Saugumas Klaipėdoje – apiplėšimai ir žudymai vidury dienos. Patikėjote?

saugumas Klaipėdoje

Ar Klaipėdoje saugu? Šitas klausimas mums kilo patiems, kai pradėjome dažniau važinėti į pajūrį. Dabar to paties dažnai manęs klausia draugai iš Vilniaus. Matosi, kad kartais jiems būtų visai malonu sulaukti atsakymo, jog Klaipėdoje nesaugu. Na, turi Vilnius ir šiuo klausimu būti pranašesnis :) Deja, Klaipėda yra tikrai saugus miestas.

Tenka po Klaipėdą pavaikščioti būnant įvairių kondicijų bet kuriuo paros metu ir dar nė karto nebuvo, jog pasijaustume nesaugiai. Aišku,  neturiu dabar po ranka nusikalstamumo statistikos ir negaliu palyginti, kiek nusikaltimų tenka vienam žmogui įvairiuose Lietuvos miestuose, bet faktas, kad Mėmelis yra saugus.

Be abejo, visur ir visada gali kažkas atsitikti. Nuo to niekas neapsaugotas, net ir pačiame saugiausiame pasaulio mieste. Tačiau, jei turėsi bent elementariausią susivokimą aplinkoje (pvz., nesiblaškysi vienas visiškai girtas savaitgalio naktį po mikrorajonus), problemų Klaipėdoje kilti neturėtų.

Kišenvagiai

Vietinėje spaudoje dažnai rašoma apie telefonų, kuprinių ar piniginių vagystes, bet ir šiuo klausimu Klaipėda nėra išskirtinė. Tiesiog saugok savo daiktus, nepaleisk jų iš akiračio ir viskas bus cool.

Vagystės iš automobilių

Yra tekę girdėti apie vagystes iš automobilių, bet jų pasitaiko visur. Patys mašiną laikome gatvėje ir jokių problemų iki šiol neturėjome. Tikiuosi, ir neturėsime.

Bomžai, pijokai

Kartais gali pasirodyti, kad Klaipėda ne visai saugus miestas dėl mieste plavinėjančių chronių ir/ar benamių ištinusiais veidais. Taip, jų čia daugiau, nei sostinėje ir šiuo klausimu Klaipėdos valdžia galėtų imtis griežtesnių priemonių. Nors, žiūrint iš kitos pusės, tie skaistaveidžiai girtuokliai jokios grėsmės aplinkiniams nekelia – sėdi sau kur pakampėje ir geria arba prašinėja pinigų prie didesnių parduotuvių.

Pėsčiųjų saugumas

Didelė problema Klaipėdoje – vairuotojų nenoras praleisti žmones pėsčiųjų perėjose. Kartais atrodo, kad automobilio savininkas ir bijo nutrenkti žmogų, ir tuo pačiu labai labai nori prašokti jam prieš nosį. Taip ir vyksta dvikovos – tu nori pereiti ir truputi bijai, o jis nori pravažiuoti ir irgi truputi bijo.

Jei žmogus praleidžia mane pėsčiųjų perėjoje Klaipėdoje, visada stengiuosi padėkoti. Gal kitą kartą jis prisimins, kad už mandagumą atsilyginama mandagumu…

Dviratininkai

Klaipėdoje praktiškai kiekvienas save gerbiantis miestietis turi dviratį. Sąlygos dviratininkams mieste nėra ypatingai geros, bet ir ne tragiškos. Centre yra dviračių takų, bet jų sistema nėra iki galo išvystyta. Taip pat problemų kelia dviračių takai, einantys šaligatviais. Pavyzdžiui, centrinėje H.Manto gatvėje ganėtinai siaurą šaligatvį turi dalintis ir pėstieji, ir dviratininkai. Viską sudėjus, dviratininkai Klaipėdoje gali ganėtinai ramiai važinėti, o visus nemalonumus atperka persikėlimas į Smiltynę ir toje pusėje per gamtą vingiuojantys dviračių takai.

Dviračiai vagiami Klaipėdoje taip pat smagiai, kaip ir visoje Lietuvoje, tad šiuo klausimu budrumo negalima prarasti nė akimirkai.

Tai tokie pastebėjimai apie saugumą Klaipėdoje.  Jei kyla klausimų ar nori pasidalinti patirtimi, rašyk žemiau komentarą.

Kostra