Taromatai Klaipėdoje: kas, kur, kaip?

Nuo šių metų vasario 1 d. sumokėjęs užstatą už mineralinio vandens ar kito gėrimo butelį, nesistebėk. Būtent nuo šios dienos diegiama didžiausia naujovė Lietuvoje – taromatai. „Mėmelio žirafos“ domisi, kaip viskas vyks. 

Taromatai. Kas tai?

Taromatai – specialūs įrenginiai, į kuriuos mesime tik užstato ženklu pažymėtas plastikines, stiklines ir metalines gėrimų pakuotes. Iki vasario 1 d. nupirktos gėrimų pakuotės nebus priimamos. Taigi gudrauti ir praturėti, priduodant senąją tarą nepavyks :)

Vienos pakuotės užstato vertė – 10 ct. Įspėjam – vyno, stipriųjų gėrimų buteliai bei „Guinness” alaus skardinės priimamos nebus.

Kur rasti taromatus?

Taromatai visų rūšiuotojų lauks prie maisto prekių parduotuvių.  Kai kuriose didesnėse prekybos vietose taromatai bus ne parduotuvės viduje, o specialiuose kioskuose, kuriuos rasite šalia parduotuvių. Tik štai, ant pilkų kioskų kol kas nėra jokios iškabos ar lentelės, pranešančios kas čia ir ką čia reikės nešti…

taromatas klaipedoje

Įstatymuose numatyta, kad tiek parduotuvės viduje, tiek šalia jos įrengti taromatai dirbs tokiu pačiu darbo laiku, kaip ir parduotuvė.

Išsamų taromatų žemėlapį rasi čia: http://grazintiverta.lt
Įdomūs renginiai pajūryje – čia…

Kaip grąžinti pakuotes?

Grąžinti pakuotes labai paprasta. Užstato ženklu pažymėtą pakuotę reikės įmesti į taromatą ir pasiimti atspausdintą kvitą. Šį kvitą kasoje bus galima išsikeisti į pinigus arba panaudoti atsiskaitant už prekes, perkamas toje parduotuvėje.

Depozito-ženklas

Depozito ženklas

Primenam, kad pakuotė turės būti tuščia, nesuglamžyta, su nepažeista etikete!

Išimtiniais atvejais gali pasitaikyti situacijų, kai pakuotė nepriimama dėl programinės klaidos – į informacinę būna neįvestas arba blogai įvestas pakuotės brūkšninis kodas, svoris ir pan. Tokiu atveju gyventojai turėtų būti pilietiški ir informuoti parduotuvės administraciją, kad tokios problemos būtų kuo greičiau išspręstos.

O jeigu taromato parduotuvėje nėra, nors ji dalyvauja užstato sistemoje, pakuotės turi būti surenkamos rankiniu būdu. Pagal galiojančią tvarką, vienkartines pakuotes surinkti ir gyventojams grąžinti užstatą turi visos parduotuvės, kurių prekybinis plotas didesnis nei 300 kv. metrų, bei kaimo parduotuvės.

Rankinio surinkimo vietose gyventojai turi priduoti tuščias, nesulamdytas pakuotes, kurių brūkšninis kodas – sveikas. Surinktos pakuotės toliau keliauja į skaičiavimo centrą, kuriame jos yra automatiškai suskaičiuojamos. Dėl šios priežasties svarbu, kad tara būtų nepažeista.

O tu ar pastebėjai naujuosius taromatus prie maisto parduotuvių? Kaip vertini šią naujovę? Pasidalink savo nuomone komentaruose! 

Komentarai (7)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.