Valentino diena Klaipėdoje: romantika visiems skoniams

Jūsų pasirinkimas – galite ją ignoruoti, galite pasiduoti šablonams (rožės ir šampė), o galite Valentino dieną švęsti taip, kaip dar niekas nešventė. Klaipėda yra pats tas miestas romantikai – nesikuklinkite, pradžiuginkite savo mylimuosius. Kaip ten sakė William Blake, „exuberance is beauty” (perteklius yra grožis). Suruošėme vietų ir idėjų sąrašą, švęskite meilę.

Meilės šventei – šviečianti širdis

Šiemet meilės dieną startuoja vienas didžiausių Klaipėdos žiemos renginių „Šviesų festivalis“. O ir pagrindinis jo akcentas šį kartą dedikuotas tauriausiam jausmui pasaulyje. Didžiausią festivalio projektą „Širdis“ vėl pristatys italų kompanija „MarianoLight“, kuri pernai renginio lankytojams padovanojo nepamirštamą „Šimtmečio vartų“ projektą. Šviesų festivalio renginiai vyks tris dienas (vasario 14-17 d.). O su visa jo programa galite susipažinti kitame „Žirafų“ straipsnyje.

„Šviesų festivalio“ pagrindinis akcentas skirtas meilei. Organizatorių nuotr.

Legendinės meilės taškas Palangoje

Pamirškite nevykėlius Romeo ir Džiuljetą, Tristaną ir Izoldą – lietuviai meilės reikalus tvarkė kiek geriau. Valentino dieną galite pradėti vizitu Palangos botanikos parke. Palei pat jūrą glaudžiasi Birutės kalnas. Ši 21 m. virš jūros lygio iškilusi kopa garsi nuo seniausių laikų, čia buvo įrengta pagoniška šventvietė su paleoastronomine observatorija, be to čia vyko viena karščiausių meilės istorijų. Seni žmonės pasakoja, kad vietinė gražuolė didikė Birutė planavo tapti vaidilute, bet įšventinimo cereminijos metu ją pamatė kunigaikštis Kęstututis. Liudininkų pasakojimai išsiskirtia: vieni sako, kad meilės trenktas kunigaikštis tiesiog pagrobė būsimą vaidilutę, kiti – kad ją gražiai įkalbėjo būti jo žmona. Nuotykio rezultatas – Vytautas Didysis ir viena ryškiausių meilės istorijų Lietuvos istorijoje.

Meilės dieną verta pradėti kurti naujas šventines tradicijas. Unsplash nuotr.

Meilė su lašeliu adrenalino danguje

Mylėti galima ne tik švelniais kakavos puodeliais, zefyrų kalneliais ir kvepiančiomis voniomis. Mylėti galima garsiai, aštriai ir iki debesų keliančiu adrenalino lygiu. Visai šalia Klaipėdos yra aerodromas, kuriame buriasi dangaus fanatikai. Kodėl nepadovanojus savo meilei skrydžio nuotykio? – juk Klaipėda iš viršaus atrodo įspūdingai. Pasakysime tik tiek, kad patys skridome, miestą matėmės, o nusileidome drebančiomis kojomis ir norėjome bučiuoti kiekvieną sutiktą žmogų bei žirafą.

airklaipėda archyvo nuotr.

O kodėl gi „valentino“ neatšventus ekstremaliai? airklaipėda archyvo nuotr.

Susižadėk „Senamiestyje“

Legendiniais savo sūrio piršteliais baras “Senamiestis” kviečia pas juos susižadėti! Kodėl vertą tai daryti būtent čia? Jei išdrįsite čia pasipiršti savo mylimajai per Šv. Valentino dieną, jums restoranas padovanos vakarienę dviem. Žinant kiek po to kainuos vestuvės, sutaupyti per piršlybas gal ir visai nebloga mintis. Beje, jei ketini imtis šios avantiūros, būtinai imformuok prieš tai Senamiesčio kolektyvą – parašyk laiškelį FB: ČIA.

Šv. Valentino diena – neblogas metas sužadėtuvėms ;)

Romantika prie židinio ir žvakių šviesos

Na o tiems, kurie jau sumainė aukso žiedus arba yra šio proceso finišo tiesiojoje, romantiką prie žvakių šviesos, židinio šilumos ir skanios vakarienės siūlo restoranas „Old Town Brasserie“. Jauki klasika, tiems, kurie tiesiog nori mėgautis vienas kito draugija. O saldžiam vakaro finalui restorano šefas ruošia specialų desertą dviems – Morengų pyragą su uogomis! Staliukų rezervacija tel. nr. +37068646727

Šv. Valentinas visuomet jaukesnis prie vyno ir skanios vakarienės.

Klasikinės muzikos asorti gurmanams

Klaipėdos muzikinis teatras šiemet meilės dienai siūlo itin gurmanišką renginį. Koncerte „Meilė keičia viską“ išgirsite žinomiausias melodijas iš žymiausių pasaulio operų bei operečių. „Karmen“,“Gulbių ežeras“, „Bohema“ bei daugelis kitų teatro stebuklų, kurių muzikinius kūrinius galėsite išgirsti atliekamus simfoninio orkestro bei garsių klasikos solistų. Visas šis grožis jūsų lauks Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto mokomojoje salėje (K. Donelaičio g. 4).

Meilės dieną galima praleisti ir su gražiausiais klasikos kūriniais. Jan Strecha (Unsplash) nuotr.

Apie moteris ir ne tik

Klaipėdos jaunimo teatras „valentinkę“ kviečia sutikti dar dažais kvepiančiu spektakliu. Spektaklis “Graži ir ta galinga” nagrinėja moters problemas šiuolaikinėje Lietuvoje. Tad jei Šv. Valentino dieną norite stipresnio emocinio peno, būtinai apsilankykite Kultūros fabrike (Bangų g. 5A).

Klaipėdos jaunimo teatras kviečia į spektaklį subalansuotą metorims, bet privalomą pamatyti ir vyrams. (Organizatorių nuotr.)

Apsivilk meilę

Klaipėdos dramos teatras Šv. Valentiną šiemet kviečia švęsti diena vėliau ir visai ne su spektakliu. Vasario 14 d. čia turėsite proga pamatyti jau trečius metus populiarumo neprarandantį spektaklį „Karalienė Luizė“ , tačiau „apsivilkti meilę“ (mat būtent to prašo renginio pavadinimas) teatro programa jums siūlo penktadienį. Ir tebunie… Švęskime meilę visą savaitgalį ir visus metus. Tuo tarpu, kad renginyje „Apsivilkite meilę“  jūs galėsite išgirsti legendinį pajūrio bardą Darių Žvirblį, žaviasias dvynes iš grupės Baltos Varnos bei šlovinimo grupės „Ruah“ giesmes. Beje, šis renginys yra NEMOKAMAS!

Darius Žvirblis savo dainomsi kvies apsivilkti meilę. Ryčio Šeškaičio nuotr.

„Welcome“ meilei su Jazzu

Viena žymiausių šių dienų Lietuvos muzikos atlikėjų Jazzu vasario 14 d. atvyksta į “Švyturio areną”. Tikriausiai daugelis sutiks, kad Justės Arlauskaitės-Jazzu dainos ne vienam jau tapo laimingos (arba nelabai) meilės istorijos garso takeliu. Tad tikriausiai nėra geresnės dienos gyvai klausytis „Po mano oda“, „Ką tu su manim darai“, „Aš skiriu tau šį lietų“ bei kitų iki širdies gelmių pažįstamų Jazzu kūrinių. Be to, gerbėjai koncerte galės išgirsti ir dar negirdėtų dainų iš naujausio atlikėjos albumo, kuris bus išleistas jau šiemet.

Vasario 14-ą Jazzu klausytojams dovanos geriausius savo kūrinius bei naujausias dainas. Asmeninio archyvo nuotr.

Tegyvuoja meilė

Na o tuos, kurie ieško labiau tradicinio šventės paminėjimo prie žvakių šviesos, skanios vakarienės ir intymaus pokalbio, kviečia „Nesė Pramogų bankas“ (Turgaus g. 1). Čia, „Easy lounge“ erdvėje pasimėgausite skania vakarienė, gardžiu vynu bei maloniu muzikiniu fonu, kurį kurs profesionalūs muzikantai Gabriele Urbonaite, Antanas Balsys bei Vykintas A. Jasaitis. Tik nepamirškite staliuko rezervuotis iš anksto.

Meilės dieną „Pramogų banke“ skambės romantiški garsai. Organizatorių nuotr.

Gražiausios meilės baladės ant vandens

Romantiško balso savininkas Karolis Rupkus meilės dieną restorane „Meridianas“ pristatys akustinę muzikinę programą „Music For Wine“. Koncerto metu skambės gražiausios pasaulio meilės baladės. Tad jei Šv.Valentino vakarui ieškote netradicinės vietos su itin maloniais ausiai garsais, restorano ant vandens ir Karolio balso kombinacija jums tikrai tiks.

Karolis Rupkus meilės dieną dovans žinomiausias meilės dainas.

Skaityti toliau
Puslapiai: 1 2