Dviračių nuoma Klaipėdoje

Dviračių nuoma, takai, maršrutai Klaipėdoje bei pajūryje

Klaipėda yra vienas geriausių miestų minantiems dviračius. Krūvą balų duodame vien lygiam reljefui, kuris lyginant su sostinės kalnynais yra tikra palaima. Mieste tiesiasi daugiau nei 100 km dviračių takų, nors jų būklė galėtų būti ir geresnė. Susimanius paminti laisvalaikiu iš Klaipėdos tiesiasi ne vienas įspūdingas maršrutas – iki Latvijos sienos, iki Nidos, iki Rusnės salos. Žodžiu, atvažiuodami nepamirškite įsimesti į traukinį ar autobusą ir savo dviračio arba pasinaudokite dviračių nuoma Klaipėdoje.

Dviratis mieste / Unspash / Louis Lo nuotr

Dviratis mieste / Unsplash nuotr. / Dviračių takai, maršrutai ir dviračių nuoma Klaipėdoje bei pajūryje

Važiavimas mieste

Praktiškai visose didesnėse miesto gatvėse numatytos erdvės ir dviratininkams – takai jiems tiesiasi tiek šaligatviais, tiek važiuojamąja dalimi (kaip H. Manto gatvėje, kur dviratininkai gali judėti pirmąją eismo juosta, skirta maršrutiniam transportui). Vyraujanti dviračių takų danga mieste – plytelės bei asfalto danga. Bene sunkiausia judėti bus senamiestyje – šaligatviai siauri ir skirti pėstiesiems, o dviračiams ir maršrutiniam transportui dedikuota juosta bus tikras išbandymas, jei dėvite dantų protezus. Vienas žodis – grindinys.

Jei reikia kirsti miestą išilgai, paprasčiausia bus judėti kuria nors iš pagrindinių gatvių – Taikos prospektu ar Minijos gatve. Į Šilutės plentą geriau nesibraukite.

Dviračiu prie jūros

Dviračiu į Girulius / Vadi Miseri nuotr.

Dviračiu į Girulius / Vadi Miseri nuotr. / Dviračių takai, maršrutai ir dviračių nuoma Klaipėdoje bei pajūryje

Tobuliausias vasaros malonumas – dviračiais važiuoti prie jūros, pasitikti ten saulę, ją palydėti ar pasideginti. Vėjas kedena plaukus, sportas – sveikata, nereikia dusti automobilyje ar autobuse. Būdų, kaip ten nukakti, taip pat ne vienas.

  • Jei esate labai nevietiniai – paprasčiausia bus keltis keltu į Smiltyne. Tą galite padaryti iš Naujosios (Nemuno g. 8) ar Senosios (Danės g. 1) perkėlų. Persikėlę iškart sutiksite dviračių takus, kurie nuves tiesiai prie jūros. Jūsų žiniai, dviračių takas Kuršių Nerijoje yra Europos dviračių trasos „EuroVelo 13“ dalis, taip pat Pajūrio dviračių trasos Nr. 10 dalis. Tai pamatysite ir stebėdami kelio ženklus.
Dviračių takai Klaipėdoje / "Baltic Bike Travel" žemėlapis "Dviračiais geležinės uždangos trasa Euro Velo 13"

„Baltic Bike Travel“ žemėlapis „Dviračiais geležinės uždangos trasa „Euro Velo 13““ / Dviračių takai, maršrutai ir dviračių nuoma Klaipėdoje bei pajūryje

  • Jei norite įdomesnio maršruto (ilgesnio mynimo) galite sekti minėtų trasų ženklinimą į miesto šiaurę ir minti dviračiais iki Girulių (ar toliau link Olando kepurės, Palangos ir t.t.) per mišką. Jį kertantis dviračių takas yra puikios būklės, su sustojimo vietomis – visa kelionė truks 7 km. Nereali detalė – tamsiuoju paros metu takas yra apšviečiamas. Patikėkite – tobulas nuotykis palydėjus saulę prie jūros grįžti per tamsų mišką šiltai apšviestu taku, klausytis nakties paukščių ir svarstyti ar pavyks sutikti kokį briedį.
Dviračių takai Klaipėdoje / „Baltic Bike Travel“ žemėlapis „Dviračiais geležinės uždangos trasa „Euro Velo 13““.

„Baltic Bike Travel“ žemėlapis „Dviračiais geležinės uždangos trasa „Euro Velo 13““ / Dviračių takai, maršrutai ir dviračių nuoma Klaipėdoje bei pajūryje

  • Alternatyva šiam keliui yra takas palei Melnragę. Pasieksite jį įmynę į tiltą virš bėgių judria P. Lideikio gatve. Šiuo taku į Girulius nukaksite greičiau (jokių vingių per mišką), važiuosite arčiau jūros, o danga tokia pat gera, tik neapšviesta.
  • Į Melnragę sumanę važiuoti dviračiu galite kirsti Poilsio parką ir minti P. Lideikio gatve kol privažiuosite Melnragę. Taip pat galite rinktis nekonvencinį maršrutą, daugiausiai tinkamą grynakraujams klaipėdiečiams – jie mina Poilsio parko kraštine palei geležinkelio bėgius ir užsispyrėliškai kerta bėgius prieš P. Lideikio gatvę (užsispyrėliškai, nes toje vietoje nėra jokios perėjos, atpažinsite vietą, iš to, kad kitoje pusėje yra nuleistas užtvaras ir matyti asfaltuoto kelio likučiai). Toliau tereikia važiuoti plačiu, gana patogiu neasfaltuotu keliu per mišką ir išlįsite Melnragėje. Pasukę į antrą arba trečią kelius, atsišakojančius į kairę nuo gatvės, pasieksite paplūdimį ties „Ateik Ateik“ kavine šalia molo.

Pasivažinėjimas palei Danę

Paprastam vakaro pasivažinėjimui labai rekomenduojame dviračių taką palei Danę – jį pasieksite važiuodami Liepų gatve (reikės pasukti į kairę prieš Mokyklos g. tilto – aiškus tako žymėjimas tikrai neleis nuklysti) arba tiesiai iš senamiesčio važiuodami palei Danės upę (ta puse, kurioje prišvartuotas Meridianas). Šis takas apšviestas tamsiuoju paros metu ir nuves jus iki Klaipėdos universiteto Botanikos sodo (Kretingos g. 92). Labai rekomenduojame jį aplankyti – nepamirškite susipakuoti pikniko!

Dviračių takų žemėlapiai

Mieste daug vietų dviratininkams, bet „Google Maps“ nedžiugina galimybe dviratininkų takus pamatyti virtualiai. Nenukabinam nosies – jei svečiuojatės mieste, užsukite į Klaipėdos turizmo informacijos centrą (Turgaus g. 7) ir susiraskite popierinius žemėlapius. Miesto tyrinėjimams bus patogus katalogas–maršrutas „Dviračiu po Klaipėdą“. Jame siūlomi miesto šiaurinės, pietinės ir centrinės dalių tyrinėjimo maršrutai su išsamiais aprašymais bei aprašytais objektais. Išsiruošus už miesto tikrai pravers pajūrio dviračių trasos (EuroVelo 10 ir EuroVelo 13) išsamus aprašymas.

Dviračių nuoma

Karščiausias taškas be jokios abejonės yra „Du ratai“ – didžiulis dviračių ir jų priedų pasirinkimas, be to patogi nuomos taško vieta – visai šalia senosios perkėlos (Naujoji uosto g. 3). Galite minti tandemu, miesto, kalnų, turistiniu dviračiu, krovininiu, su priekaba ir t.t. Čia rasite ir tinkamiausią būdą transportuoti augintinius, pavyzdžiui, vaikus.

Nuo 2017 m. mieste veikia dviračių nuomos paslauga „City Bee“ – parsisiuntę išmaniąją programėlę galėsite naudotis oranžiniais dviračiais.

2018 m. mieste planuoja ratus rimčiau įleisti ir „DropByke“ dviračių nuomos kompanija. Mėlynų „Dropbyke“ dviračių ir dabar galite rasti mieste. Kur ieškoti? Kaip ir „CityBee“ atveju, reikia parsisiųsti išmaniąją programėlę.

Užsiimi panašia veikla, kaip straipsnyje paminėtos vietos? Manai, kad skaitytojams būtų naudinga, jei mes parašytumėme apie tave? Parašyk mums į info@mzirafos.lt ;)