Baras „Devinkė“ Vilniuje: poetams, bardams ir alaus fanatams

„Devinkė“: poetams, bardams ir alaus fanatams.

Ilgą laiką Užupį pamėgusi bohema nusėsdavo „Šnekutyje“, „Špunkoje“ arba „Užupio picerijoje“, kur neretai, traukiant tualeto link, tekdavo laviruoti rankomis ir kojomis tarp ant grindų pabirusių mažylių, sumestų paltų ir tingiai foteliuose išdribusios naujosios pasiturinčios Vilniaus kartos.

Nuotrauka iš „Facebook“

Dabar gi jau daugiau nei metus nemažą dalį sostinės hipsteriuojančių bohemiečių (tai kažkas panašaus į kvadratinę barzdą puoselėjantį Dailės akademijos auklėtinį) okupuoja „Devinkę“ – šviesų ir jaukų barą, įsikūrusį už keliasdešimt metrų nuo garsiosios „Užupio kavinės“, kur savo laiku kone garbės reikalu laikė furšetą iškelti Bernardinų bažnyčioje ką tik savo atžalas pakrikštiję pinigingi krikščionys.

Nuotrauka iš „Facebook“

Taigi, „Devinkė“ įsikūrė gerai geografiškai išsuktoje vietoje ir su tvirtais konkurentais kaimynystėje. Tačiau ne veltui barų savininkai kaip mantrą kartoja, kad kaimynystėje jiems geriau turėti gerą smuklę nei prekybos centrą ar užuolaidų saloną. Taip nutiko ir su „Devinke“ – senųjų Užupio smuklių klientūra niekur nedingo, naujokas kaip tik padėjo pritraukti lankytojų iš kitų rajonų. Juo labiau, kad be neįmantraus, bet skanaus valgiaraščio (tiesą sakant, sunku susitaikyti su mintimi, kad žirniai su spirgučiais kažkada kainuos netoli keturių eurų) yra ir puikus alaus pasiūlymas – tik „Devinkėje“ kažkada teko užtikti maloniu atradimu tapusio „Linkuvos alaus“. Alaus pasirinkimas (ir pilstomo, ir butelinio) yra tikrai nemažas, o pustrečio euro už puslitrį tokioje vietoje atrodo kaip draugiška kaina.

Nuotrauka iš „Facebook“

Tačiau baro atmosfera kuria ne tik maistas ir gėrimai. „Devinkė“ nuolat siūlo įvairius renginius – nuo poezijos skaitymo iki akustinių vakarų. Ir net jei nesi lyrikos ar dainuojamosios poezijos mėgėjas, maloniai ištiesęs kojas, persimetęs smagiu žodeliu su šeimininku ar su draugais sužaidęs stalo žaidimą (tarkim, knygų stalo tenisą), „Devinkėje“ pasijusi lyg ant sparnų ir gal net norėsis čia pat, ant servetėlės, surimuoti ketureilį.

Vidutinis čekis: 9 eur.

„Google“ reitingas: 4,8/5
„Facebook“ reitingas: 4,9/5

Nuotrauka iš „Facebook“

Adresas: Užupio g. 4, Vilnius

Internete:
FB: https://www.facebook.com/devinke/