Restoranas „Ferdinandas“ Klaipėdoje

Restoranas „Ferdinandas“ Klaipėdoje kelia dvejopus jausmus…

Įsivaizduokite tokią situaciją – solidus vakarėlis, visi svečiai gražiai apsirengę ir viena dama prie savo superbrangios suknelės ir įmantrios šukuosenos priderinusi turguje pirktus pigiai atrodančius plastikinius papuošalus. Ji juos nešioja ne dėl ekscentriškumo ar tiesiog „ant bajerio“, o todėl, kad nuoširdžiai tiki, jog papuošalai tikrai gražūs ir tinka prie jos bendro vaizdo. Kodėl mes čia apie tai? Tuoj sužinosite.

Aplinka. Sename name įsikūręs tradiciškai įrengtas restoranas.
Aptarnavimas. Labai geras.
Publika. Dieną – darbuotojai iš aplinkinių įstaigų, vakare – dažniausiai rami, solidi publika.
Muzika. Dažniausiai tragedija. Rusiška „papsūcha“. [Atnaujinta: „Ferdinande“ dabar paleidžia ne tik jos ir tai yra labai šaunu!]
Alus. Labai prastas pasirinkimas. Už tai nemažai degtinės :)
Maistas. Skanūs ir gražiai pateikti rusų virtuvės patiekalai. Didelis pasirinkimas. Kokybiški darbo pietūs.

„Mėmelio žirafos“ sako: 3 su pliusu iš 5. Būtų penki, jei ne kartais tragiškas muzikinis fonas, gadinantis visą bendrą restorano įvaizdį, ir prastas alus.

Restoranas „Ferdinandas“ yra labai šauni vieta, siūlanti autentiškus rusiškus valgius ir gėrimus, tačiau tas dažnai čia grojantis rusiškas popsas!… Neskoningas antrarūšis muzonas tikrai nepastiprina solidaus restorano įvaizdžio. Ir, beje, rimtos / geros rusiškos muzikos yra į valias. Pradedant nuo klasikos ir baigiant romansais ar net šiuolaikiniu roku.

Vieta. Restorano „Ferdinandas“ (jie save kažkodėl vadina taverna) pavadinimo kilmė įdomi – jis yra autentiškame prieškariniame name, stovinčiame šalia senos aikštės tokiu pačiu pavadinimu. Žodžiu, rusiškam restoranui pavadinimą davė vokiškas vardas :)

„Ferdinandas“ įsikūręs centre esančiame Vitės rajone. Šis rajonas, nors ir stipriai „pakoreguotas“ per karą ir vėliau – sovietinių architektų, išlaikė senąją Mėmelio dvasią – išliko senasis gatvių tinklas, aikštės, stovi nemažai senųjų namų.

Ferdinandas 1

„Ferdinandas“ įrengtas skoningai ir tvarkingai. Puikiai žinote, kaip rusai mėgsta perlenkti lazdą dizaino srityje, bet čia nėra jokių blizgučių ar kitokių neskoningų dalykų. Realiai, interjeras labiau primena vokišką restoraną. Viena šios įstaigos pusė labiau pritaikyta greitam pavalgymui, kita – labiau restoraninė, su baltomis staltiesėmis.
Vasaromis šalia restorano veikia lauko terasa.

Aptarnavimas. Vienas geriausių šioje Klaipėdos dalyje. Tvarkingai ir solidžiai apsirengusios padavėjos yra paslaugios ir dirba greitai. Net labai malonus aptarnavimas.

Šalta rusiška tradicinė sriuba "Okroška"

Šalta rusiška tradicinė sriuba „Okroška“

Maistas. Didžiausias restorano „Ferdinandas“ koziris – maistas. Jis yra kokybiškas ir pateikiamas labai gražiai. Ta prasme, maistas nėra ultra-super-duper gurmaniškas, bet tikrai kokybiškas.

Restorano meniu rašoma, kad dalis patiekalų yra gaminami pagal autentiškus senovinius receptus. Čia galima gauti klasikinių rusiškų sriubų ir tokių antrųjų patiekalų, kaip naminiai koldūnai, įvairūs kepsniai, troškiniai, užkepėlės. Be abejo, prie degtinės siūlomos įvairios įmantrios užkandos. Viskas tikrai skanu. Kadangi maistas kokybiškas, tad jo kainos kažkiek didesnės už vidutinių Klaipėdos restoranų – kavinių kainas.

Ferdinandas 4

Vištienos apkepėlė su daržovėmis ir sūriu.

Darbo dienomis, kaip ir beveik visi Klaipėdoje, „Ferdinandas“ siūlo dienos pietus. Pietų pasirinkimas nemažas, o kainos nesikandžioja.

Gėrimai. Na, tikriausiai, visiems akivaizdu, koks gėrimas akcentuojamas rusiškos virtuvės restorane? Taip, degtinėlės „Ferdinande“ yra įvairios (ir prie jos skanių užkandų), bet su alumi problema.

Adresas: Naujoji Uosto g. 10, Klaipėda
Internete: www.facebook.com/tavernaferdinandas


Ps. primename, kad restoranų, kavinių, barų apžvalgas rašome ne už pinigus. Patys kiekvienoje vietoje apsilankome bent porą kartų ir stengiamės viską aprašyti objektyviai :)