Roko naktys 2017 Klaipėdoje (+PROGRAMA)

Vienas ilgiausiai Lietuvoje gyvuojančių festivalių „Roko naktys“ pabrėžia amžiną aistrą pokyčiams ir nenumalšinamą įvairovių troškulį.

Šią vasarą „Roko naktys“ parodys dar kitokį savo veidą ir neliks abejonių, kad jis gyvuoja ne tik savo laikmečiu, bet ir yra abiem kojomis priekyje.

„Roko naktys“ šiais metais bus miesto festivalis, kadangi vyks Klaipėdos centre, prie Kruizinių laivų terminalo rugpjūčio 11-12 d. Festivalio teritoriją apgaubs metalo monstro griaučiai. Kur įprastai kabinami laivai, šįkart bus pakabintos scenos šviesos. Po trypiančiomis kojomis kais asfaltas… O netoliese, vos už 10 kilometrų, bus galima apsistoti fantastinio grožio gamtos kampelyje – Pajūrio kempinge.

„Galėsime paderinti industrinę koncertinę erdvę ir poilsį prie jūros: su festivalio „Roko naktys“ bilietu vienam žmogui dienos bilietas kempinge kainuos tik 10 eurų. O į tą kainą įeina automobilio parkingas, wi-fi, griliai, dušai, tualetai, vaikų žaidimo aikštelė ir taip toliau, – pasakojo festivalio organizatorius Algirdas Barniškis-Blėka. – Ir jei norėsis nutrūkti normaliai ir palikti automobilį, tai veiks dar viena paslauga – „Taxify“ vežios festivaliautojus iki kempingo ir atgal su gera nuolaida.“

Plieninė kruizinių laivų terminalo erdvė – tobula aplinka festivalio headliner‘iams – stulbinančios energijos indie roko grupei „Blood Red Shoes“ iš Jungtinės Karalystės.

Gerbėjai maldauja „Blood Red Shoes“ atskristi į Meksiką, Filipinus. Su jų muzika šėlsta rokenrolo sostinė Londonas. Jų visada laukia Oslas, Kelnas ir Berlynas. Jie groja „Melt!“, „Summer Sonic“, „Reading and Leeds“, „The Great Escape“ festivaliuose. Jų dainose visuomet labai daug jausmų ir emocinių spalvų. Dueto maištingą charakterį gerai iliustruoja ir tai, kad jie visuomet entuziastingai palaiko tokius socialinius projektus kaip „Love Music Hate Racism“.

Prieš dešimt metų debiutinis dueto albumas „Box of Secrets“ buvo nulaužtas interneto sukčių. Vokalistė Laura-Mary Carter tuomet žiauriai pyko, kad gabalai iškeliavo į pasaulį galutinai nepabaigti, o ji nespėjo sukurti albumo viršelio dizaino (tai daro visada). Bet kas nenužudo – padaro stipresnius. Albumas visgi buvo išleistas, „Blood Red Shoes“ leidosi į turą per 12 šalių, o 2009-aisiais Braitone jie jau apšildė „Foals“, paskui juos pasirinko „The Breeders“.

Po to, kai pamatė „Blood Red Shoes“ grojančius gyvai, grupei amžiną ištikimybę prisiekė garsus kino režisierius Edgaras Wrightas. Netrukus grupės daina „It‘s Getting Boring by the Sea“ pateko į jo filmą „Skotas Pilgrimas prieš pasaulį“. Kitas kūrinys „Colours Fade“ taip pat skambėjo seriale „CSI: Niujorkas“.

Kietas stuburas, aštrūs ritmai ir smagiai įsimenantys, melodingi priedainiai jau anksčiau pritraukė publiką. Tokie gabalai kaip „Cold“, „This Is Not For You“, „Heartsink“, „Eye to eye“ sparčiai augino gerbėjų skaičių, ir patys „Blood Red Shoes“ nepaliovė didinti apsukų.

Festivaliautojai švęs gyvenimą su „Freaks on Floor“ ir „Colours of Bubbles“, 30-metį švenčiančiais rokeriais BIX ir šviežio gūsio į Lietuvos roko sceną įnešusiais „Frank Fitts“ ar „Crusial Features“.

„Roko naktyse“ pasirodys ne tik šiuolaikinį kursą laikančios grupės. Abu vakarus po vidurnakčio iki 2 val. nakties, kai Didžioji scena baigs savo darbą, festivaliautojai galės pasinerti į geriausius roko setus su 4 DJ projektais.

Ambicinguosius ir žiauriai populiarius „Blood Red Shoes“ bus galima pamatyti festivalyje „Roko naktys“ šeštadienį, rugpjūčio 12 dieną, 22.30 val. Prieš juos, 21.10 val. scenoje gros „Freaks on Floor“. Nuo 20 val. – BIX, nuo 19 val. „The Station“, o pačios pirmosios šeštadienį prie mikrofonų stos Vilniaus pankės „Crucial Features“. Naktį po „Blood Red Shoes“ pasirodymo publiką šokdins „No DJ‘s goes AC/DC“ su Viktoru Diawara ir Blėka, o po jų iki antros nakties prie pulto dirbs Direktorius.

Penktadienio programa atrodys taip: velniškai charizmatiška grupė „Timid Kooky“ sceną atidarys 18 val., nuo 19 val. koncertuos „Frank Fitts“, 20.10 val. – „Wolfsome“, 21.30 val. – „Colours of Bubbles“, 23 val. – „Repetitor“, mylimi visos Europos rokerių. Vidurnaktį lauks Beno (ba.) DJ setas, o vakarėlį užbaigs „Local Blood“ DJ setas.

Tiems, kuriems „Roko naktys“ siejasi ne tik su velniškai trankia muzikine programa, bet ir poilsiu su bičiuliais palapinių miestelyje, 2017 metų festivalis siūlo ir Pajūrio kempingo bilietą. Jis galioja tik turintiems festivalio bilietą. Bilietus platina rokonaktys.lt

Festivalis „Roko naktys“ šiais metais yra skirtas tiems, kurie nori palapinės prie jūros, pušų kvapo, bėgių dundesio, industrinio plieno, miesto garso, laivų gausmo – ir visko viename. Kaip tik taip ir bus: į festivalį galima atplaukti laivais, atvažiuoti savo transportu arba traukiniu. Pateikus festivalio „Roko naktys“ bilietą, traukinio bilietas kainuos 30 procentų pigiau.

Rokenrolo kupinas savaitgalis prie jūros gali įsiminti visam gyvenimui: šįkart „Roko naktyse“ bus galima pasidaryti tikrą tatuiruotę, įsiverti auskarus.

Bilietai brangsta rugpjūčio 9 d.

Festivalio PROGRAMA

Dar apie festą čia…