Vaflinė “Hallo” ir picerija “Pizza Verde” Vilniuje

Du viename? Vafliai ir picos? Kalvarijų gatvėje Vilniuje tai – įmanoma :)

Trumpai

Aplinka: kaip namuose.
Aptarnavimas: puikus.
Publika: biurų darbuotojai, šeimos, moksleiviai.
Muzika: radijo formatas.
Alus: „Vilniaus alaus“ nefiltruotas (picerijoje).
Maistas: verta paragauti.

„Miesto žirafos“ sako: 4 iš 5. Savotiška, įdomi vieta Vilniaus Kalvarijos gatvėje, dar visai neseniai garsėjusia tik turgumi, industriniu „Sigmos“ parku ir gyvenimo išvargintais veidais.

Išsamiai/Kontaktai

„Hallo“
Nuotrauka paimta iš Facebook

Vieta

Ilgą laiką buvo galvojama, kad Kalvarijų gatvėje, bent jau nuo centro nutolusioje jos dalyje, atidaryti įdomesnę užeigą prilygsta finansinei savižudybei. Kotletų ir karbonadų valgytojų čia visada sutiksi, tačiau kažką įdomesnio rasti šioje specifinėje, per pusę didmiesčio vingiuojančioje gatvėje dar neseniai atrodė, kaip misija – neįmanoma. Ir vis dėlto, net ir „Kalvareikoje“ (kaip šią gatvę vadina vilniečiai iki pat nago juodymo) jau kurį laiką galima rasti, kur nusėsti, nutūpti.

„Pizza Verde“
Nuotrauka paimta iš Facebook

Įdomiausia, kad po vienu Kalvarijų g. 101 A stogu prisiglaudė net dvi maitinimo užeigos – olandiškų vaflių namai „Hallo“ nei neapolitiškos picos ambasadoriai „Pizza Verde“. Tiesa, ir picerijos, ir vaflistų iškabas užgožia gigantiškas pūkų ir kilimų valymo kontoros reklaminis skydas, kurie taip pat čia rado prieglobstį. Tad galite nušauti du zuikius vienu šūviu – nukabinę nuo sienos senolės kilimą ir atvežę jį išvalyti, tuo pačiu galite pradžiuginti ir savo urzgiantį skrandį.

Aptarnavimas/Aplinka

„Hallo“
Nuotrauka paimta iš Facebook

Ir picerijoje, ir vaflių namuose mums nusišypsojo laimė „užsirauti“ ant smagiai nusiteikusių, net šiek tiek valiūkiškų merginų, kurios yra tikra atgaiva akims ir širdies džiaugsmas nuo rūgtelėjusių veidų, kuriuos neretai galima išvysti kainas nerealiai užsikėlusiuose knaipėse. Komunikabilios, draugiškos panos yra tikras kontrastas šalia esančių daugiabučių gyventojams – Kalvarijų gatvės vidurys, kurioje ir yra įsikūrę „Hallo“ bei „Pizza Verde“ negarsėja savo aplinka – viskas čia atrodo daugmaž kaip ir 1980-aisiais, kuomet karaliavo pilki apsiaustai, pilki kostiumai, o Vilniaus soste buvo įsitvirtinęs Petras Griškevičius. Tad patekus į šių užkandinių vidų gali lengviau atsidusti – čia pilkojo komunizmo šmėklos nerasi.

Tiesa, į „Hallo“ įkišus nosį gana šaltoką vasario rytą, nesinorėjo nusimesti striukių, tačiau pečiuko šilumos trūkumą savotiškai kompensavo linksmai chaotiškas interjeras, kurio vinis, žinoma, vaikiškais sijonukais nukabinėta siena (juos, beje, galima įsigyti). Taip, išties, galima įtarti, kad interjeras buvo kuriamas arba nesukant galvos, arba užeigos koncepciją svarstant kokiame nors Amsterdamo „coffeshope“ (žinoma, juokaujame). O štai įėjus pro kitas duris, vedančias į „Pizza Verde“, linksmo chaoso nerasi, tačiau atsidursi itališkame „Čili kaime“: jauku, švaru, šilta ir kuklu.

„Pizza Verde“
Nuotrauka paimta iš Facebook

Maistas

Olandiškus vaflių virusą į Vilnių atvežė – taip, jūs teisingai atspėjote, olandų pora, savo koncepcija – euras už vaflį ir kavos puodelį nusprendę priblokšti lietuvius. Žinoma, čia gali rasti ir didesnių, bei, taip pat, brangesnių vaflių ir net jų trupinių – sako, pyragų kepėjos mielai perka juos, norėdamos jais nubarstyti savo kepinius. Paskutiniu metu „Hallo“ vaflinės neretai emigruoja iš Kalvarijų gatvės ir svečiuojasi įvairiuose renginiuose bei kavos namuose, taip „užsodindamos“ saldumynų mėgėjus ant savo produkto. Po to, kai per minutę vaflis sutirpsta burnoje, o pilvas dar labiau urzgia, pats tas užsukti į „Pizza Verde“ ir įsmegus akis į malkomis kūrenamą krosnį, laukti, kada gi pagaliau iškeps užsisakyta pica – valgiaraštyje rasi tik jas (10 rūšių), o jei kišenėje besiritinėjantys eurai tiesiog maldauja būti išleidžiami, belaukdamas picos kirminą gali numarinti antipasti – 5,95 euro (užkandžiai).

„Pizza Verde“
Nuotrauka paimta iš Facebook

Dar vienas žavus „Pizza Verde“ momentas yra tas, kad viena pica gali pasisotinti ir vegetaras, ir mėsavalgis – picajola (picų kepėjas) be problemų sumiksuos „Margherita“ ir „Diavola“. Reikia pasakyti, kad ir vegetariška, ir mėsiška pusės buvo stulbinančiai skanios. Ir nors Vilniuje jau kurį laiką klesti neapolietiškos picos kultas, „Pizza Verde“ šiame sektoriuje, ko gero, yra lyderiai. Apie tai liudijo ir žmonių srautas, kuris, artėjant pietų metui, išsiliejo itin plačiai.

Gėrimai

Jei užeigoje „Hallo“ lyg ir negalėtum tikėtis gauti kai ko daugiau nei kava, vanduo ar gaivieji gėrimai, tai „Pizza Verde“ galbūt ir galėtų pastatyti daugiau alaus kranelių – vis dėlto nefiltruotas „Vilniaus alaus“, kainuojantis 1,95 euro, neatrodo itin viliojančiai: kertant tokią skanią picą norėtųsi ją užsigerti ne tik siūlomu naminiu vynu, bet ir turėti galimybę pasirinkti alų iš didesnio sąrašo. Štai šioje vietoje koją turbūt ir pakiša geografinė picerijos padėtis – įvairesnio alaus mėgėjai Kalvarijų gatvės rajone turi kitus pamėgtus taškus.

„Hallo“
Nuotrauka paimta iš Facebook

Tačiau jei nesi alaus fanatas, iki soties nemokai gali gerti citrusiniais vaisiais pagardinto vandens, kurio didžiulis indas tik ir laukia, kada gi atsiras talpaus skrandžio savininkas, pajėgsiantis jį ištuštinti – žiauriai maloni detalė negailestingai eurus sunkiančioje sostinės užeigų rinkoje.

Adresas: Kalvarijų 101 A, Vilnius

„Hallo“ internete: https://www.facebook.com/hallovafliai/?hc_ref=SEARCH

„Pizza Verde“ internete: https://www.facebook.com/verde.napoletana/

 

P. S.  primename, kad restoranų, kavinių, barų apžvalgas rašome ne už pinigus. Patys kiekvienoje vietoje apsilankome bent porą kartų ir stengiamės viską aprašyti objektyviai :)