Kalėdos Klaipėdoje: ką veikti laukiant žiemos švenčių?

Kokios šiemet Kalėdos Klaipėdoje? „Miesto žirafos“ pristato įdomiausių kalėdinių bei švenčių laukimo pramogų gidą Klaipėdos mieste.

Šiemet Kalėdos Klaipėdoje (kaip ir visoje likusioje Lietuvos dalyje) bus daug kuklesnės. Tačiau tai nereiškia, jog Kalėdų uostamiestyje šiemet nebus visai! “Miesto žirafos” surinko pramogas, vietas bei veiklas, kuriomis galite užsiimti Klaipėdoje laukdami gražiausių žiemos švenčių.

Sąrašą nuolat pildysime.


Kalėdinė eglutė Teatro aikštėje

Šiemet Klaipėda liko ištikima savo tradicijai puošti gyvą žaliaskarę, kurią miestui kasmet padovanoja gyventojai. Nors grandiozinio renginio su minia žmonių prie šventinio medžio šiemet nebus, nereiškia, kad miesto širdyje nebus galima pasidžiaugti šventine dvasia. Miesto Eglė tikrai graži, tad kiekvienam, kuriam dar nedega Kalėdų laukimo ugnis širdyje, tikrai rekomenduojame laisvu laiku užsukti į teatro aikštę įkvėpti kalėdinės dvasios.

Nuo 2020 m. lapkričio 28 d. iki 2021 m. sausio 7 d.


Kalėdinių eglučių kiemelis

Jau gražia tradicija tapęs eglučių kiemelis Ievos Simonaitytės bibliotekos pašonėje šiemet taip pat bus kitoks. Šiemet biblioteka kviečia miesto bendruomenę puošti eglutes savo kiemuose, o rezultatais dalintis virtualiame kiemelyje – albume. Vėliau bus paruoštas žemėlapis, kad smalsiausi miesto gyventojai ir svečiai galėtų patys aplankyti papuoštas eglutes. Puiki bibliotekos idėja paskatinti visus kiemuose “pasigaminti” daugiau kalėdinės nuotaikos. Visas konkurso sąlygas rasite ČIA.

Nuo 2020 m. gruodžio 1 iki 31 d.


Kalėdų seneliui skirtų laiškų skaitymas

Prie Klaipėdos lėlių teatro edukacinio centro (Vežėjų g. 4) veikia kalėdinis paštas! Rašykite Kalėdų Seneliui brangius ir širdingus laiškus, papasakokite, kas jus džiugina, liūdina, o gal stebina, pasidalinkite paslaptimi, kokių dovanų šiemet norėtumėte gauti, ir apie dar ką nors, kas šildo širdį. O senelis perskaitys laiškus internetu!

Gruodžio 19 ir 23 d.


Virtualus kalėdinis šeimadienis

Kodėl šio karantino neišnaudojus smagiai veiklai su visa šeima namuose? O jei dar ši veikla ir kažko išmoko… Tokią atrakciją internetu siūlo Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka. Sekmadienį prieš pat šventes visos šeimos kviečiamos prisijungti prie internetinės transliacijos, kurios metu bus kuriamas popierinių eglučių miškas. Tikrai puiki edukacinė pramoga mažiesiems ir jų tėveliams.

Gruodžio 19 d.


Kalėdinis koncertas „Džiaugsmingų Šv. Kalėdų!“

Kokios Kalėdos be kalėdinių giesmių? Šv. Kalėdų vakarą, jungtinės kūdikėlio Jėzaus Kristaus pajėgos kviečia jus į kalėdinį, skambantį giesmių koncertą internetu Jo garbei! Visiems puikiai žinomą kalėdinį repertuarą jums dovanoja Emilija ir Viktoras su grupe, „Kvarkletas” bei Garliavos šlovinimo grupė „NATUS”! Puikus fonas šventiniai nuotaikai susikurti.

Gruodžio 25 d.


Spektaklis „Kalėdų senis ir besmegenis“

Muzikinė komedija skirta mažiems ir dideliems, ieškantiems Kalėdinio stebuklo ir pasakos. Internetu transliuojamame spektaklyje pamatysite išsiblaškiusį Kalėdų Seneliuką ir jo ištikimą draugą Besmegenį. Jus džiugins ir Naminukė Kūtė, Tarakonas Monas, Policininkas Jonas.  Kokių bėdų pridarys papečkio gyventoja naminukė ir kokių nuotykių patirs bičiuliai – sužinosite „Raganiukės“ teatros spektaklyje. Kokios ten bėdos? Juk – Kalėdos! Beje Kalėdų Seneliuko didysis kaminas šaudys ne tik dovanomis, bet ir sceniniais fejerverkais, balionais ir sniegu.

Gruodžio 25 d.


Kalėdinis Klaipėdos kariliono koncertas

Nors gyvos muzikos koncertų pasirinkimas per šventės šiemet tikriausiai bus ypatingai skurdus, viena muzikinė šventinė tradicija Klaipėdoje tikrai nesikeis. Šiemet, kaip ir kasmet, šv. Kalėdų dieną, vėl skambės Klaipėdos kariliono varpai. Per Kalėdas iš Klaipėdos centrinio pašto bokšto visus sveikins karilionininkas Kęstutis Kačinskas. Muzikos garsai sklis po švenčiantį miestą, o žmonės šių garsų saugiai galės klausytis vaikščiodami Liepų gatve.

Gruodžio 25 d.


Virtuali Kalėdinė degustacija

Alaus Bibliotekos svajonių duetas Tomas ir Joris padės jums virškinti Kalėdines gėrybes pasakodami šmaikščias istorijas.  Degustacijos vedėjai išmokys tinkamai degustuoti alų ir susipažindins su jį kuriančiomis medžiagomis. Sužinosi apie šiuo metu populiarius alaus stilius ir sparčiai populiarėjantį craft alaus reiškinį ir žinoma sezonines/Kalėdines gėrybes.

Gruodžio 26 d.


O žinai, kur rasi visus įdomiausius Vilniaus, Klaipėdos ir Kauno renginius ir galėsi patogiai juos išrūšiuoti/ stebėti/ pažymėti? „Miesto Žirafų“ renginių mob.programėlėje, kurią parsisiųsi nemokamai čia: mzirafos.lt/appsas