Parkai Vilniuje: kur pabėgti nuo miesto šurmulio?

Parkai Vilniuje, kuriuos jums rekomenduoja aplankyti „Miesto žirafos“.

Kartais taip norisi ramybės, sugrįžti arčiau gamtos ir trumpam pabėgti nuo triukšmo aplink bei savo galvoje. O kartais artimiausias miškas būna taip toli… Tuomet mus „gelbsti“ parkai, o jų Vilniuje yra tiek daug, kad surašyti visus reikėtų net ne vieno straipsnio. Tad šiame gide „Miesto žirafos“ atrinko savo favoritus, kuriuose galima ir pasivaikščioti, ir aktyviai praleisti laisvalaikį.

Vingio parkas

parkai Vilniuje

Vingio parkas / Facebook nuotr.

162 ha žalio ploto mieste. Parkas puikiai tinka pasivaikščiojimui, bėgiojimui ir ramiam pasisėdėjimui ant suoliuko. Jame taip pat yra legendinė ir koncertų estradą menanti paskutinį „Foje“ koncertą, ne vieną dainų šventę bei pasaulinio lygio žvaigždžių koncertus.
Tokiame plote tikrai rasite ramybės kampelį sau ir savo mintims. O jei nuspręsite apeiti visą parką, apturėsit ir tikrai rimtą mankštą.

Bernardinų sodas (Sireikiškių parkas)

parkai Vilniuje

Sireikiškių parkas / Facebook nuotr.

Pačiame Vilniaus centre esantis parkas tikriausiai yra viena populiariausių tiek vilniečių, tiek miesto svečių lankomų vietų. Su Vilnele besiribojanti erdvė net ir pilna žmonių visuomet dvelkia ramybe. Tikriausiai tą ramybę perduoda nuolat girdimas vandens čiurlenimas. Kartais net sunku patikėti, kad išėjus už parko vartų vėl pateksi į centrinės Vilniaus dalies eismo triukšmą.

Čijunės Sugiharos sakurų parkas

Vilniaus sakurų parkas / Facebook nuotr.

Dešinajame Neries krante, greta Nacionalinės dailės galerijos, įkurtas japoniškų sakurų parkas, kiekvienų metų gegužę papuošia miestą rausvais žiedais ir tampa miestiečių traukos centru. Nors didžiausio susidomėjimo ši vieta dažniausiai sulaukia tik sakurų žydėjimo metu, šis parkas yra visai jauki erdvė pasivaikščiojimas bet kokiu sezonu.

Europos parkas

Europos parkas / Facebook nuotr.

Vieta šalia Vilniaus, kurioje gali ne tik pabūti ramumoje, bet ir pasisemti įkvėpimo. Netoli Europos geografinio centro įsikūręs parkas žavi savo unikalumu. Parke eksponuojamos virš 100 skulptūrų, kurių autoriai – menininkai iš 32 valstybių. Europos parke organizuojami įvairūs kultūros renginiai. Parke lankytojų patogumui nutiesti maždaug 7 km ilgio takai. Taip pat jį galima apvažiuoti čia nuomojamais kalnų dviračiais. Tad jei pritrūkote įkvėpimo kasdienei veiklai, Europos parkas jums padės.

Vilniaus universiteto botanikos sodas

Vilniaus universiteto botanikos sodas / Facebook nuotr.

Vieta, kurioje gali ne tik pailsėti, tačiau ir susipažinti su ne viena augalų rūšimi. Iš viso šiame botanikos sode auga apie 10 000 augalų. Botanikos sodas yra padalintas į du filialus. Vienas jų yra Vilniaus priemestyje, Kairėnuose, kitas – M. K Čiurlionio gatvėje. Tačiau mes rekomenduojame esant galimybei aplankyti abu.

Pasakų parkas

Pasakų parkas / Facebook nuotr.

Dar viena išskirtinė vieta Vilniaus mieste. Karoliniškėse ir Lazdynuose, netoli RIMI prekybos centro, esantis parkas yra išskirtinis savo „papuošimais“. Parke stovi skulptūros, simbolizuojančios įvairius pasakų bei mitologinius personažus. Tad jei norite prisiminti lietuvišką folklorą, pasivaikščiokite šiame parke. Gal kils noras vėl perskaityti kokią pasaką.

Ozo parkas

Ozo parkas / Facebook nuotr.

Šis parkas įsikūręs šiaurinėje miesto dalyje šalia „Siemens arenos“ ir „Ozo“ prekybos centro. Šiame parke galima rasti net keturis vandens tvenkinius, kuriuose išlikusios natūralios sąlygos gyventi vandens paukščiams. Parkas pritaikytas pėstiesiems, tėvams su vaikų vežimėliais ir neįgaliesiems, o dviračiais važinėti parko takeliais draudžiama, kaip ir žvejoti tvenkiniuose. Parko natūraliuose plotuose galima žaisti futbolą, kitus lauko žaidimus, laidyti aitvarus. Trumpai tariant, puiki vietai visai šeimai aktyviai arba pasyviai praleisti laisvalaikį.

Misionierių sodai

Misionierių sodai / Facebook nuotr.

Vilniaus senamiestyje, tarp Paupio ir Subačiaus gatvių įsikūręs istorinis, buvusio misionierių vienuolyno sodas – dar viena vieta, kuri kartai būna nepelnytai užmiršta. Gražiai sutvarkyta aplinka, nemažai atviros erdvės, nedideli tvenkiniai ir begalė klevų. Puiki vieta miesto centre pabūti ramybėje arba tiesiog praleisti laiką su šeima.

Sapiegų rūmų parkas

Sapiegų rūmų parkas / Facebook nuotr.

Vienas seniausių Vilniaus parkų šiuo metu tik atgauna savo popiliarumą. Ilgą laiką ši erdvė buvo uždara, mat jos teritorijoje veikė slaugos ligoninė. Šiuo metu parkas jau yra prieinamas visiems, o jo teritorijoje dažnai vyksta įvairūs piknikai, vedamos mankštos, net veikia keletas mažų kavinių. Beje, netoli įvažiavimo vartų prie Antakalnio gatvės parke auga seniausia Vilniuje liepa.

Verkių regioninis parkas

parkai Vilniuje

Verkių regioninis parkas / Facebook nuotr.

2700 ha Lietuvos pasididžiavimo. Jei kiti parkai Vilniuje yra tikrai gražūs, tai šis yra tiesiog įstabus. Nepaprastos gamtos kampelis, kuriame galima rasti ne vieną dešimtį pėsčiųjų takų, architektūrinių paminklų, Žaliusius ežerus bei absoliučią sielos ramybę. Visomis prasmėmis išskirtinė Lietuvos vieta, kurioje per gyvenimą turėtų apsilankyti kiekvienas.

Kalnų parkas

Kalnų parkas / Vilnius-tourism.lt nuotr. / Parkai Vilniuje

Kalnų parkas / Vilnius-tourism.lt nuotr. / Parkai Vilniuje

Beveik 25 hektarų dydžio parkas įsikūręs tarp kairiojo Neries ir dešiniojo Vilnelės kranto. Parką sudaro kelios kalvos: „Trijų kryžių“, ant kurio stovi to paties pavadinimo paminklas, „Stalo kalnas“, „Gedimino kapo kalnas“ bei „Bekešo kalnas“. Kalnų parke taip pat vyksta įvairūs renginiai bei koncertai, o nuo kalnų galėsite nužvelgti visą Vilnių.

Pavilnių regioninis parkas

Pavilnių regioninis parkas / madeinvilnius.lt nuotr. / Parkai Vilniuje

Pavilnių regioninis parkas / madeinvilnius.lt nuotr. / Parkai Vilniuje

Prie pat Vilniaus esančio Pavilnių regioninio parko pažiba – Ribiškių pėsčiųjų trasa. Iškelkite sau iššūkį: pradėkite taku šalia Minsko pl. 14 esančio viešbučio – kelionę baigsite ten pat. Kelionėje pamatysite tiek pėsčiųjų, tiek slidininkų pamėgtą maršrutą bei Ribiškio draustinį, įsteigtą norint išsaugoti didžiąsias erozines vėduokles.

Parkai Vilniuje aktyviam poilsiui

Na o jei jums mintis geriausiai pravalo sportas ar aktyvi veikla, Vilniuje taip pat galite rasti parkų, kuriuose galėsite mesti iššūkį raumenims ir smegenimas.

„UNO“ Parkas

parkai Vilniuje

„Uno“ parkas / Facebook nuotr.

Jei neturit aukščio baimės ir mėgstat patikrinti savo ištvermę, tuomet ši vieta jum puikiai tiks. Antakalnyje įsikūrusiame laipiojimo parke kiekvienas ras trasą pagal savo galimybes.

Belmonto nuotykių parkas

Belmonto nuotykių parkas / Facebook nuotr.

Dar viena vieta Vilniuje medžių viršūnemis prasilėkti mėgstantiems adrenalino gerbėjams. Čia laipiojimo trasos įskūrusios itin gražiame Belmonto parke. Tad kur pasidairyti ir pasivaikščioti turės ir tie, kuriems su ekstremaliom pramogom nepakeliui.

Riedlenčių parkas Pašilaičiuose

Pašilaičių riedlenčių parkas / Facebook nuotr.

Na o jei kažkam nesvetima riedlentė ar riedučiai, savo sugebėjimus patobulinti ir pademonstruoti rekomenduojame Pašilaičiuose įsikūrusiame „skate“ parke.

Užsiimi panašia veikla, kaip straipsnyje paminėtos vietos? Manai, kad skaitytojams būtų naudinga, jei mes parašytumėme apie tave? Parašyk mums į info@mzirafos.lt  ;)