Savaitgalį – tradicinė „Muziejų naktis“ [PROGRAMA]

Gegužės 18 d. Lietuvoje vyks jau gražia tradicija per daugiau nei dešimtmetį tapusi „Muziejų naktis 2019“. Nuo 2005 m. visoje Europoje gyvuojanti iniciatyva šiemet vėl neaplenks ir mūsų šalies, tad visi norintys pavakaroti vaikštant po įdomiausius Lietuvos muziejus bei stebint išskirtinius šios neeilinės šventės renginius, galės tai padaryti jau šį savaitgalį.

O kad būtų paprasčiau susiorientuoti kas ir kuriame mieste vyks, „Miesto žirafos“ parengė jums išsamias trijų didžiausių šalies miestų „Muziejų nakties“ renginių programas:

Kiekvieną iš jų rasite paspaudę ant miesto pavadinimo.

Vilnius

Kaunas

Klaipėda

Vilnius „Muziejų naktį“ šiemet pasitiks su itin dideliu renginių spektru. Taikomosios dailės muziejuje bus kuriami kvepalai, Muitinės muziejus pakvies į šunų dresūros pamoks, šviežiame „MO“ muziejuje vyks naujo filmo peržiūra bei interaktyvus pokalbis su… Šarūno Saukos paveikslu, o Drugelių namuose galbūt net išvysite, kaip iš kokono ritasi margaspalviai drugiai. Ir tai tik maža dalis renginių, kuriuos galėsite sostinėje aplankyti šį šeštadienį.

Klaipėdoje „Muziejaus nakties“ programas paruošė ne tik populiarūs uostamiesčio muziejai, bet ir teatras. Prano Domašaičio galerijoje bus galima išvysti šešėlių teatrą. Taip pat pasimėgauti improvizuotu galerijos kino teatru bei šviesos dėlionėmis. Laikrodžių muziejus kvies paklausyti jaunųjų smuikininkų koncerto bei sudalyvauti edukacinėje programoje „Laiko Labirintai“. Lietuvos Jūrų muziejus tądien siūlo išmėginti save foto dirbtuvėse bei pasimėgauti Kazimiero Likšos akustiniu koncertu. O Klaipėdos Pilies muziejus kviečia pastatyti Klaipėdos pilį renginyje „Gyva istorijos versmė“. Pirmą kartą prie „Muziejų nakties“ prisijungs ir Klaipėdos dramos teatras su ekskursija, kurios dalyviai galės išnaršyti teatrą nuo pat rūbinės iki užkulisių. Be to, tą pačią dieną uostamiestyje visą dieną vyks ir pavasario Jūros švente vadinamo Klaipėdos laivų parado renginiai.

Kaunas šeštadienį renginių stoka taip pat nesiskųs. Nuo ekskursijų po Brangakmenių muziejų iki išskirtinių potyrių tamsoje paskendusiame IX forte. Nuo arbatos degustacijos Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje iki naktinio pasivaikščiojimo po 8-is Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muziejus. Visą tai galima bus patirti šį savaitgalį laikinojoje sostinėje dalyvaujant „Muziejaus nakties“ renginiuose.

O kad būtų paprasčiau susiorientuoti kas, kur, kada ir kuriame mieste vyks, „Miesto žirafos“ parengė jums išsamias trijų didžiausių šalies miestų „Muziejų nakties“ renginių programas: