Senosios Drevernos kapinės

drevernos kapines 3

Dreverna yra nedidelis miestukas ant Kuršių marių kranto, netoli Priekulės. Čia yra keli įdomūs dalykai – senosios Drevernos kapinės, naujai įrengta prieplauka ir etnografinė laivų gamintojo Jono Gižo sodyba.

Kaip žinia, iki pat Antrojo pasaulinio karo Klaipėdos kraštas stipriai skyrėsi nuo likusios Lietuvos. Žmonės čia pagrinde buvo liuteronų, o ne katalikų tikėjimo. Taip pat, šalia labai savotiškos lietuvių tarmės, buvo naudojama vokiečių kalba. Visi šie dalykai puikiai atsispindi iki šiol mažiau ar daugiau  išsilaikiusiose senųjų miestelių ir kaimų kapinėse.

Jau rašėme apie gražias Anaičių kapines, bet Drevernos miestelio kapinės dar įspūdingesnės. Jos stovi ant nedidelio kalniuko, aplink kurį iki pat viršaus sukasi takelis. Čia galima susipažinti su to meto vietinių kalvių gamybos antkapiais, paskaitinėti vokiškai ar labai keista lietuviška tarme parašytų tekstų ant antkapių.

Žodžiu, jei įdomi Klaipėdos krašto istorija arba nori parodyti draugams ką nors specifinio, būdingo tik Klaipėdos kraštui, juos drąsiai gali vežti į senąsias Drevernos kapines.

Žymiausias šiose kapinėse palaidotas žmogus – laivų statytojas Jonas Gižas, kuris statė ne tik valtis, bet ir kurėnus ar net dar didesnius laivus.

Tikslią kapinių vietą galima sužinoti paspaudus čia…

Ps. labai įdomų išsireiškimą ant vieno antkapio radome: „…grabop gult einu“ :) Tai maždaug reikštų „Einu gultis į karstą“.

drevernos kapines 1

drevernos kapines 2

drevernos kapines 4

drevernos kapines 5

drevernos kapines 6

drevernos kapines 7

drevernos kapines 8

drevernos kapines 9

drevernos kapines 10

drevernos kapines 11

drevernos kapines 12