vyksta nemokamai. Muziejus skiria daug dėmesio įdomiam ir įtraukiančiam savo lankytojų švietimui.

Kai kurie užsiėmimai vasarą vyksta ir etnografinėje žvejo sodyboje (ji įsikūrusi pakeliui į jūrų muziejų) – ten laukia kvapūs žolynai ir idiliška aplinka, tikrai rekomenduojame.

Akcentavome Jūrų, bet ir kiti miesto muziejai turi aibę įdomių edukacijų mažiesiems lankytojams bei kviečia pas save švęsti gimtadienius ar šiaip gerai praleisti laiką – mūsų mėgstamus Klaipėdos muziejus rasite čia.

Pasiplaukiojimas laivu jūroje

Gimtadienis Jūroje / laivo-nuoma.lt nuotr.

Gimtadienis Jūroje / laivo-nuoma.lt nuotr. / Pramogos vaikams Klaipėdoje

Jei Jūsų mažieji po muziejaus itin susižavės jūros paslaptimis, perkelkite tai į realybę ir trumpam išplaukite į jūrą tikru laivu! Kiekvienas vaikas nori pasijausti piratu – surenkite vaikui itin išskirtinę dieną (pavyzdžiui, gimtadienio šventę) laive – tai tikrai bus diena, kurios Jūsų mažasis ir jo draugai, dienai tapę jūrų plėšikais, nepamirš dar ilgai. Norite kitokios temos? Galite suplanuoti bet kokią programą pagal savo skonį – galima net pagal senovines kuršiškas apeigas ir papročius! Daugiau info apie šią įspūdingą pramogą vaikams – ČIA.

Žaidimų aikštelė Smiltynėje

Šalia pagrindinės gelbėjimo stoties Smiltynėje vasaromis verda veiksmas – pliaže vartosi poilsiautojai, vyksta intensyvūs paplūdimio tinklinio mačai, pirtininkai pirtinasi, o po žaidimų aikštelę karstosi vaikai. Tobulas derinys – smėlis, jūra ir žaidimų aikštelė su laipynėmis, tinklais, sūpuoklėmis – vaikai bus užimti visą dieną.

Sveikatingumo takas Smiltynėje

Smiltynės sveikatingumo takas/KTIC nuotr.

Smiltynės sveikatingumo takas/KTIC nuotr. / Pramogos vaikams Klaipėdoje

Daugiau, nei 800 m. mišku besitęsiantis sveikatingumo takas Smiltynėje yra puiki vieta išleisti į laisvę visus vidinius vaikų žvėrelius – visu trasos ilgiu vienas po kito išnyra treniruokliai, kuriais gali naudotis suaugusieji, tačiau jie itin mėgstami ir judrių vaikų. Takas tęsiasi vaizdingoje miško atkarpoje ir nuo kelto nuves Jus iki pagrindinės gelbėtojų stoties Smiltynėje. Jis buvo įkurtas 1989 m., o entuziastų atnaujintas 2013 m.

Poilsio parko vilionės

Klaipėdos poilsio parkas / Miesto žirafų nuotr. / Pramogos vaikams Klaipėdoje

Klaipėdos poilsio parkas / Miesto žirafų nuotr. / Pramogos vaikams Klaipėdoje

Jau ne kartą esame pasakoję apie Poilsio parką (H. Manto g. 77) ir jo pramogas, bet negalime jo nepaminėti ir dabar. Visais metų laikais vaikai būriuojasi jo žaidimų aikštelėse. Šiltuoju metų laiku čia išdygsta didžiulis batutas bei galima išsinuomoti paspirtukus, elektromobilius, riedlentes, riedučius ir t.t.

Didelis traukos centras yra ir medžių trasų parkas „Kar Kar“ – jame laipiojimo zonos suskirstytos pagal sunkumą. Galite atvykti ir su mažaisiais, nes čia paruošta erdvė net ir visai nedideliems laipiotojams nuo 5 metų.

Žaidimų aikštelė prie Danės

Ieškantiems, kur leisti pasiganyti vaikams senamiestyje, pakaks pasivaikščioti Danės krantine, kur Danės g. 27 įkurta ryškiaspalvė žaidimų aikštelė ir treniruokliai suaugusiems. Įspėjame: vasarą aikštelėje būna visai nemažai vaikų ir čia nėra pavėsio. Privalumai – šalia yra ūksmingas skveras ir fontanas, o upėje kvaksi maisto prašinėjančios antys. Nuo žaidimų aikštelės einant link Biržos tilto yra bene puikiausias batutas Klaipėdoje – jo šeimininkai labai rūpinasi vaikų saugumu, prisimena nuolatinius lankytojus ir išsiskiria maloniu bendravimu.

Pramogų zona Skulptūrų parke

Skulptūrų parke (K. Donelaičio g. 6B) yra krepšinio aikštelė, dviračių takai ir, deja, labai suklibusi medinė žaidimų aikštelė. Joje visada rasite žaidžiančių vaikų. Sufleruojame, kad už nelabai puikią žaidimų aikštelę vaikams gali būti įdomesnė pažintis su parko skulptūromis. Tereikia tai pateikti kaip nuotykį, o kaip tą padarysite – patikime jums patiems.

Pramogos vaikams šalia Klaipėdos

Vinetu kaimas / Vinetukaimas.lt nuotr.

Vinetu kaimas / Vinetukaimas.lt nuotr.

Jei nusiteikę kažkiek pavažiuoti, Klaipėdos pašonėje, Radailiuose, rasite dinozaurų parką (Pušyno g. 9), kuris pribloškia net skeptiškiausius mažuosius.

Dar truputį toliau nuo Klaipėdos, Šlikių kaime (Šlikių g. 63) įsikūręs Vinetu kaimas – unikalus šiaurės Amerikos indėnų kaimas su gyvuoju indėnų muziejumi. Jame vyksta įvairūs edukacijos renginiai, galima švęsti šventes bei dalyvauti įvairiuose indėnų ritualuose.

Be abejonės būtų keista nepaminėti Klaipėdos zoologijos sodo, turinčio vienus rečiausių Baltijos šalyse baltųjų tigrų ir labiausiai pagarsėjęs siūlomą abejones keliančią pramogą – paglostyti/pačiupinėti/pamaigyti mažus tigriukus ir, be abejo, su jais nusifotografuoti (ne, na kaip gi be „selfiuko“?..). Visgi tigras – ne katinas, nors net ir katinui nepatiktų „pabendrauti“ su dešimtimis ar šimtais žmonių per dieną. Privalome paminėti ir prieš porą metų itin plačiai skambėjusius pranešimus apie nuolatinius gyvūnų laikymo sąlygų pažeidimus šiame zoologijos sode, jam skyriamas baudas ir pan. Ar lankyti ir remti visą tai finansiškai – spręsti jums, tačiau Žirafos nuo tokių pramogų laikosi atokiau.

Jeigu oras itin prastas

Būtų tiesiog nedraugiška nepalikti bent poros idėjų, ką veikti su vaikais Klaipėdoje, jeigu su orais nepasisekė.

Scala dream centras / Scala Dream nuotr. / Pramogos vaikams Klaipėdoje

Scala dream centras / Scala Dream nuotr. / Pramogos vaikams Klaipėdoje

Jei oras nelabai koks, o vaikai vaikšto lubomis, nuveškite juos į laipiojimo uolomis centrą „Scala Dream“ (Mainų g. 6), kur jie tai galės daryti legaliai ir labai saugiai. Beje, „Scala Dream“ yra ne tik vaikams tinkama laipiojimo erdvė – tai didžiausias Baltijos šalyse laipiojimo centras! Taip pat čia galima rengti gimtadienius, kitas šventes ar apsilankyti kavinėje.

Išlaisvinti reikia ne tik raumenis, bet ir vaizduotę – „Išmaniojoje mokykloje“ ( Liepų g. 19/Karoso g. 5, Klaipėda) vaikai gali ne tik mokytis konstruoti veikiančius ir judančius robotus, programuoti, bet ir linksmai leisti laiką išmaniose gimtadienio šventėse bei dalyvauti įvairiose edukacinėse programuose.

Išmanioji mokykla/Išmaniosios mokyklos nuotr. / Pramogos vaikams Klaipėdoje

Išmanioji mokykla/Išmaniosios mokyklos nuotr. / Pramogos vaikams Klaipėdoje

O kur Klaipėdoje su vaikais pramogaujate Jūs? Pasidalinkite savo pamėgtomis vietomis ar užsiėmimais komentaruose!

Komentarai (2)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.