pažintiniai takai kaune

Pažintiniai takai Kaune ir aplink jį: įdomios vietos pravedinti galvai

Nežinote, kurie pažintiniai takai Kaune ir jo apylinkėse įdomiausi? „Miesto žirafos“ parengė įdomiausių šių gamtos takų gidą.

Pažintiniai takai Kaune (ir ne tik) tampa vis populiaresne laisvalaikio praleidimo vieta. Ir nieko nuostabaus. Juk žmogus yra gamtos dalis ir dažnai norint „perkrauti“ save mums reikia miškų, upių ir ežerų pagalbos. Todėl „Miesto žirafos“ parengė įdomiausių pažintinių takų Kaune ir aplink jį gidą.


Pažaislio pažintinis takas (ilgis 2 km)

Pažaislio
Pažaislio pažintinis takas / pažintiniai takai Kaune

Kaip nesunku atspėti iš jo pavadinimo, šis pažintinis takas įrengtas šalia XVII a. įkurto baroko stiliaus Pažaislio vienuolyno ansamblio. Takas vingiuoja prie Kauno marių krantų ir veda per Pažaislio šilą. Čia pamatysite ir beveik 600 metų amžiaus Taikos kalno ąžuolą, kurios storis siekia virš 5 m, o aukštis – 21 m.


Jiesios pažintinis takas (ilgis 2 km)

Pažaislio pažintinis takas / pažintiniai takai Kaune
Jiesios pažintinis takas / pažintiniai takai Kaune

Tikrai įspūdinga vieta visai netoli Kauno. Jiesios kraštovaizdžio draustinį galima rasti Kauno rajone ir Kauno miesto pietinėje dalyje. Parko plotas – 410 ha. Jiesios pažintinis takas siekia apie 2 km, o juo eidami tikrai pamatysite ne tik įspūdingus vaizdus, tačiau ir daugybę retų augalų bei medžių rūšių. Į draustinio teritoriją patenka ir Napoleono kalnas, stūksantis šalia Jiesios ir Nemuno santakos. Šiame parke gyvena apie 50 paukščių rūšių, yra šikšnosparnių, žalčių, kiaunių, lazdyninių miegapelių, stirnų ir šernų. Didelė tikimybė, kad bent vieną iš šių gyvūnu išvysite ir eidami parko pažintiniu taku.


Kamšos draustinio pažintinis takas (ilgis 1,5 km)

Kamšos draustinio pažintinis takas / pažintiniai takai Kaune

Šis pažintinis takas eina per Kamšos botaninį – zoologinį draustinį. Taką patogu pasiekti ir pėstiesiems, ir dviratininkams, keliaujantiems nuo Marvelės iki Kačerginės. Ratu einantį maršrutą galima užbaigti nusileidus laiptais. Varytis dviratį galima specialiu grioveliu, tad be didelių sunkumų pasieksite dviračių taką, jungiantį Kauno miestą ir rajoną. Šis įspūdingas pažintinis takas tęsiasi apie 1,5 km.


Laumėnų pažintinis takas (ilgis 5 km)

Laumėnų pažintinis takas / Pažintiniai takai Kaune

Laumėnų pažintinį taką tikslingiau būtų vadinti pėsčiųjų trasa. Jis tęsiasi apie 5 kilometrus. Visa trasa veda pakrante, išmintais takeliais, todėl pagrindinis orientyras yra Kauno marios, o kryptis – keliauti Žiegždrių link. Beje, su vežimėliais taku keliauti nėra patogu. Kauno marių šlaitais vedanti trasa yra tinkama aktyvesnio vaikščiojimo mėgėjams, nes kai kuriose atkarpose gali tekti įveikti šlaitus, griovas. Trasos pabaigoje galima pasiekti Žiegždrių geologinį taką bei toliau tęsti kelionę.


Žiegždrių geologinis takas (ilgis 1,6 km)

Žiegždrių pažintinis takas / Pažintiniai takai Kaune

Žiegždrių geologinis takas įrengtas geologiniu požiūriu svarbioje vietoje. 1,6 km ilgio takas veda pro varvinių molių nuošliaužą, Žiegždrių atodangą, aštuonkamienę bei pačią storiausią kairiajame Kauno marių krante liepą bei Kalniškių konglomeratų atodangą. Tikrai įspūdinga vieta, kurią apėjus tikrai norėsis čia sugrįžti dar kartą.


Kadagių slėnis (ilgis 1,3 km)

Kadagių slėnis / Pažintiniai takai Kaune

Tai botaninis draustinis Arlaviškių kaimo pakraštyje, stačiame Nemuno kilpos šlaite apaugęs paprastaisiais kadagiais. Kadagių slėnis priklauso Kauno marių regioniniam parkui. Slėnio viršutinėje dalyje, ant skardžio krašto 2010 m. įrengtas 1,3 km pažintinis pėsčiųjų takas. 2016 m. šis takas pripažintas gražiausiu Lietuvoje. Tad jį tikrai verta išmėginti.


Panemunės Jono Basanavičiaus šilo pažintinis takas (ilgis 5,2 km)

Panemunės J. Basanavičiaus šilo pažintinis takas / Pažintiniai takai Kaune

Panemunės J. Basanavičiaus šilas (Panemunės šilas) auga Nemuno kilpoje. Įspūdingiausia tako dalys yra Nemuno šlaituose, kur dar išlikę senieji šimtamečiai ąžuolai, eglės ir pušys. Čia rasite ir išskirtinį gamtos paveldo objektą – kamienais suaugusius ąžuolą ir pušį.


Dubravos rezervatynė apydubrė (ilgis 1,9 km)

Dubravos apydubrės pažintinis takas / Pažintiniai takai Kaune

Visas Dubravos apyrubės rezervatas apima 120 ha teritoriją, kurioje auga sunkiai į vieno žmogaus glėbį telpančios pušys, savo viršūnes iškėlusios net į 33 m aukštį. Per visas įdomiausias rezervato vietas vingiuoja 1,9 km ilgio pažintinis takas. Tikrai puiki vieta pravedinti galvą ir plaučius.


Pakalniškių pažintinis takas (ilgis apie 3 km)

Pakalniškių pažintinis takas / Pažintiniai takai Kaune

Pakalniškių piliakalnis – tai pirmasis Pakalniškių pažintinio tako objektas, pažymintis šio tako pradžią. Takas vingiuoja Kauno marių pakrante ir veda link Pakalniškių įlankos, kur anksčiau buvo Pakalniškių kaimas. Beveik 3 km ilgio Pakalniškių pažintinis takas baigiasi Girionyse. Tačiau šis takas – nėra žiedinis, tad norintys praeiti visą taką nuo pradžios iki pabaigos turės nueiti beveik 6 kilometrus.


Užsiimi panašia veikla, kaip straipsnyje paminėtos vietos? Manai, kad skaitytojams būtų naudinga, jei mes parašytumėme apie tave? Parašyk mums į info@mzirafos.lt  ;)