žiema/pexels nuotr.

Ką veikti Klaipėdoje kovo mėnesį? Pramogos užsitęsusią žiemą

Šalta, automobilis neužsiveda, nosis krenta… Na jau, nebūkite lepšiai. Žirafos laigo su ruoniais ir saulei tekant išbėgę į kiemą įsitrina sniegu. Negi negirdėjote? Krioterapija šiuo metu yra „tas“ dalykas grožio ir sveikatos pasaulyje. Fantastika, priimkite šį trumpą ledynmetį kaip nemokamą SPA. O mes ištikimai rikiuojame kovo idėjas Klaipėdoje. Nes su varvekliais ar be varveklių – jūra laukia jūsų vizito. Be to, progų išeiti į miestą kovas tikrai negaili.

Ištvermės testas Kaziuko mugėje

Kaziuko mugė Klaipėdoje / Klaipedoskaziukas.lt nuotr.

Kaziuko mugė Klaipėdoje / Klaipedoskaziukas.lt nuotr.

 

Taip, jau tas metas, kai į gyvenimą reikia pažiūrėti pro riestainio skylę – Kaziuko mugė visai šalia. Klaipėdoje ji vyks kovo 3-4 dienomis. 8.00 – 17.00 val. Šventė prasidės Teatro aikštėje, o bus išplitusi Turgaus, Sukilėlių ir Teatro gatvėse bei Teatro aikštėje. Mugę jau 26 kartą rengia Klaipėdos krašto Kazimierų bendrija ir partneriai. Į senamiestį suplūdusių smalsuolių lauks tautodailininkai, amatininkai, bitininkai, ūkininkai, kepėjai. Šventėje svečiuosis amatininkai iš  Lenkijos, Latvijos, Rusijos, Ukrainos, Vengrijos (iš viso užsiregistravo 460 amatininkai).

Mugės rengėjai didžiuojasi, kad kitaip nei Vilniuje, Klaipėdoje labai atidžiai atrenkami mugės dalyviai, čia nerasite plastmasinių niekučių iš Kinijos fabrikų. Dalyvauja tik rimti amatininkai. Be to didelis dėmesys skiriamas pačioms Kazimierinėms, juk mugė yra tik jų dalis. Apsilankykite ir patirkite šventės šurmulį patys.

Kazimierinių nuotaikos „Friedricho pasaže“

Friedricho pasažo archyvo nuotr.

Friedricho pasažo archyvo nuotr.

Kol Kaziuko mugė šurmuliuos senamiestyje – raginame neaplenkti ir Friedricho pasažo. Kavos namuose garuos specialiai šiai progai kepyklos merginų kepti riestainiai ir meduoliai, akį trauks E. Žaromskienės rankų darbo keramikos dirbiniai. Restoranas lankytojus vilios grilio patiekalais. Na, o kovo 3 d. nuo 16 val. smuklėje smagiai garo duos J. Staniulis ir R. Šlepavičius. Kazius ir Kazimierus sušalusius mugėje su staigmenėlėmis restorane sutiks Kazimiras, na o tos dienos varduvininkai smuklėje bus sveikinami giros bokalais.

Kovo 11-osios iškilmės

Lietuvos vėliava / Domo Rimeikos nuotr.

Lietuvos vėliava / Domo Rimeikos nuotr.

Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo 28-ąsias metines šiemet klaipėdiečiai švęs drauge su taip pačiais 2018-aisias nepriklausomybę atgavusiomis broliškomis kaimyninėmis valstybėmis – Estija ir Latvija. Kovo 11 d. 12 val. Atgimimo aikštėje įkurta scena bus atiduota jaunimui. Žvejų rūmų iniciatyva buvo paskelbta pilietinė-kūrybinė akcija „Aš tavo laisvė“ – Klaipėdos moksleiviai kūrė šventinius pasirodymus, dedikuotus iškilioms Lietuvos valstybės datoms. Tą pačią dieną 17 val. „Švyturio“ arenoje – didelis šventinis koncertas, kuriame koncertuos electronic-pop atlikėjas Noëp (Estija) ir indie-rock grupė „Carnival Youth“ (Latvija). Lietuvą šiame koncerte atstovaus „Kiti kambariai“ ir Saulius Prūsaitis. Šviesų šou dovanos šiuo metu Londone reziduojanti ukrainiečių trupė „Light Balance“. Daugiau renginių ieškokite programoje.

Šimtmečio opera „Prūsai“

Prūsai/ KVMT archyvo nuotr.

Prūsai/ KVMT archyvo nuotr.

Valstybės 100-mečio proga Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras paruošė įspūdingą dovaną – Giedriaus Kuprevičiaus operą „Prūsai“. Operos siužetas pasakoja apie tragišką prūsų tautos likimą. Centre – istorinė asmenybė Herkus Mantas, kurio asmeniniai interesai kertasi su prūsų laisve. „Prūsus“ galite pamatyti kovo 16-ą dieną Žvejų kultūros rūmuose Klaipėdoje (kovo 22 dieną ji viešės Girstučio kultūros ir sporto centre Kaune).

Herkaus Manto partija paskirta baritonams – Mindaugui Rojui ir Steponui Zoniui, o jo mylimosios Kristinos – vienai geriausių uostamiesčio muzikinio teatro solisčių Rasai Ulteravičiūtei bei antrą kartą šalies metų atlikėjos titulą pelniusiai Viktorijai Miškūnaitei. Operos režisiserius Gedimininas Šeduikis, ją diriguoja Tomas Ambrozaitis. Spektaklio kostiumus kūrė žymi dizainerė Sandra Straukaitė.

Laukiančio bilieto iniciatyva

Klaipėdos dramos teatro pagr. salė / KDT nuotr.

Klaipėdos dramos teatro pagr. salė / KDT nuotr.

Kovo 11-ąją uostamiestyje galite paminėti kilniai. Klaipėdos dramos teatre (Teatro g. 2), jau trečiąjį kartą žmonės kviečiami susiburti kilniai laukiančio bilieto iniciatyvai. Šį kartą šventiniame koncerte – talentingi pianistai, jaunieji Lietuvos ir Klaipėdos krašto kultūros ambasadoriai bei Vilniaus styginių kvintetas Intermezzo su šveicarų atlikėju Bruno Bieri. Koncertą ves – Viktoras Gerulaitis.

Nusprendę apsilankyti Kovo 11-osios koncerte, paaukokite 20 eurų sumą, už kurią jums bus įteiktas kvietimą į iškilmingą šventinį koncertą. Jūsų auka taps laukiančiais bilietais jaunuoliams, vaikams, besidomintiems aukštąja kultūra. Vienintelis tokių bilietų tikslas – skatinti kultūros pažinimą. Po šventinio vakaro, susumavus rezultatus,laukiantys bilietai nukeliaus  į Klaipėdos koncertų salės ir Klaipėdos dramos teatro kasas.  

Kovo 11-oji Klaipėdos lėlių teatre

Vištytė ir gaidelis Klp. lėlių teatro archyvo nuotr.

Vištytė ir gaidelis Klp. lėlių teatro archyvo nuotr.

Šventes galima pasitikti ir juokiantis. Girdėjome, kad Lietuvos nepriklausomybės atgavimo proga, kovo 11-ąją Klaipėdos lėlių teatras kvies pamatyti tikrą savo repertuaro senbuvį, nuotaikingą spektaklį „Vištytė ir gaidelis“.  12 val. bus laukiami visi norintys – maži ir dideli, o 14 val. į šį spektaklį bus kviečiami rinktis Klaipėdos miesto senjorai. Vyriausias teatro spektaklis, painus lietuvių liaudies detektyvas apie tai, kaip ieškomas kaltininkas, išmušęs vištelei akelę, – netikėtas, o tuo ir smagus pasirinkimas vyriausiems miesto gyventojams, todėl jiems spektaklis bus rodomas nemokamai (dėl detalesnės informacijos teirautis telefonu, senjorams būtina išankstinė registracija, vietų skaičius ribotas).

Jaunesniems lėlių teatro gerbėjams taip pat nusimato daug malonumų, ruošiantis tarptautinei lėlininkų dienai kovo 21 d. mažiesiems savo žiūrovams Klaipėdos lėlių teatras parengė ne vieną staigmeną: visą mėnesį bus dovanojami lėliški balionėliai, savaitgaliais po spektaklių bus organizuojama nupirktų bilietų loterija, kurios metu žiūrovai galės laimėti netikėtus lėlių teatro prizus.

Nepraleiskite Jauno teatro dienų

JTD

JTD

„Jauno teatro dienos“ – kiekvieną pavasarį Klaipėdoje susiburianti teatro komuna. Jaunus teatro profesionalus – aktorius, režisierius, teatro kritikus, scenografus – suvienijantis renginys kasmet ieško dialogo tarp skirtingų kūrybos sričių, skirtingų teatro mokyklų. Šiais metais Lietuvai minint valstybės atkūrimo šimtmetį, festivalio „Jauno teatro dienos“ pagrindinė tema – Lietuvos menininkų kūryba. Festivalio dalyviai atsigręš į Lietuvos muzikus, dailininkus ir rašytojus. Jų darbuose ieškos įkvėpimo savo kūrybai. Nuo kovo 12 d. iki kovo 17 d. vyks spektaklių peržiūros, diskusijos, kino disbtuvės, paskaitos. Visą programą rasite ČIA

Kovo  11-oji sportiškai

Bėgikai / Pexels nuotr.

Bėgikai / Pexels nuotr.

Klaipėdos miesto bėgikų klubas „Maratonas“ kviečia Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo šventę paminėti sportiškai. Gargžduose vyks bėgimas, kuriame galės dalyvauti įvairaus amžaius ir gabumų bėgikai. Trasos pagal amžiaus grupes skirstomos nuo 1.3km iki 14.3km. Starto ir finišo vieta prie Klaipėdos rajono sporto centro esančioje aikštelėje (J. Janonio 9). Būtina registracija.

Brolių ir sesių niekada nebus per daug

Big Brothers Big Sisters Klaipėda archyvo nuotr.

Big Brothers Big Sisters Klaipėda archyvo nuotr.

Negalime susilaikyti neinformavę jūsų, kad labai rimta ir svarbi programa Big Brothers Big Sisters ieško savanorių mentorių, kurie galėtų skirti 2 val. per savaitę vaikams. Per metus trunkantį ugdantį bendravimą su savanoriais vaikai ir paaugliai įgyja pozityvų suaugusio atsakingo žmogaus pavyzdį, naujų įgūdžių, stipresnį pasitikėjimą savimi.

Kovo 7 d. (Darželio g. 11) vyks informacinė diena, kurioje galite sužinoti kaip tapti didžiuoju broliu ar sese. Pasiryžkite.

Lietuviški kosminiai peizažai Nidoje

Mirties slėnis/ Agilos archyvo nuotr.

Mirties slėnis / Agilos archyvo nuotr.

Pakuokite šalčiui atsparią fototechniką ir vyniokitės į Nidą. Įsivaizduojate, kiek dėmesio socialiniuose tinkluose sulauks šalčio sukaustytų kopų vaizdai!? O kalbant rimčiau – kada ir kur gali būti geresnis metas vidinių resursų atstatymui nei žiemą Nidoje? Tyla, vienatvė, vanduo ir sniegas. Tiesa, resursų atstatymas gali būti aktyvus, girdėjome, kad dabar pats metas Nidoje išbandyti poledinę žvejybą (jei trūksta įrangos, ją neatlygintinai, pasirašius panaudos sutartį, galima pasiskolinti Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre „Agila“ (Taikos g. 4, Nida). Nenorite gaudyti žuvų – mėgaukitės kitomis pramogomis. Šiomis dienomis ypač daug žmonių Neringoje slidinėja lygumų slidėmis, snieglentėmis, rogutėmis, pasikinko aitvarus ir sklando Kuršių marių paviršiumi su snieglentėmis.

Jei pasigesite kultūros – užsukite į tą pačią „Agila“. Jie žino visus „kas, kur ir kada“, be to patys yra įvairių kultūros renginių vieta, pvz., iki kovo 9 d. veikia Lietuvos spaudos fotografų klubo paroda „Nepriklausomybės keliais“, o kovo 2-3d. vakarais bus demonstruojami kino filmai.

P.s. Jei dėl kokių nors priežasčių praleisite Kaziuko mugę Klaipėdoje, nenusiminkite, dar turite progą Kazimierines pašvęsti kitame krante – Kovo 10 dieną, Preiloje vyks Kaziuko kiemo šventė, joje bus daug edukacinių, sportinių ir kitų įdomių veiklų

Grįžta tradicinių lopšinių ir žaidinimų užsiėmimai

mama su vaiku/pexels nuotr.

Mama su vaiku / Pexels nuotr.

Svarbi žinia žirafoms mamoms ir tėčiams Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) nuo kovo 5 d. prasideda tradicinių lopšinių ir žaidinimų sezonas. Jūs patys prisiminkite tradicinių kūrinių, skirtų patiems mažiausiems skambėjimą, o vaikai tegul rėplinėja kartu su savo bendraamžiais. Kokie tie kūriniai? – mylavimai, sūpavimai, kykojimai, lopšinės, žaidinimai. Nesudėtingi, lengvai įsimenami ir improvizuojami, todėl net ir neturint didelių muzikinių gebėjimų įkandami ir lengvai tampantys kasdienio bendravimo dalimi.

Patikrinkite naujas parodas KKKC parodų rūmuose

V. Karaciejus (iš ciklo „LDK buvimo ženklai“)

V. Karaciejus (iš ciklo „LDK buvimo ženklai“)

Šaltis stimuliuoja mūsų ląsteles, tad juntame didesnį alkį nei paprastai. Prie mėsainių dar prieisime, bet nepamirškime ir dvasinio peno. Užsukite į KKKC parodų rūmus, kur nuo vasario pabaigos eksponuojamos kelios naujos parodos. Aplankykite klaipėdiečio fotografijos grando Vyto Karaciejaus parodą „Požiūris“, skirta autoriaus 70-mečiui ir Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti (veiks iki 2018 m. kovo 25 d.). Arba vieno ryškiausių Lietuvos grafikų Augustino Virgilijaus Burbos personalinę parodą „Smėlio žmonės”, kurioje pristatomi pastarųjų metų linoraižinių estampai iš grafikos ciklų, sukurtų Lietuvai reikšmingų žmonių jubiliejų, istorinių datų temomis, bei vandens dažų technika atlikti tapybos darbai.

Asmeninis meno projektas pas „Danis Tattoo“

Tatuiruočių salonas / Danis Tattoo nuotr.

Tatuiruočių salonas / Danis Tattoo nuotr.

Menas įkvepia. Jei jus taip pat, aplankiusias mūzas galite išleisti pasiganyti savo kūno drobėje. Užsukite į vieną seniausių tatuiruočių ir auskarų vėrimo vietų uostamiestyje „Danis Tattoo“ studiją (Turgaus g. 2) – ir pasipuoškite tatuiruote. Degtukų dėžutės dydžio ar dengainčia visą kūną.

Daugiau rašalo, auskarų? – „Tattoo Virus“

Meistrės Danielės Nihil darbas / Tattoo Virus nuotr.

Meistrės Danielės Nihil darbas / Tattoo Virus nuotr.

Neseniai metų gimtadienį atšventusioje tatuiruočių ir auskarų vėrimo studijoje Klaipėdoje „Tattoo Virus“ tarp senamiesčio ir „Akropolio“ (Taikos pr. 19) dirba profesionalūs, savitą braižą turintys meistrai. Jie įgyvendins jūsų sumanytą idėją, patars, visaip kaip rūpinsis, kad liktumėte laimingi savo pasirinkimu. Užsukite.

„Bang Bang Tattoo“

Dar vienas karštas taškas tatuiruotėms. Senamiestyje įsikūrusioje „Bang Bang Tattoo“ studijoje (Tiltų g. 15) kūnai piešiami jau gerą dešimtmetį. Ateikite su savo idėjomis ar be idėjų  kantrūs ir paslaugūs meistrai saugos, kad nenuklystumėte į tatuiruočių klystkelius, prireikus, padės paslėpti ar perdaryti praeities pasirinkimus.

Tatuiruočių salonas / Bang Bang Tattoo nuotr.

Tatuiruočių salonas / Bang Bang Tattoo nuotr.

Stilingos dovanos sau „ID grožio studijoje“

Spalvų, formų, mados vėjų meistrės darbuojasi „ID grožio studijoje” (Turgaus g. 37). Puiki vieta apsilankyti, jei norite pasikeisti, ieškote naujo įvaizdžio ar norite tobulai nušlifuoti turimą dabar. Kirpkitės plaukus, dažykite juos, atlikite įvairias grožio procedūras čia žadama ramybės ir gerų emocijų oazė.

Plaukų džiovinimas / ID grožio studijos nuotr.

Plaukų džiovinimas / ID grožio studijos nuotr.

Į picų rojų „Pica Pub“

Užuodžiate?! „Pica Pub“ (Vingio g. 29A) visada kvepia krosnyje kepta itališka pica! Picų kepėjai čia tikrai ne rankas šildosi! Tai puiki vieta pasimėgauti ne tik tikra pica Klaipėdoje, bet ir begale kitų patiekalų bei užkandžių. Kad ir toliau nuo centro, bet čia apsilankę gausite tikrtai skanios picos ir kitų paitekalų bei užkandžių. Beje, čia galite rasti didelį alaus rūšių pasirinkimą, vyksta įvairūs renginiai, stebimos sporto varžybos.

Pica / Pexels nuotr.

Pica / Pexels nuotr.

Amerikietiškų šonkauliukų į BBQ Barbarą

Sakoma, kad tai vienintelė vieta visoje Klaipėdoje, kur galite skanauti šonkauliukus, ruoštus pagal tikrai amerikietišką, europiečiams neadaptuotą receptą. PIetinėje miesto dalyje įsikūręs BBQ Barbaras (Laukininkų g. 17A) nesiskundžia lankytojų srautu, tad jau tai išduoda, kad čia galima tikėtis skanaus maisto. Ir tikrai, draugai, išsiruošę pas barbarus puoškitės laisvesniais rūbais – porcijos nemažos, o palikti nebaigtą būtų nuodėmė skonio dievams.

Šonkauliukai / BBQ Barbaras archyvo foto

Šonkauliukai / BBQ Barbaras archyvo foto

Prisivalgius reikia sporto Scala Dream

„Scala Dream“ (Mainų g. 6, 3 aukštas) didžiausias laipiojimo centras Pabaltijo šalyse. Laisvalaikio centre 1000 metrų plote išsidėstė aukšta ir žema laipiojimo salės, virvių kambarys, vaikų erdvės, jogos salė ir nedidėlė kavinė. Viskas ko reikia tobulam laisvalaikiui. Išbandykite savo jėgas, o paskui, labai natūraliai, užsikabinę įsigykite abonementą.

Laipiojimas siena / Scala Dream nuotr.

Laipiojimas siena / Scala Dream nuotr.

Labas, jūra. Ir nepamirškim kavos

Gyvenimas Klaipėdoje prasideda ir baigiasi jūra. Eilinį kartą rekomenduojame ją lankyti bet kokiu oru ir paros metu. Labiausiai į šiaurę nutolęs neužšąlantis Baltijos jūros uostas? – Patikrinkite ar tai tiesa. Paganykite akis į laivus. O sušalę skubėkite į „Tako barą“ (Šlakių g. 4). Įsikūręs ant pėsčiųjų magistralės, vedančios link jūrtos čia yra tas karštas taškas, kur galima ne tik sušilti, bet ir rimtai pavalgyti.

Kava / Tako baro nuotr.

Kava / Tako baro nuotr.

Naktis klausantis vėjo „Morena“

Bet jei jau atkakot prie jūros galima prie jos ir pasilikti. Stabtelėkite trijų žvaigždučių viešbutyje „Morena“ (Audros g. 8A) Melnragėje. Čia jums žadami ypatingai jaukūs ir visais metų laikais vasariškai šviesūs kambariai su visais patogumais.

O ryte atgal prie visai šalia banguojančios jūros.

Viešbutis / Morena nuotr.

Viešbutis / Morena nuotr.

Pasillikit ilgiau „Kopų žuvėdroje“

Lyg tarp kitko kviečiame – jei Klaipėdoje tik viešite, pagalvokite apie ilgesnį, o gal net ir nuolatinį gyvenimą šalia jūros. Pušys, kopos, jūra – visko su kaupu galite turėti įsikūrę privačių namų kvartale „Kopų žuvėdra“ (Pamario g. 13).

Kvartale puikiai išvystyta infrastruktūra, įrengiamos vaikų žaidimų aikštelės ir sporto aikštynas. Bet svarbiausia – namai vos 300 metrų nuo paplūdimio. Iš gyvenvietės teritorijos veda takeliai tiesiai į kopas ir į paplūdimį. Rojus šalia Klaipėdos. Ne kitaip.

Poilsio namai / Kopų žuvėdra nuotr.

Poilsio namai / Kopų žuvėdra nuotr.

Beviltiškiems namisėdoms „Minijos baldų centras“

Kaip beagituotume būti aktyviais, suprantame, kad kartais geriausia įsirausti į kalną pledų, apsistatyti karštais gėrimais ir skaityti knygas, žaisti žaidimus ar daryti filmų žiūrėjimo maratoną. Tokiems personažams patariame svajoti minkštai, pasidairykite po Minijos baldų centrą (Dubysos g. 21) – ten begalė visokių stilingų, spalvingų, fotelių ir sofų. Susikurkite tobulą kampelį.

Sofa / Pexels nuotr.

Sofa / Pexels nuotr.