„Danis Tattoo“ / Facebook nuotr.

Tatuiruotės ir 10 patarimų apie jas, kuriuos privalote žinoti

Tai yra straipsnio tęsinys. Grįžti į šio straipsnio pradžią.

7. Kokybė ir kaina

Geras meistras kainuoja nemažai. Pas vieną meistrą valanda darbo gali kainuoti 30 eurų, pas kitą 100 eurų, o pas pasaulinio lygio meistrus seanso kaina gali atseikėti 1000 eurų ir daugiau. Tai dažniausiai priklauso nuo meistro žinomumo bei populiarumo.

Kaip meistras tampa geru? Visų pirma, tai yra jo talentas. Antra: jis turi tinkamas asmenines savybes – taktiškumą, komunikabilumą, draugiškumą, charizmatiškumą, šmaikštumą ir pan.. Taip pat prisideda į įgudžių puoselėjimą įdėtos pastangos: darbas ir mokymasisi studijoje, važinėjimas po tatuiruočių konvencijas, darbas kitose studijose arba „guest spot’inimas“. Tačiau kartais to nepakanka, dar reikia fenomenalios sekmės.

Dažniausiai meistras garsiu ir populiariu netampa per vieną naktį. Prireikia ne vienerių metų, kol pasieki aukštą meistriškumo lygį ir sulauki pripažinimo.Daugelis to nemato, todėl nesupranta, kodėl pas meistrus išsirikiuoja didelės eilės ir taikomi didžiuliai įkainiai.

Galima sakyti, kad kokybiškos ir autentiškos tatuiruotės, didelės eilės bei aukštas honoraras yra geros tatuiruotės ant Jūsų kūno garantas.


6. „Cover up“

Tatuiruotės / „Danis Tattoo“ / Facebook nuotr.

„Danis Tattoo“ / Facebook nuotr.

Iš visų tatuiravimo stilių norėčiau išskirti būtent „cover up“ arba „perdengimą“. Tai, ko gero, pats nemėgstamiausias meistrų stilius.

Kodėl? Niekas nemėgsta perdarinėti kito padarytų klaidų. Net jei tai ne klaida, o sena „caro maro“ laikų tatuiruotė, ją perdaryti yra labai sunku, o tam dar maišo kliento užgaidos, tokios, kaip pvz. „turiu tribal, o ant viršaus norėčiau realistiškų rožių“.

Ne, taip nepavyks! Darysim tai, kas išeina, o jei pavyks – kažkiek pritempsim prie to, ko norite.

Daugelis meistrų nenori imtis tokių užsakymų, kadangi juose sunku realizuoti savo idėjas, tačiau jei Jums pavyks rasti kelią į meistro širdį ir įtikinti jį imtis šio darbo, bent jau netrukdykite jo su savo užgaidomis.

Dar sunkiau meistrą įtikinti perdaryti gerai ir kokybiškai padaryta tatuiruotę, kuri Jums „tiesiog atsibodo“. Tatuiruotė nėra lipdukas, kurį galite keisti kada pasikeičia Jūsų nuomonė. Prisiimkite atsakomybę už savo sprendimus ir nevelkite į tai kitų.


5. Tvirta nuomonė ir pozicija

Tatuiruotės / „Danis Tattoo“ / Facebook nuotr.

„Danis Tattoo“ / Facebook nuotr.

Dažna bėda ištinka klientui pasidarius tatuiruotę, kuri jam labai patinka pradžioje – iš studijos jis tiesiog išskrenda ant laimės sparnų, tačiau grįžus namo ten laukia vertintojų būrys. Kartais nutinka, kad artimas žmogus sukritikuoja pasirinkimą ar meistro idėją. Tada klientas puola į paniką ir skuba skambinti meistrui su prašymu kažką patvarkyti ar pridėti. Nedarykite to!

Meistras jau išgyveno procesą, atidavė visą save, užbaigė darbą, kuris Jums abiems patiko. Tai nereiškia, jos jis patiks visiems – visada atsiras tų, kuriems nepatiks, visgi grožis yra labai subjektyvus dalykas. Kuo artimesnis žmogus, tuo jo kritika skaudesnė, tad išmokite pastovėti už savo pasirinkimą ir apginti jį. Nereikia kaltinti meistro už savo paties nepasitikėjimą.

Jeigu nusprendėte į studiją atsivesti savo antrą pusę, pasirūpinkite, kad jis nesikištų į procesą, kitaip turėsite tatuiruotę, kuri patinka jam, bet ne Jums.


4. „Couple tattoo“

Tai situacija, kai į studiją ateina poros ar įsimylėjeliai, norintys bendros tatuiruotės. Meilė – nuostabus jausmas, tuo pačiu nunešantis protą bei loginį mąstymą. Jei stipriai mylite vienas kitą ir norite įprasminti savo jausmus, jokiu būdu nesidarykite vienas kito vardų tatuiruotės. Praktika rodo, kad tai labai prasta mintis, nes mylimasis, pasirodo, yra gan dažnai kintantis faktorius gyvenime.

Įprasminti savo jausmus ir ryšį su mylimuoju galima ir kitais būdais – nesidrovėkite ir paprašykite meistro padėti šiuo klausimu. Galima sukurti tokias tatuiruotes, kurios išsiskyrimo atveju nemaišys naujiems santykiams, o viduje bus tik šiltas prisiminimas apie praūžusį nuostabų jausmą.

Tokios tatuiruotės būna linksmos ir šmaikščios – juk meilė mus verčia elgtis kvailai. Tai gali būti iš mūsų buities ištraukti du neatsiejami objektai, kaip druska ir pipirai, raktas ir spyna, rozetė ir kištukas. Taip pat gali būti tatuiruojami neatskiriami personažai, tokie kaip Tomas ir Džeris, Beavis ir Buttheadas, Pinkis ir Makaulė ir t.t.. Ieškokite tokių objektų, kurie Jums buvo ypatingi ir asocijuojasi su Jūsų kartu praleistu laiku.


3. Nuo ko pradėti?

Tatuiruotės / „Danis Tattoo“ / Facebook nuotr.

„Danis Tattoo“ / Facebook nuotr.

Šiomis dienomis pastebiu tendenciją: norėdami atrodyti kietai, jauni žmonės skuba pasipuošti tatuiruotėmis ypatingai matomose vietose: ant kaklo, plaštakų, kartais net ant veido.

Dabartinė karta gyvena šūkiu Y.O.L.O. – You Only Live Once (liet. „Tu Gyveni Tik Kartą“), todėl ne tik tatuiruodamiesi, bet ir gyvendami socialinį gyvenimą priimami vienadieniai sprendimai pagal tą dieną vyraujančias nuotaikas. Neteisiu ir nesmerksiu, tačiau patarčiau tatuiruotes pradėti darytis ne tokiose matomose vietose, kadangi mada praeis, o ateityje, kai reikės susirasti darbą ne šou ar pramogų sferoje, tai gali sukelti nemažų problemų.

Pradėkite nuo kojų, rankų ar nugaros ir tik tada darykitės tatuiruotes labiau matomose vietose. Niekas nežino, kaip susiklostys gyvenimas, tad pasirūpinkite, kad netektų gailėtis.


2. Tatuiruotė ir amžius

Labai keista, kai į studija atbėga vos 18 sulaukęs jaunuolis ir sako:

– Noriu rankovės! O dar geriau – abiejų.

Man kyla klausimas ką galima papasakoti rankovėse – tavo gyvenimas tik prasidėjo, potyrių dar sąlyginai nedaug, kaip ir praeitų gyvenimo sunkumų.

Tatuiruotės siužetas turi atspindėti tavo gyvenimą, išgyvenimus, patirtus nuotykius, vertybių skalę bei pasaulėžiūrą. Daugybė jaunų žmonių norėdami kuo greičiau rasti savo vietą sociume, daro tai karštligiškai, atnešdami nuotraukas su rankovėmis, kurtomis žmogui, įprasminusiam savo gyvenimo įvykius ir patirtis jose. Vienodų likimų nebūna, tad pasisavinti kažkieno istoriją, vien dėl to, kad ji graži, būtu neprotinga. Patyręs meistras tai žino.

Pastebėjau, kad žmonės vaikosi ne gražių ir kokybiškų tatuiruočių, o bendro įvaizdžio. „Instagram“ jie mato gerai pasportavusį vyruką šalia prabangaus automobilio, jo glėbyje įspūdingų formų merginą o ant rankos – rankovės tatuiruotę, nesvarbu, kad padarytą nekokybiškai ir šabloniškai. Jaunam žmogui atrodo, kad pasidaręs tokia rankovę jis atrodys taip pat kietai, kaip ir jo palaikintas didvyris.

Deja, tai tik iliuzija. Turėkite savo tiesas ir nesivaikykite svetimų svetimų istorijų.


1. Etika ir moralė.

Tatuiruotės / „Danis Tattoo“ / Facebook nuotr.

„Danis Tattoo“ / Facebook nuotr.

Labiausiai meistrus užknisantys dalykai:

  1. Užsirašiau į seansą ir neatėjau. Žinoma, visko būna, bet yra telefonas bei kitos ryšio priemonės. Pranešk kuo galima anksčiau, nes į tavo vietą yra daugybė norinčių. Gerbk kito laiką.
  2. Vėlavimas. Dažnai pas meistrus laikas labai suplanuotas ir kruopščiai suskirstytas, tad stenkis nevėluoti.
  3. Higiena. Neik pas meistrą smirdančiomis kojinėmis, pažastimis ar neplautomis rankomis. Tatuiruotė – mini plastinė operacija ir higiena čia labai svarbi.
  4. Pagirios. Nusimato geras vakarėlis, bet rytoj esi užsirašęs tatuiruotės darymui? Pasakyk alkoholiui ne! Svaigalų poveikis tavo organizmui labai apsunkina meistro darbą.
  5. Nuolaidėlės. Tatuiruotė yra prestižo reikalas, o tatuiruočių studija yra ne turgus, todėl prašydamas nuolaidos gali tik įžeisti meistrą. Jei patikai meistrui ir gerai praleidote laiką, jis tai įvertins ir pats pasiūlys nuolaidą. Jei būsi rakštis subinėje – kaina bus atitinkama.
  6. Klausimėlis. Bene labiausiai užknisantis klausimas tatuiravimo metu yra „ar dar daug liko?“. Patikėkite, meistras tikrai žino, kad Jums skauda ir stengiasi padaryti darbą kuo greičiau ir kokybiškiau. Tokie klausimai tik kelia įtampą ir apsunkina procesą.

Danielius Djačkovas – „Danis Tattoo“ studijos pagrindinis veidas ir varomasis variklis. „Danis Tattoo“ – viena seniausių tatuiruočių ir auskarų vėrimo vietų uostamiestyje.

Puslapiai: 1 2