scanorama

„Scanorama“ 2019: PROGRAMA ir įdomiausių filmų TOP

„Scanorama“ šiemet džiugins gero kino mėgėjus lapkričio 7-24 d. „Miesto žirafos“ pristato visą 2019 m. festivalio programą Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje bei asmeninį filmų TOP.

Lapkritis nera toks baisus ir nykus mėnuo vien jau dėl to, jog jo metu vyksta „Scanorama“. Didžiausias Lietuvoje Europos šalių kino forumas šiemet šiūlo ypatingai daug gerų juostų, kurios pakerėjo ne vieno garsaus kino festivalio publiką. O kad būtų paprasčiau susigaudyti tarp didelės filmų pasiūlos, „Miesto žirafos“ parengė jums „Scanoramos“ programų gidą Vilniui, Kaunui ir Klaipėdai bei asmeninį festivalio filmų TOP’ą! Tad renkamės savo favoritus ir planuojam laiką kino seansų peržiūrai!

„Scanorama“ 2019 PROGRAMA:

Vilnius
Kaunas
Klaipėda

Festivalio „Scanorama“ filmų TOP 10 pagal „Miesto žirafas“.

Dievas yra, jos vardas Petrunija

„Dievas yra, jos vardas Petrunija“

Prestižinio Berlyno kino festivalio žiuri prizą pelniusi draminė komedija kelia itin įdomų klausimą: o kas, jei dievas yra moteris“. Žinoma, šis klausimas yra tik metafora, kuria norima perteikti dažnai absurdiška moters vaidmenį dar toli nuo vakarietiško pasaulio normų esančiose šalyse. Juosta pasakoja apie mažame Makedonijos kaime gyvenančią merginą Petruniją. Kartą, eidama namo po nepasisekusio darbo pokalbio, ji nusprendžia sudalyvauti varžybose, kuriose reikia kuo greičiau pasiekti į vandenį mestą kryžių. Bėda ta, kad varžybos skirtos tik vyrams, tačiau Petrunijos niekas nespėja sustabdyti. Negana to, ji varžybas laimi.  Tačiau jos varžovams tokia konkurso baigtis pasirodo esanti toli gražu ne prie širdies. Tai puikus filmas, kuris per tragikomiškas situacijas parodo vis dar opią visame pasaulyje lyčių nelygybės problemą. Ši juosta tikrai privers ir nusijuokti, ir rimtai pamąstyti apie tai, kad pasaulis dar ne toks globalus ir vientisas, koks kartais šiandien atrodo.

Paslėptas gyvenimas

Scanorama

„Paslėptas gyvenimas“

Vienas ryškiausių šių metų festivalio „Scanorama“ filmų, kurio apdovanojimų sąskaitoje yra net prestižinio Kanų festivalio žiuri prizas. Šis filmas paremtas tikrais faktais ir kviečia prisiminti Antrąjį Pasaulinį karą. Režisieriaus Terrence’o Malicko juosta pasakoja apie austrą Franzą Jägerstätterį, kuris Antrojo pasaulinio karo metais atsisakė kovoti vokiečių kariuomenėje ir buvo pripažintas išdaviku. Itin meniškas filmas, kuriame dažnai įgarsinami ir tikri F. Jägerstätterio laiškai, atskleidžia to metos žmogaus pasirinkimo laisvės ribas ir jos kainą. Nuostabus kino šedevras, kurį pamatyti turi kiekvienas istorinių juostų gerbėjas.

Svaigulys

Scanorama

„Svaigulys“

Šekspyriška meilės istorija šioje juostoje atsiskliedžia neįprastomis aplinkybėmis. Filmas „Svaigulys pasakoja“ apie Johano ir Nini meilės istoriją. Abu veikėjai yra dviejų didžiausių ir tarpusavyje konkuruojančių atrakcionų parkų paveldėtojai šalyje. Abiejų šeimos nesutaria nuo neatmenamų laikų, tad šių dviejų veikėjų meilės žydėjimui nepalankių aplinkybių netrūksta. Negan to, visas filmo veiksmas vyksta Antrojo Pasaulinio karo fone. Apskritai, ši juosta skirta tiems, kuriems patinka gerai sudėtos romantinės istorijos. Mat šioje juostoje netrūksta nei komiškų, nei sentimentalių akimirkų.

Šeimos paslaugos

Scanorama

„Šeimos paslaugos“

Šio filmos tema tikrai neeilinė, tačiau labai aktuali šiandieniame neįpareigojančių santykių ir vienišumo pilname pasaulyje. Ši juosta pasakoja apie Japonijoje veikiančią bendrovę, kuri nuomoja aktorius žmonėms, kurie neturi artimųjų. Aktoriai už pinigus vaidina „klientui“ artimą žmogų, su juo bendrauja bei palaiko sunkiomis ir džiugiomis akimirkomis. Įdomiausiai tai, kad filmas paremtas tikros tokias paslaugas siūlančios kompanijos patirtimi. Tad žinant šį faktą ir sekant filmo siužetą dažnai kyla nepatogumo bei svetimos gėdos jausmas, o po šio filmo tikrai labiau pradedi vertinti sau artimus žmones.

O tada mes šokome!

Scanorama

„O tada mes šokome“

Itin gražus kino paminklas visai Sakartvelo kultūrai. Pradedant šokiu ir baigiant maistu bei žmonių temperamentu. Šokėjas Merabo kasdien repetuoja su Sakartvelo nacionaliniu šokių ansambliu ir laukia savo šanso pasirodyti pagrindinėje scenoje. Tačiau staiga prie kolektyvo prisijungia naujas talentingas ir charizmatiškas narys Iraklis. Jis tampa pagrindiniu Merabo konkurentu ir…didžiausia jo aistra. Įstabi kino juosta apie savęs paiešką, nuspalvinta įspūdingais sakartvelo vaizdais bei kultūros paveldu.

Ilgšė

Scanorama

„Ilgšė“

Dar vienas iš šiemetinės „Scanoramos“ filmų, kuriam apdovanojimų nepagailėjo prestižinis Kanų kino festivalis. Ši juosta ten „nuskynė’ net du apdovanojimus, tarp kurių – ir „Geriausio režisieriaus“. Pati juosta pasakoja apie 1945 m. Leningrade gyvenančią Ilja. Moteris kenčia nuo pokomocinio sindromo, paženklinusio jos kūną ir sielą kovojant priešakinėje linijoje per miesto apgultį. Po karo moteris įsidarbina sesele vietos ligoninėje, kur kasdien mato mirtį ir skausmą. Deja, šie du dalykai į nugarą nuolat alsuoja ir pačiai filmo herojai. Mat dėl didelio ūgio ir prastų gyvenimo sąlygų pradeda stipriai šlubuoti ir jos sveikata. Talentingas režisierius Kantemiras Balagovas šioje juostoje pasakoja brutalią ir skausmingai gražią istoriją apie moteris, kurios tragiškomis aplinkybėmis visaip mėgina išspręsti išlikimo galvosūkį. Vienareikšmiškai – tai yra viena geriausių šių metų festivalio „Scanorama“ programos juostų.

Suvenyras

„Suvenyras“

Prestižino Sandenso filmų festivalio laureatas pasakoja apie kiek kitokią meilės istoriją. Kino mokyklos studentų vakarėlyje Džiulė susipažįsta su paslaptinguoju Entoniu. Praeina kelios dienos, ir Entonis pasikviečia ją į prabangų viešbutį – prašo kartu praleisti daugiau laiko. Taip prasideda pirmi rimti Džiulės santykiai, kurių metu ji, ignoruodama draugų patarimus, visiškai išsižada savo norų manipuliatyvaus Entonio naudai. Ši juosta paremta asmeniniais režisierės Joann’os Hogg išgyvenimais, todėl šiaip filmui tikrai netrūksta įtaigumo. Tad jei mėgstate filmus apie žmonių santykius ir netipines meiles istorijas, būtinai pasižiūrėkite „Suvenyrą“.

Vieną tamsią naktį

„Vieną tamsią naktį“

Filmas intriguojančiu pavadinimu ir dar labiau intriguojančiu siužetu. Filmo pagrindinis veikėjas Juris dar jaunas, bet gyvena nuolatinėje mirties baimėje. Skirtingai nei kiti bendraamžiai, jam naktinės panikos atakos jau tapo kasdienybe. Vieną naktį jis sutinka paslaptingą vyrą, teigiantį, kad jis yra…mirtis. Taip prasideda keistas pasivažinėjimas tamsos apgaubto miesto gatvėmis, kurio metu Jurijus sutinka ir įsimyli Niną. Viena bėda: išaušus vienam jų teks mirti. Išskirtinė, „tvinpyksiška“ nuotaika alsuojanti justa skirta visiems nebanalių mistinių trilerių gerbėjams.

Nekaltasis

„Nekaltasis“

Ši kino juosta skirta tiek dramų, tiek dedektyvų mėgėjams. Filmas „Nekaltasis“ pasakoja apie konservatyvių pažiūrų šeimoje gyvenančią Rut, kuri dirba genetikos laborotorijoje. Vieną dieną gan ramų Rut gyvenimą sudrumstė netikėtai iš praeities į jos gyvenimą grįžęs buvęs mylimasis. Pasirodo, kad vyras visus 20 metų praleido kalėjime. Tačiau tai dar nėra įdomiausia… Pradėjusi vėl bendrauti su senu pažįstamu Rut sužino, kad oficialiai jis yra miręs. Juosta „Nekaltasis“ yra vienas iš tų filmų, kuris pagauna tave nuo pradžios ir nejučia įtraukia iki paskutinio momento. Tad jei pasiilgote geros dramos su komedijos ir detektyvo elementais, šis filmas kaip tik jums.

Fortepijono dievas

„Fortepijono dievas“

Tai filmas apie tai, kaip kartais neišsipildžiusias savo svajones žmonės užkrauna savo vaikams. Tačiau ar visuomet tai yra blogai? Šio filmo pagrindinė veikėja Anata gyvena muzika. Tačiau jai niekada nepavyko atitikti reiklaus tėvo kompozitoriaus standartų. Todėl atsisakiusi savo svajonių, ji visas viltis sudėjo į vaikelį, kurio laukėsi. Deja, bet likimas čia Anatai iškrečia nemalonų pokštą ir jos sūnus gimsta kurčias. Tačiau Anatos noras išauginti muzikos genijų yra toks didelis, kad ji imasi drastiškų veiksmų. Tai yra filmas apie didžiulę mamos meilę, kuri kartais peržengia ribas. Tačiau kartai tik peržengus ribas įmanoma pasiekti neįtikėtinų rezultatų. Puiki juosta visiems tėvams ir klasikinės muzikos gerbėjams.

O žinai, kur rasi visus įdomiausius Vilniaus, Klaipėdos ir Kauno renginius ir galėsi patogiai juos išrūšiuoti/ stebėti/ pažymėti? „Miesto Žirafų“ renginių mob.programėlėje, kurią parsisiųsi nemokamai čia: mzirafos.lt/appsas