Picerija „Mantini“ – pica gera, bet su alumi gali būti „siurprizų“

[Atnaujinta 2014 rudenį – picerija nebedirba. Vietoj jos atsidarė kinų restoranas].

Nežinau, kaip jums, bet man kartais patinka pasėdėti baruose ar kavinėse, kai iš aukštų palangių yra padaryti stalai. Tada gali sau ramiai sėdėti ant aukštų kėdžių atsukęs visiems nugarą, valgyti ar gurkšnoti ir tuo pačiu pro langus matyti, kas dedasi lauke. Tokių vietų Klaipėdoje žinau dvi. Viena iš jų – picerija – aludė „Mantini“ H.Mano gatvėje (pavadinimas – tikriausiai vardo Mantas vertimas į įtalų kalbą :) ).Kartais čia labai malonu užsukti, o kartais čia gali gauti ne ypatingai malonių „siurprizų“.

Idėja. „Mantini“ yra nebrangi picerija Klaipėdos centre, kuri dar pilsto kelių rūšių vietinį ir importinį alų. Žodžiu, nebloga vieta greičiau ar lėčiau užkąsti visai neblogos kokybės picų, kurios yra kepamos prie akių.

Vieta. Ši picerija – aludė yra šalia buvusio „Vaivos“ kino teatro, iš kurio šiuo metu yra likusios tik kelios sienos. Viduje viskas įrengta tvarkingai ir paprastai. Ne restoranas, bet tikrai ne arklidė. Visi stalai yra aukšti ir prie jų reikia sėdėti ant aukštų barinių kėdžių. Gal kažkam tai gali sukelti nepatogumų. Kaip minėjau, šios vietos palangės yra irgi paverstos stalais ir prie jų visai jauku sėdėti.

Gėrimai. Aha, čia prasideda tie mano minėti „siurprizai“. „Mantini“ alaus pasirinkimas visai neblogas – pilstomas „Vilniaus“ ir kitų smulkesnių daryklų alus bei importinė produkcija. Viskas skamba labai cool, bet… jau kelis kartus padavėjos bandė mus įtikinti, kad parūgęs pilstomas lietuviškas ar vokiškas alus yra visiškai normalus.

Aš labai mėgstu vokišką kvietinį „Schofferhofer“ alų. Pamėgau jį prieš kokius septynerius metus apsilankęs pirmą kartą Berlyne. Nuo tada jį perku ir užsienyje, ir Lietuvoje (jo būna prekybos centruose ir alaus pilstyklose), tad skonį puikiai žinau. Labai apsidžiaugiau, kai „Maninti“ pradėjo reklamuoti, kad pilstys šitą vokišką skystąjį auksą. Bet ką aš gavau – kažkokį rūgštų birzgalą. Na ten tikrai ne „Schöfferhofer‘is“ nors tu ką. Gal tas skystis kažkada ir buvo vokiškas alaus, bet tada, kai aš jį gėriau, tai buvo tiesiog kažkoks surogatas arba tai nuo pat pradžių buvo ne „Schöfferhofer“. Žodžiu…

Saugiausias pasirinkimas šioje vietoje – „Vilniaus Nefiltruotas“ alus. Bent mums jis visus kartus buvo normalus.

Maistas. „Mantini“ picų pasirinkimas labai neblogas, o kokybė jų irgi gera, turint omenyje kainas. Pavyzdžiui, didelė (ne šeimyninė) pica, kurios dviems užtenka per akis, kainuoja dvidešimt kelis litus (2014-ųjų vasara/ruduo). Picos iškepamos greitai ir pateikiamos gražiai. Tiesa, gaila, kad ne per seniausiai šioje picerijoje buvo panaikintas užkandėlių prie alaus skyrelis. Ten būdavo galima nusipirkti labai skanių vytintų mėsiukų.

Aptarnavimas. Picas ir gėrimus reikia užsisakinėti prie baro, o viskas po to atnešama prie stalo. Darbuotojai ramūs, paslaugūs, šypsosi. Problemų šioje srityje niekada nepatyrėme.

Trumpai. Gera vieta užkąsti visai padorių picų ir išgerti skanaus alaus, jei jis nėra surūgęs ar nekokybiškas, o tai pasitaiko.

Aplinka. Visai jaukus bariukas – picerija miesto centre, su vaizdais į H.Manto gatvę.
Publika. Įvairi, bet pagrinde jaunimas. Triukšmingų ar agresyvių kompanijų nesutikome.
Muzika. Lyg ir vietinė radijo stotis, bet netrukdo.
Alus. Pilstomas mažesnių daryklų lietuviškas ir užsienietiškas. Viskas super, jei jis visada būtų kokybiškas.
Maistas. Kokybiškos picos, bet gurmanai (Pvz., „Laukinių papūgų“ blogas) gali nesuprasti :)

„Mėmelio žirafos“ sako“: 3/5. Viskas čiki, bet ta nežinia dėl alaus kokybės neleidžia atsipalaiduoti.

Adresas: H.Manto 9a, Klaipėda

Internete: https://www.facebook.com/mantini.lt (nurodytas oficialus www puslapis neveikia)