Skrudinta kava Vilniuje: kas geriausiai paruošia kavos pupeles sostinėje?

Kava ne tik sušildo ir veikia kaip puikus kompanionas prie pyragaičio per pietų pertrauką – dažnam ji yra kasrytinio ritualo pagrindinis atributas. Kadangi kavos namų tiek daug, štai kelios vietos, kuriose apsilankyti siūlome mes:

„Crooked Nose & Coffee Stories“ (Šaltinių g. 20 — 17)

Crooked Nose & Coffee Stories skrudinta kava / Facebook nuotr.

Crooked Nose & Coffee Stories / Facebook nuotr.

Naujamiestyje įsikūrusių kreivanosių specializacija – skrudinta kava, kurios paragauti kviečia pagal skirtingus ruošimo metodus. Didelį dėmesį kavos namai skiria kavos kultūrai ir edukacijai organizuodami kavos degustacijas ir kartą į metus kviesdami į tarptautinę kavos konferenciją DARK TIMES.

„Elska Coffee“ (Pamėnkalnio g. 1)

Elska Coffee / Facebook nuotr.

Elska Coffee / Facebook nuotr.

Pamėnkalnio meno galerijoje, šalia Islandijos gatvės įsikūrusi kavinė islandiškai savo pavadinimu skelbia, jog tai – meilės kava. Čia galėsite atsigerti kavos, paruoštos Jūsų mėgstamiausiu būdu, o šalia jos išsirinksite gardų vietoje pagamintą desertą.

„Taste Map Coffee Roasters“ (Gynėjų g. 14 / M.K.Čiurlionio g. 8)

Taste Map skrudinta kava / Facebook nuotr.

Taste Map Coffee Roasters / Facebook nuotr.

Taste Map ne tik ruošia puikią kavą, bet kuria ir puoselėja kavos kultūrą: nuo kasdien užplikomo puodelio namuose, biure ar šios šeimos partnerių kavinėse ir restoranose iki vys kylančios kartelės jų pačių kavinėse. Šių kavos namų tikslas ir įkvėpimo šaltinis – naujas požiūris į gerą kavą ir jos potencialą. Čia galėsite ne tik sulaukti patarimų, kaip namie išsivirti skaniausią kavos puodelį, bet ir padegustuoti dar neragautų kavos rūšių.

„Backstage Cafe“ (T. Ševčenkos 16H-9)

Backstage Cafe / Facebook nuotr.

Backstage Cafe / Facebook nuotr.

Tarp industrinių pastatų lofte pasislėpę kavos namai pasitinka Bakaros – kurtų veislės kalytės – veidas logotipe. Iš Italijos tobulos kavos idėjų parsivežę nepriklausomos kavinės savininkai čia kuria jaukią bei įkvepiančią atmosferą, iš kurios nesinorės išeiti, tad suvartojamos kavos kiekis per dieną gali kilti.

„16i kava“ (T. Ševčenkos 16i)

16i kava / Facebook nuotr.

Dar vienas taškas Ševčenkos loftuose, kuriame galima paragauti kavos. Ir net tik kavos…bet ir aukčiausios rūšies arbatos bei naminių desertų. Hipsteriška visomis geriausiomis prasmėmis vieta, kurioje prie egzotiškos kavos puodelio kartais galima išgirsti ir gyvos muzikos.

„Brew kavos virėjai“ (Pylimo g. 19)

BREW Kavos Virėjai / Facebook nuotr.

BREW Kavos Virėjai / Facebook nuotr.

Gal stipraus espresso? Latte? Americano? Aeropress ar chemex? BREW pasiūlys visko, ko tik norės jūsų užsimiegojęs kūnas. Gal kažko užkąsti? Kavos namų desertų ir užkandžių meniu patenkins tiek vegetarų, tiek veganų, tiek mėsėdžių užgaidas.

Užsiimi panašia veikla, kaip straipsnyje paminėtos vietos? Manai, kad skaitytojams būtų naudinga, jei mes parašytumėme apie tave? Parašyk mums į info@mzirafos.lt  ;)