Azijietiškas Vilnius: wok’as prieš wok’ą (I dalis) – „Phun Kee Duck“

Dabar jau sunku prisiminti, kada gi Vilniuje, Vilniaus gatvėje atsidarė legendinė „Wok to Walk“ užeigėlė, tačiau viena aišku –  būtent ji „kalta“ dėl azijietiško gatvės maisto kulto išplitimo santūrioje gintaro šalies sostinėje. Laikai, kai aštresnio skonio mėgėjai būriais plūsdavo į Vilniaus gatvę jau senokai praėjo – dabar gi padorų wok’ą gali rasti bent keliose sostinės vietose.

Trumpą ekskursiją po sostinės wok’ų pasaulį pradėkime nuo hipsterių pamilto sostinės rajono, kuriame dėl kliento ir jo piniginės grumiasi pačios įvairiausios greito maisto virtuvės: nuo turkų kebabų ir Berlyno dešrelių iki jau legendiniais spėjusių tapti „Keulė Rūke“ mėsainių bei gruziniškų chačapuri.

Taigi, jei lauki traukinio ar autobuso ir turi pusvalanduką laisvo laiko (arba jei ką tik atvykai į Vilnių ir nori nuo alkio vibruojantį skrandį užkimšti kažkuo egzotiškesniu nei „McDonald’s“ pasiūla, paaukok kelias minutes, nusileisk iki Halės turgaus ir nesunkiai rasi baltas duris su užrašu „Phun Kee Duck“.

Trumpai

Nuotrauka paimta iš „Facebook“

Aplinka: tvarkinga, net sterilu – užeiga labiau skirta ne pasisėdėjimui, o prastumti laiką, kol bus pagamintas maistas išsinešti.
Aptarnavimas: malonus, nepriekaištingas.
Publika: nemažai užsieniečių (matyt, ką tik įkėlusių koją į Vilnių) bei greito azijietiško maisto fanai iš aplinkinių biurų.
Muzika: modernus lounge.
Alus: „Heineken“ ir „Vikmergės kvietinio“ kraneliai, kelios rūšys nealkoholinio.
Maistas: Azijos virtuvės triumfas.

„Mėmelio žirafos“ sako: 4 iš 5. Puiki vieta įvertinti, ar iš tiesų esi aštraus maisto fanas – ne pagal lietuviškus, o pagal Azijos standartus. O jei ir neatspėsi vertindamas savo skrandžio atsparumą, nudžiūvus ašaroms galėsi smagiai pasijuokti, prisiminęs šį „eksperimentą“.

Išsamiai/Kontaktai

Nuotrauka paimta iš „Facebook“

Lietuvos fenomenas yra tas, kad Azijos virtuvę propaguojančios užeigos nokautuoja savo kainomis – maistas, kuris iš tiesų turėtų kainuoti variokus, kainuoja tiek, jog nevalingai kyla klausimas: kaip gi užeiga išsilaiko? Tačiau nuolat duris varstantys ir maisto maišelius išsinešantys barzdoti programuotojai liudija: paklausa yra. Taigi, „Phun Kee Duck“ siūlo septyniolika patiekalų, labai racionaliai išdėstytų visiems skoniams. Kainos svyruoja nuo 3,8 euro iki 9 eurų. Tačiau, ko gero, veiksmingiausias  „Phun Kee Duck“ fintas – dienos pasiūlymas, leidžiantis nors keturioms valandoms pamiršti tas ne itin maloniai nuteikiančias 5-6 eurų kainas. Šį kartą tai kiauliena su daržovėmis, ryžiais bei sojos pupelių pastos padažu, iš mano kišenės ištraukusi 4,10 euro. Tačiau pasirinkus patiekalą ir prasideda visas įdomumas – „Phun Kee Duck“ savo patiekalų aštrumą vertina keturiais lygiais ir jei nori maistu mėgautis, o ne degti pragaro ugnyje, itin svarbu šioje vietoje nepaslysti.

Deja, aš paslydau. Žavingai besišypsanti mergina mane taip pakerėjo, jog, prisiminęs visus sostinės virtuvių barbarų eksperimentus aštrinant maistą, nedvejodamas savo skrandžio atsparumą įvertinau kaip „vidutinišką“. Sklindantis kvapas veikė taip, jog visai buvo nesvarbu, kad tądien užeigoje buvo sugedusi indaplovė ir maistas buvo sukrautas į plastikinę dėžutę – galų gale, juk tai maisto išsinešimui šventovė. Tačiau jau po dviejų kąsnių pasigailėjau pervertinęs savo skrandžio galimybes arba detaliau nesusipažinęs su „Phun Kee Duck“ aštrumo skale: ašaros ritosi upeliais, o nosyje ėmė formuotis Niagaros krioklys.

Nuotrauka paimta iš „Facebook“

„Vidutiniškas aštrumas“ smogė taip, kaip kažkada jaunystėje per kvailą didvyriškumą suvalgytas kajeno pipiras. „Tai pas jus vadinasi vidutiniškas aštrumas?“, – nugėręs gurkšnį nealkoholinio „Jever“ (mažas buteliukas – 2,8 eur) paklausiau žavingosios „Phun Kee Duck“ divos. „Na, tai juk Tailando virtuvė“, – šypsodamasi ir merkdama akį atsakė ji.

Ašarodamas baigiau valgyti savo wok’ą. Džiūstant skruostams bei sugrįžtant gyvenimo džiaugsmui ir svarstant, kas gi galėtų įveikti aukščiausiąjį „Phun Kee Duck“ aštrumo lygį, prasivėrė durys ir vidun įžengė pasistiprinti sumaniusi pora. Ir ką jūs manote? Po dešimties minučių ašarodama dama jau klausė žaviosios divos: „Ir tai pas jus vadinasi vidutiniškas aštrumas?“

Adresas: Pylimo g. 49, Vilnius

Internete: https://www.facebook.com/search/top/?q=phun%20kee%20duck%20vilnius