„Viduklės koldūnai“ – mesk kelią dėl takelio

„Viduklės koldūnai“ –  vieta, kuri nėra nei Klaipėdoje, nei šalia jos. Ši įstaiga apskritai nėra pajūryje, bet mes ją visi tikrai esame ne vieną kartą pravažiavę greitkelyje iš Vilniaus ar Kauno į Klaipėdą. Čia gamina labai skanius koldūnus. Būtinai ten užsukite, jei dar nebuvote.

Idėja
Viduklė – mažas miestelis Raseinių rajone. Jis garsėja savo koldūnais. Čia net vyksta koldūnų šventės (pirmą karta užsukome čia visai atsitiktinai prisiminę skaitytą naujieną apie šį renginį). Miestelio centre stovi medinė koldūninė „Viduklės koldūnai“, kuri siūlo kelių rūšių šviežios produkcijos už nepadoriai mažą kainą.

Turėkite omenyje, kad koldūninė neveikia šaltuoju metų laiku (nuo lapkričio).

Vieta
Per Viduklę kažkada ėjo senasis plentas į Klaipėdą, o dabartinė autostrada praeina už kelių kilometrų, tad reikia žinoti, kur nusukti. Patogiausia tai daryti vietoje, kurią pamatysite paspaudę čia…

„Viduklės koldūnai“ ypatingai nesiskiria nuo kitų kaimo užeigų, kurias galima rasti daugelyje Lietuvos vietų. Gerai, kad naujai įrengtas medinis pastatas nėra užgriozdintas įvairiomis kičinėmis detalėmis ir todėl atrodo ganėtinai erdvus, nors stalų labai daug ir nėra.

Vasaromis šalia koldūninės galima sėdėti nedidelėje lauko terasoje.

vidukles koldunai 2

Gėrimai
Čia yra koldūninė, todėl gėrimų įvairovės  labai tikėtis nereikia. Prie maisto galima užsisakyti „Gubernijos“ alaus ar giros. Kaip ir maistas, gėrimai kainuoja juokingai pigiai. Jei neklystu, 2014-ųjų vasarą alaus bokalas kainavo 3,5 lito. Keista, kad tokios mažos alaus kainos nesutraukia vietinio „elito“. Bet gal jo atstovai randa dar pigesnių alternatyvų :)

Maistas
Be abejo, centrinis „Viduklės koldūnų“ patiekalas – koldūnai. Jie būna su vištiena arba kiauliena. Galima pasirinkti iš virtų ir apkeptų; su grietine ar spirgučiais ar ir su tuo, ir su tuo. Koldūnai kokybiški, kainos labai nedidelės – maža porcija kainuoja apie 8 litus, didelė kainuoja truputį virš 10 litų (2014-ųjų duomenimis). Žodžiu, tikrai verta nusukti nuo autostrados.

Aptarnavimas
Buvome čia kelis kartus ir visada dirbdavo viena padavėja. Patys suprantate – kad ir kaip stengtųsi žmogus, bet jis vienas negali kokybiškai aptarnauti didesnio žmonių skaičiaus. Jei būsite koldūninėje vieni, aptarnaus greitai, jei ne – teks palaukti.

Kitas nemalonus dalykas – maisto paruošimo tempai. Vieną kartą teko laukti net valandą laiko. Savininkai tikrai galėtų bent vasarą pasamdyti papildomą virėją ir padavėją.

Trumpai
Aplinka: ganėtinai jauki užeiga medinių rąstų pastate.
Aptarnavimas: būtų gerai, jei aptarnavimas ir maisto gaminimas vyktų greičiau.
Publika: kaip bebūtų keista, rami. Daug šeimų.
Muzika: berods, kažkokia lietuviška radijo stotis.
Alus: „Gubernija“.
Maistas: skanūs ir kokybiški koldūnai.

“Mėmelio žirafos” sako: 4 iš 5. „Viduklės koldūnai“ siūlo gerą maistą, visai nieko kaimišką aplinką, bet kartais tenka ilgokai palaukti.

Adresas: „Viduklės koldūnai“, Kęstučio g. 36, Viduklė, Raseinių raj.

Internete: https://lt-lt.facebook.com/ViduklesKoldunai