Joninės Klaipėdoje / Miesto Žirafų nuotr.

Joninės Klaipėdoje, Palangoje, pajūryje: kur ieškosime paparčio žiedo 2018-aisiais?

Rasos šventė – senoji lietuvių vasaros saulėgrįžos (solsticijos) šventė, kai prasideda astronominė vasara. Gražesniais terminais – tai diena, kai saulė dieną matoma ilgiausiai, o naktis – trumpiausiai. Joninės Klaipėdoje – puiki šventė, kai miestiečiai ir svečiai išlekia ieškoti paparčio žiedo ir linksmintis visame mieste. Miesto Žirafos siūlo šias birželio 22-23 d. pramogas.

Joninių jomarkas Danės skvere

Joninių jomarkas / Facebook nuotr. / Joninės Klaipėdoje

Joninių jomarkas / Facebook nuotr. / Joninės Klaipėdoje

Danės skveras birželio 22 d. pasipuoš gėlėmis, vainikais bei įvairiausiais kvapais. Čia galėsite įsigyti kvapnių arbatų, medaus, sūrio, duonos, lietuvininkų „vofelių“, gardžių kepinių, mėsos gaminių bei gražiausių dirbinių buičiai pagražinti ir sielai pradžiuginti. Šventė vyks nuo 11 iki 24 val.

Joninių šventė

Joninės Klaipėdoje / Facebook nuotr.

Joninės Klaipėdoje / Facebook nuotr.

Po apsipirkimo ir pasikultūrinimo lėkite į svarbiausią šios dienos renginį Danės skvere! Čia pasirodys grupės ir ansambliai iš Klaipėdos apskrities bei Vilniaus, eisena laumių-raganų taku, pasivažinėjimas karieta, etnologės Gražinos Kadžytės pasakojimas apie šventės tradicijas, Jonų ir Janinų pasveikinimas, vainikų pynimas, būrimai, šokinėjimas per laužą, raganų deginimas ir, svarbiausiai, tradiciniai lauko žaidimai bei šokiai prie Joninių laužo.

„Gintarinė Baltija“ Palangoje

Gintarinė Baltija / Facebook nuotr. / Joninės Klaipėdoje

Gintarinė Baltija / Facebook nuotr. / Joninės Klaipėdoje

Kasmetinis pirties ir SPA festivalis savo renginius derina su Joninėmis, tad atvykę į Palangos Jūratės ir Kąstyčio skverą penktadienį, 20 val., prisidėsite prie pirties Rasų šventės su saulės palydėjimu, laužais, baltiškomis pirties apeigomis, maudynėmis, meistrų pasirodymais, koncertu ir šou programa.

Joninės ant jūros

Joninės ant vandens / Jovila nuotr. / Joninės Klaipėdoje

Joninės ant vandens / Jovila nuotr. / Joninės Klaipėdoje

Kas gali būti magiškiau, nei ankstus Joninių rytas, kai sutinkama saulė pakyla iš vandens? Tai emociją, kurią bent kartą reikia patirti kiekvienam! Susikurkite šventę patys, o laivų turizmo agentūra „Jovila“ padės išsirinkti patogų laivą, maitinimą bei kitas paslaugas. Jei švęsite Joninių naktį ant vandens, aplink laužą šokti, deja, nepavyks, bet plukdyti vainikus bus tik smagiau!

Joninės prie jūros Šventojoje

Joninės Šventojoje / Real is beautiful nuotr. / Joninės Klaipėdoje

Joninės Šventojoje / Real is beautiful nuotr. / Joninės Klaipėdoje

Šventosios Joninių minėjime bus pinami vainikai, deginami laužai,žaidžiami joninių žaidimai, vyks koncertas bei, jei kojos dar laikys, pasitinkama tekanti saulė. Tiksli šventės vieta dar bus tikslinama!

Teatrų festivalis ir Joninės Agluonėnuose

Teatrų festivalis ir Joninės Agluonėnuose / Facebook nuotr. / Joninės Klaipėdoje

Teatrų festivalis ir Joninės Agluonėnuose / Facebook nuotr. / Joninės Klaipėdoje

Jei nuspręsite Jonines švęsti ne mieste, prasukite pro Agluonėnus – šiais metais čia ne tik bus švenčiamos Joninės, bet ir paminėtas Agluonėnų etnografinės sodybos ir klojimo teatro 35-metis. Programoje numatyti penki spektakliai, parodos, koncertas ir laužo uždegimo ceremonija.

Naktiniai Joninių žiedai „Crystal show club“

„Crystal show club“ Joninės / Facebook nuotr. / Joninės Klaipėdoje

„Crystal show club“ Joninės / Facebook nuotr. / Joninės Klaipėdoje

Užbaigus oficialiąją dalį, laikas sukti kur nors, kur aplinka neįpareigoja. Prislopintoje nakties šviesoje spinduliuoja žavingi kūnai, grakštūs judesiai, merginos skleidžiasi tarsi paparčio žiedai – tai sapnas? Tikrai ne! Sakoma, kad Joninių naktį, lygiai dvyliktą, reikia surinkti dvylika rūšių žolių, surišti jas ir padėti po pagalve. Naktiniai sapnai „ant žolynų“ tikrai išsipildo… Atraskite Joninių žiedus „Crystal show club“ naktiniame klube, kur svajos ir sapnai virsta realybe!

 

„Garso namai“ Klaipėdos dramos teatre

„Garso Namai“ / Facebook nuotr. / Joninės Klaipėdoje

„Garso Namai“ / Facebook nuotr. / Joninės Klaipėdoje

Nepamirškite, jog Joninių metu Klaipėdoje vis dar tęsis „TheATRIUM“ teatro festivalis! Birželio 22 d. Klaipėdos dramos teatre vyks Wojteko Blecharzo koncertas-instaliacija „Garso namai“. Čia viskas kitaip nei įprastame koncerte. Žiūrovai sėdasi prie daugiau nei 40 specialiai sukonstruotų instrumentų ir laikydamiesi kūrėjų – aktorių ir muzikantų – nurodymų patys kuria garsus. „Garso namai“ – tai susitikimo vieta, kuri leidžia žiūrovams aktyviai dalyvauti kolektyvinėje kūryboje, o tuo pačiu ir individualiai įsiklausyti, kontempliuoti garsus.

O kaip Jonines Klaipėdoje švęsite Jūs? Pasidalinkite savo numatytomis pramogomis komentaruose!

Komentarai (1)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.