Paskelbti klausomiausi 2020 metų lietuviški kūriniai

Asociacija AGATA, kuri rūpinasi atlikėjų teisių įgyvendinimu Lietuvoje, tradiciškai pristato klausomiausius paskutinių metų albumus ir dainas. Taigi kas buvo 2020 metų favoritai?

Klausomiausiu albumu 2020 metais tapo OG Version „MOTYVÃCIJOS TIKSLAI“.

„Sunku nupasakoti, kokie jausmai aplanko išgirdus, jog tavo muzika yra kažkam svarbi. Labai džiaugiuosi, turėdamas galimybę daryti įtaką lietuviškai muzikai ir tuo pačiu kūrybiškai apjungti bei įkvėpti daug žmonių. Albumu įrodžiau, kad sunkus darbas ir bemiegės naktys atsiperka. Didžiulė pagarba visiems dirbusiems prie projekto ir svarbiausia – klausantiems“, – sako muzikantas, prodiuseris OG Version.

Klausomiausia lietuviška daina „Spotify“ platformoje tapo grupės „The Roop“ kūrinys „On Fire“.

„Labai maloni pergalė. Grupės viduje juokaujame, kad „On Fire“ yra tragiško likimo daina, kuri dabar išgyvena antrą gyvenimą, kuomet klausytojai ieško „Discoteque“. Tai, kad „On Fire“ tapo klausomiausia daina „Spotify“, rodo, jog klausytojai mūsų muzikos ieško, ją atranda ir tikrai klausosi. Dėkojame jiems už tai“, – džiaugiasi grupės „The Roop“ lyderis Vaidotas Valiukevičius.

Grojamiausia radijo stočių daina 2020 metais buvo grupės „Sisters On Wire“ daina „Taip jau gavosi“.

„Džiaugiamės tokiu pripažinimu. Bet kokiam muzikantui yra miela, kai jo kūryba yra priimama. Tai mūsų pirma lietuviška daina, tad leisdami ją labai bijojome, bet pasirodo, kad lietuviškai kurti taip pat galime. Dėkojame visiems mūsų besiklausantiems“, – pasiekimu džiaugiasi grupės „Sisters On Wire“ vokalistas, dainos autorius Olegas Jerochinas.

„Youtube“ platformoje 2020 metais populiariausiu lietuvišku kūriniu tapo visame pasaulyje Lietuvos vardą garsinančio prodiuserio „Dynoro“ kartu su „Fumaratto“ įrašyta daina „Me Provocas“.

„Sony Music“, „B1 Recordings“, „Lithuania HQ“ ir „Dynoro“ vardu norime padėkoti už šį pripažinimą. „Me Provocas“ yra šokių muzikos hitas, keliantis tik geras emocijas, kurių mums taip reikia šiais sunkiais laikais. Jei kam nors, klausiantis šio hito, prašviesėjo diena, mums pavyko. Mums labai svarbu, kad kūrėjas yra stipriai palaikomas savo namų bazėje Lietuvoje. Nuoširdžiai tikimės, kad artimiausiu metu galėsime gyvai kartu švęsti šį pripažinimą ir bendrą „Dynoro“ sėkmę. Ačiū“, – sako „Sony Music“ atstovė Suomijoje ir Baltijos šalyse Kaisu Pulli.

Klausomiausiu įrašu lietuviškos muzikos platformoje „Pakartot.lt“ 2020 metais tapo Manto Jankavičiaus ir Kasteto kūrinys „Proto komitetas“. 

„Maloni žinia, kad „Proto komitetas“ yra klausoma! Juk tam daina ir buvo parašyta, kad jos klausytųsi! Norėčiau, kad žmonės žinotų, jog daugybė žmonių dirbo ir įdėjo daug savo laiko ir talento tam, kad girdėtumėte dainą „Proto komitetas“. Todėl šią malonią žinią trokštu perduoti ir Kastetui, kuris be galo ryškiai prisidėjo prie šios dainos. Taip pat muzikantams, aranžuotojams, garso režisieriams ir t.t. Na, ir tada truputėli save „pasiglostau“ Jūsų rankomis. Ačiū!“ – džiaugiasi Mantas Jankavičius.

„Nors gyvi koncertai nevyksta, klausytojai savo mėgstamus atlikėjus gali palaikyti, klausydamiesi jų legaliose platformose. Muzikantams dabar tai vienas iš esminių būdų gauti pajamų už savo kūrybą, tad palaikymas yra kaip niekada svarbus“, – sako AGATA Tarybos pirmininkas Domantas Razauskas.