scanorama

„Scanorama“ 2021: PROGRAMA ir įdomiausių filmų TOP

„Scanorama“ šiemet džiugins gero kino mėgėjus lapkričio 4-14 d. „Miesto žirafos“ pristato visą 2021 m. festivalio programą bei asmeninį filmų TOP.

Lapkritis nėra toks baisus ir nykus mėnuo vien jau dėl to, jog jo metu vyksta „Scanorama“. Didžiausias Lietuvoje Europos šalių kino forumas šiemet šiūlo ypatingai daug gerų juostų, kurios pakerėjo ne vieno garsaus kino festivalio publiką. O kad būtų paprasčiau susigaudyti tarp didelės filmų pasiūlos, „Miesto žirafos“ parengė jums „Scanoramos“ programų gidą Vilniui, Kaunui ir Klaipėdai bei asmeninį festivalio filmų TOP’ą! Tad renkamės savo favoritus ir planuojam laiką kino seansų peržiūrai!

Reaguodama į pandemiją, pernai „Scanorama“ pristatė naujovę –  festivalio filmus buvo galima žiūrėti online. Virtuali kino platforma veikia ir dabar – kinas.scanorama.lt– tad filmus (bent jau dalį jų) galėsite žiūrėti neišėję iš namų!

„Scanorama“ 2021 PROGRAMA kino teatruose:

Vilnius
Kaunas
Klaipėda

O žemiau rasi festivalio „Scanorama“ filmų TOP 10 pagal „Miesto žirafas“:

Bergmano sala

Jauna amerikiečių kino režisierių pora randa prieglobstį vasarai mitinėje Faro saloje. Laukinės gamtos apsuptyje, kurioje gyveno ir kūrė Bergmanas, jie tikisi rasti įkvėpimą savo naujiems darbams. Lėtai slenkant dienoms, salos kerai apsvaigina merginą ir paskandina prisiminimuose apie pirmąją meilę. Ribos tarp tikrovės ir vaizduotės vis labiau blanksta, o jaunuoliai pradeda nesulaikomai tolti vienas nuo kito. Režisierė atiduoda pagarbą kino istorijai ir subtiliai interpretuoja pagrindinę Bergmano kūrybos temą – žmonių tarpusavio santykių slėpinius.


Fabianas

Berlynas, 1931-ieji. Jakobas Fabianas dienomis dirba cigarečių fabriko reklamos skyriuje, o naktimis su savo pasiturinčiu draugu Labude neria į dekadentišką Berlyno barų, viešnamių ir menininkų studijų siautulį. Vokietija sunkiai gydosi karo žaizdas ir grimzta į visą šalį apėmusią neviltį. Sutikęs savimi pasitikinčią Korneliją, Fabianas trumpam pamiršta niūrią kasdienybę ir atsiduoda meilės svaiguliui. Deja, jų laimei nelemta ilgai trukti – jaunas vyras praranda darbą, o jo mylimoji pasirenka vyresnį gerbėją ir atkakliai siekia aktorės karjeros. Sekdamas ankstyvuoju Ericho Kästnerio romanu „Fabianas. Vieno moralisto istorija“ (1931), režisierius atskleidžia istoriją kaip nenutrūkstamą procesą, kuriame žmogaus pasirinkimai lemia jo įvykių eigą ir seką.


Mano žmonos istorija

1920 metai. Galantiškas kapitonas Jakobas Stioras susilažina su senu bendražygiu, kad ves pirmą moterį, kuri įžengs pro kavinės duris. Panorėjus likimui, jam prieš akis išnyra Lizi, o visa kita, kaip sako būsimi jaunavedžiai, nulems žvaigždės. Kapitonui atsiveria erdvūs naujų galimybių horizontai, bet džiaugsmą temdo įtarimai, kad žmona jam neištikima. Stioras įsitikinęs, kad jos širdžiai mielesnis niekšas Dedinas, kurio pasirodymas pradeda griauti jų lemtingą meilę.


Tarpininkas

Mažą miestelį purto nelaimių ir mirčių epidemija. Komisija, kurią sudaro šerifas, gydytojas ir pastorius, nusprendžia pasamdyti tarpininką ir patikėti jam vienintelę pareigą – informuoti nelaimėlio artimuosius, kai įvyks dar vienas nenumatytas atvejis. Tylus ir mąslus Frenkas Farelis puikiai tinka šiam darbui. Jis su malonumu imasi naujo vaidmens ir greitai tampa miesto blogų naujienų šaukliu. Nelaimė, didelis darbo krūvis ir nauji jausmai Frenkui pakiša koją. Norėdamas palengvinti savo naštą, jis užsisako abejotiną paslaugą, kuri baigiasi siaubinga, bet keistai linksma žmogžudyste.


Ką matome žiūrėdami į dangų?

Liza ir Giorgis susitinka Kutaisio gatvėje, jie įsimyli iš pirmo žvilgsnio. Sukrėsti savo jausmų stiprumo, jie net pamiršta vienas kito paklausti vardų, tik susitaria susitikti kitą dieną. Jie nežino, kad yra nužiūrėti: atsibudę supras esantys neatpažįstamai pasikeitę. Ar jiems pavyks vėl rasti vienas kitą? „Ką matome, žiūrėdami į dangų?“ – vasariško lengvumo ir stebuklinių pasakų magijos sklidinas filmas apie meilę žmogui, šunims ir futbolui.


Teisingumo raiteliai

Kai kariškio Markuso žmona tragiškai žūsta traukinio katastrofoje, jam tenka grįžti namo rūpintis savo paaugle dukra. Netrukus jo gyvenime atsiranda ir matematikas Otas su draugais. Jis irgi buvo to traukinio keleivis ir yra įsitikinęs, kad katastrofa nebuvo tik nelaimingas atsitikimas. Vyrai imasi savarankiško tyrimo. Naujasis Anderso Thomo Jenseno filmas – juoda keršto komedija apie solidarumą, atsitiktinumus ir gyvenimo prasmę.


Suvenyras. II dalis

Viename kino mokyklos studentų vakarėlyje Džiulė susipažįsta su paslaptinguoju Entoniu. Praeina kelios dienos, ir Entonis pasikviečia Džiulę į prabangų viešbutį – prašo kartu praleisti daugiau laiko. Taip prasideda pirmi rimti Džiulės santykiai, kurių metu ji, ignoruodama draugų patarimus, visiškai išsižadės savo norų manipuliatyvaus Entonio naudai. Tikrais režisierės išgyvenimais paremtas „Suvenyras“ – brandos istorija, kasdienių akimirkų rinkinį nepastebimai paverčianti įžvalgiu pasakojimu apie nepamirštamą meilę.


Babij Jaras. Kontekstas

33 771. Tiek žydų tautybės Ukrainos piliečių per dvi dienas sušaudyti fašistinės vokietijos kareivių Babij Jaro dauboje. Vietos gyventojų pasipriešinimo nebuvo. Naujausias S. Loznicos filmas pasitelkia neviešintą archyvinę medžiagą, kad pateiktų šios tragedijos kontekstą: nuo Ukrainos pirmosios vokiečių okupacijos iki tapimo sovietine respublika.


Mano legionierius

Nika atvažiuoja į Korsiką iš Ukrainos paskui sužadėtinį Vladą, neseniai tapusį prancūzų legionieriumi. Ji skuba kuo greičiau prisiimti laukiančios kareivio žmonos vaidmenį. Vladas nėra nusiteikęs taip ryžtingai. Jiedu naiviai tikisi, kad santykiams išsaugoti pakaks tik geranoriškumo ir meilės. Greitai teks suprasti, kad Vlado misijos trunka ilgiau, nei gali atrodyti. Be to, kaip tyčia, ir jų šeimyninio gyvenimo vizijos nėra taip jau lengvai suderinamos.


Nepalikti žymių

Lenkija, 1983-ieji. Šalis sukrėsta Grzegorzo Przemyko atvejo – studentą, poetės ir „Solidarumo“ veikėjos Barbaros Sadowskos sūnų, mirtinai sumuša milicija. Jo draugas ir vienintelis liudytojas Jurekas akimirksniu tampa pagrindiniu valstybės priešu. Siekdamas palaužti aukos artimuosius, režimas pasitelkia visas priemones: slaptąsias tarnybas, miliciją, žiniasklaidą ir teismą. Remdamasis istoriniais įvykiais, režisierius kuria įtaigų ir dėmesį prikaustantį pasakojimą, sukrečiantį laikui nepavaldžiu aktualumu.


O žinai, kur rasi visus įdomiausius Vilniaus, Klaipėdos ir Kauno renginius ir galėsi patogiai juos išrūšiuoti/ stebėti/ pažymėti? „Miesto Žirafų“ renginių mob.programėlėje, kurią parsisiųsi nemokamai čia: mzirafos.lt/appsas