Baras „Drops“ Vilniuje

Baras „Drops“: naujoji Vilniaus gatvės Meka.

Trumpai

Aplinka: puikiai ir jaukiai apšviestas nemažas baras su dekoratyviniais garsiakalbiais ir keliais tikrais televizoriais. Interjeras paprastas, bet itin skoningas: nulupus tinką buvo atidengtos senus laikus menančios mūro sienos bei balkiai, o prisilietimas prie pastato istorijos, žinoma, visada duoda tik pliusų.
Aptarnavimas: nepriekaištingas. Prie baro plušantys vyrukai turi nemenką patirtį, tad akimirksniu pripildo ištuštėjusį bokalą ir žino, kada pasiūlyti numarinti urzgiantį skrandį.
Publika: „Drops“ dar tik ieško savo lankytojo, tad čia gali išvysti nemažai įdomių žmonių: nuo pasmalsauti užsukusių kitų barų šeimininkų, muzikos leidybos milžinų iki legendinių futbolo komentatorių.
Muzika: baro šeimininkai neslepia simpatijos britų barų ir muzikos kultūrai, tad čia dažnai sukasi grojaraštis, priversiantis kilstelėti antakį net prisiekusius melomanus. „My Bloody Valentine“? Viešpatie, kada jų kūrinius esate girdėję gurkšnodami alų Lietuvos bare? Pasirodo, „Drops“ tai galima išgirsti.
Alus: baro savininkai savo koziriu nusprendė paversti vis labiau į barų rinką besiveržiančio „Genio“ produkciją. Tiesa, jo kainos kandžiojasi. Dar vienas koziris – 2,6 euro kainuojantis „Pilsner Urquell“ (0,4 litro talpos bokalas). Alaus mėgėjams siūloma keliolika rūšių, o štai viskio – keliasdešimt. Maloniai išleisti eurus čia lengva.
Maistas: keptai duonai ir žirniams su spirgučiams baras sako „ne“, tačiau vietoje jų siūlo savo bulvytes su žolelių majonezu (3 eurai). Už vištienos sparnelius teks mokėti 7 eurus. Didžiausi virtuvės hitai – jautienos mėsainis (8,5 eurai) bei kiaulienos šonkauliai (10 eurų).

„Miesto žirafos” sako: 4 iš 5 balų. Viskas šiame bare būtų beveik tobula, o pasėdėti ramiame vidiniame kiemelyje karštą dieną yra didžiausia šios vasaros siekiamybė. Dar niekur Vilniuje taip smagiai į vieną krūvą nesukrito trys parametrai: senovės dvelksmas, modernus ir šviesus interjeras bei liberali atmosfera. Vis dėlto kainoraštis kiek numuša ūpą čia mirkti diena iš dienos – eurai čia iš kišenės slysta šviesos greičiu.

Išsamiai/Kontaktai

Nuotrauka paimta iš „Facebook“

Ilgus metus sostinės naktinio gyvenimo centru buvo vadinamas Bermudų trikampis, išsidėstęs Islandijos ir Vilniaus gatvių sankryžoje ir per keliasdešimt metrų išsikerojęs trimis kryptimis – čia barų, savaitgaliais primindavusių silkių prigrūstas statines, koncentracija buvo didžiausia.

Tačiau prasidėjusi ir nežinia kada pasibaigsianti centrinės Vilniaus gatvės dalies rekonstrukcija gerokai sumažino barų apyvartas, o sostinės valdžiai socialiniuose tinkluose teko paragauti ne vieną šaukštą deguto. Tačiau naktinėtojai ir hedonistai, žinoma, neliko be nieko savo pamėgtoje Vilniaus gatvėje – tiesiog siautulys persistūmė per kelis šimtus metrų, kur jų laukia naujosios kartos užeigos. Ir štai tarp jų, gana glamūrinio pobūdžio barų, birželio pradžioje duris atvėrė „Drops“, prisistatantis kaip gero alaus ir viskio baras.  Sunku su tuo nesutikti – ir alaus, ir tuo labiau viskio pasiūla yra tikrai nebloga: galima pajusti, kad „Drops“ šeimininkai gana ilgai ir nuosekliai dėliojo savo gėrimų „playlistą“.

Nuotrauka paimta iš „Facebook“

Anksčiau šioje vietoje buvo įsikūrusi „Submarino Tratorija“ – naujieji šeimininkai nusprendė kardinaliai pakeisti jos koncepcija: tad lauk išlėkė ne tik picų krosnys, bet ir tinko bei gipskartono gabalai. „Drops“ šeimininkai nusprendė atidengti istorines, dar devynoliktąjį amžių menančio pastato mūrines ir neapsigavo: puikiai apšviestas (o apšvietimo profesionaliai matyt vartotų žodį „iššviestas“) baras ir degintų plytų sienos taip ir traukia čia įsitaisyti (tiesa, prisėsti ant aukštų kėdžių ne kiekvienam patogu), pliumpinti gėrimus ir dalytis prisiminimais bei vis kilstelėti galvą ir pasidomėti, kaip sekasi Cristiano Ronaldo mušti įvarčius. Futbolas čia mylimas, tad galima tik nuspėti, kad per artėjančius škotų ir anglų futbolo sirgalių vizitus „Drops“ gali užsidirbti itin ilgą eurą. Žinoma, taip pat reikėtų nepamiršti sukalbėti maldą, kad kitoje Vilniaus gatvės dalyje pagaliau būtų baigti remonto darbai ir iš ten dingtų trinkelės  – žinia, futbolo aistruoliai, pagavę agresyvų „vaibą“, baisiai nudžiugtų išvydę jiems paruoštą akmenų krūvą.

Tačiau kol kas tai – tik ateitis. O dabar svaiginančias vasaros dienas taip ir maga leisti ten, prisiglaudus prie mūro sienų, pergyvenusių ne tik du karus, bet ir miesto blaivyklos etapą.

Nuotrauka paimta iš „Facebook“

Adresas: Vilniaus g. 37

Internete:
FB: https://www.facebook.com/DropsBarVilnius/