kino pavasaris 2020

“Kino pavasaris 2020” tavo namuose: TOP 10 rekomenduojamų filmų

“Kino pavasaris” 2020 m. grįžta su dešimtim nuostabių filmų! Sunku pasirinkti? “Miesto žirafos” atrinko TOP10 svarbiausių festivalio juostų, kurias gali žiūrėti neišėjęs iš namų.

Ką daryti koronaviruso metu, kai visoje šalyje paskelbtas karantinas? Vienas iš variantų – žiūrėti filmus namuose! Tuo labiau, kad didžiausiais kino renginys Lietuvoje “Kino pavasaris” keičia formatą ir visiems savo gerbėjams šiemet suteikia galimybę festivalio filmus stebėti neišeinant iš namų per TV namų kino platformas. Tad ką tikrai vertą pamatyti šio festivalio programoje 2020-aisiais? “Miesto žirafos” visiems savo likimo broliams ir sesėms parengė asmeninį geriausių “Kino pavasario 2020” filmų TOP 10. Skaitom ir renkamės savo favoritus vakarinėms ar dieninėms peržiūroms.


“Parazitas” / Pietų Korėja

Kino pavasaris 2020

„Parazitas“

Neabejotinai tai yra tituluočiausia šių metų “Kino pavasario” juosta. 4-ios oskarų nominacijais, Auksinė Kanų festivalio palmės šakelė bei didžiulis kiekis kitų apdovanojimų patys kalba už šį įstabų filmą. Pietų Korėjos pasididžiavimo, kino režisieriaus Bong Joon Ho juosta pasakoja apie dviejų labai skirtingų Pietų Korėjos šeimų gyvenimus, kurie filmo eigoje susipina į vieną bendrą liniją. Filmo herojaus Ki-taeko šeima gyvena didžiuliame skurde, tuo tarpu Parko šeimos nariai mėgaujasi tikra gyvenimo prabanga. Netikėtai abiejų šeimų narius likimas suveda į vieną istoriją, kurioje netrūksta nei itin rimtų situacijų, atspindinčių klasių skirtumus šalyje, nei juodojo humoro, kuris dažnai priverčia nusijuokti ir pro ašaras. Tai yra itin elegantiškai nufilmuotas kino šedevras, kurį būtina pamatyti! Plačiau nepasakosime, nes kaip teigia rimti kino kritikai, prieš žiūrint šį filmą apie jo siužetą patartina žinoti kuo mažiau…


“Proksima” / Prancūzija

kino pavasaris 2020

„Proxima“

Ne veltui ši juosta buvo pasirinkta šiemetiniam “Kino pavasario” atidarymui. Įstabus Prancūzijos režisierės Alice Winocour darbas pasakoja apie astrofizikės Saros lemtingą pasirinkimą prisidėti prie kosminės misijos “Proxima” pratybų, kurios tikslas – pasiruošti kelionei į Marsą. Juostoje daug pasakojama ne tik apie žmonijos ateities perspektyvas kolonizuoti raudonąją planetą, bet ir apie šių laikų moters pasaulį, kuriame dailiosios lyties atstovėms vis dar reikia įrodinėti savo pranašumą prieš vyrus įvairiose profesinėse srityse. O kur dar asmeninis gyvenimas, kai dirbant beprotiškais tempais reikia išsaugoti gerus santykius su mylimuoju ir pasirūpinti savo pradinuke dukra. Šioje juostoje susipina ateities mokslo vizijos ir dabartinės žmonijos problemos, o dar didesnio autentiškumo filmui prideda faktas, jog visas pasiruošimo kosminei odisėjai veiksmas filmuotas tikrose astronautų treniruočių bazėse.


“Geri ketinimai” / Argentina

Kino pavasaris 2020

„Geri ketinimai“

Iš pirmo žvilgsnio šio argentiniečių režisierės Ana Garcia Blaya filmo istorija gali būti panaši į daugelį jau matytų filmų. 3-jų vaikų tėvas Gustavas mėgaujasi laisvu ir nepriklausomu gyvenimu. Nors pagrindinis filmo herojus yra geras ir mylintis tėvas, tačiau plevėsos gyvenimo būdas sugriovė jo santuoką su vaikų mama. Negana to, buvusi žmona susirado naują gyvenimo palydovą ir ketina su juo išvykti į kitą šalį, atimdama iš Gustavo didžiausią jo užgyventą turą – vaikus. Visgi ne viskas šioje istorijos taip paprasta, o meistriškai ir su pietietiška dvasia perteiktas istorijos pasakojimas filmą nudažo įvairiausiomis spalvomis. Nuo itin komplikuotų žmonių santykių iki absoliučios ir nesuvaidintos meilės, kuri priverčia žmones keistis ir pamatyti gyvenimą naujomis akimis. Šį filmą tikrai galima rekomenduoti tiems, kurių abejingais nepaliko jau kultiniu tapęs Olivier Nakache filmas “Intouchables”. Mat abi juostos neša labai panašų šviesos jausmą.


“Balta balta diena” / Islandija, Švedija, Danija

Kino pavasaris 2020

„Balta balta diena“

Tie, kurie neabejingi šiaurietiškam šalčiui ir kultūrai, privalo pasižiūrėti šią islandų režisieriaus Hlynur Palmason juostą. Ši psichologinė drama intriguoja nuo pat juostos pradžios. Vidutinio amžiaus policininkas gedi savo žuvusios žmonos. Tačiau netyčia rastas daiktas tyrinėjant mirusios mylimosios daiktus apverčia vyro gyvenimą aukštyn kojomis. Viskas, kuo vyras tikėjo anksčiau, išgaruoja kaip dūmas vėjyje. Meilė virsta didžiuliu pykčiu, o paskutiniai sunkią akimirką švietę šviesos spinduliai tapo nemieli ir erzinantys. “Balta balta diena” yra itin stipri juosta, kurioje lyg svogūnas sluoksniais lupamas tipiško tvirtų vertybių ir senų pažiūrų skandinavų vyro charakteris. Ne veltui pagrindinį šios juosto aktorių Ingvar’ą E. Sigurdsson’ą Kanų festivalio sekcijos „Kritikų savaitė“ žiuri pripažino geriausiu. O pati juosta tikrai privers kiekvieną perkratyti savo vertybių sistemą.


“Kristaus kūnas” / Lenkija

Kino pavasaris 2020

„Kristaus kūnas“

Užtenka pasakyti, kad ši lenkų režisieriaus Jan’o Komasa’os juosta praėjusiais metai buvo tarp nominantų oskarui geriausio užsienio filmo kategorijoje. Tai tikrai didžiulis įvertinimas lenkų kinematografijai, o ir girti šią juostą tikrai yra dėl ko. Visų pirmą – šio filmo puikus scenarijus. Kalėjime sėdėjęs jaunuolis per nelaisvėje praleistus metu atrado dievą ir nusprendė tapti kunigu. Tačiau su kriminaline praeitimi šią svajonę išpildyti tampa labai sudėtinga. Visgi, dėka itin juokingo atsitiktinumo, jaunam vaikinui pavyksta tapti nuošalaus miestelio parapijos kunigu. Tuomet prasideda itin įdomūs ir dažnai komiški dalykai, kurie įtraukia iki pat filmo pabaigos. Didžiulę šios juostos sėkmę lėmė itin įtaigi pagrindinio vaidmens aktoriaus Bartosz’o Bieleni’os vaidyba. Tai yra didžiulis Lenkijos kino ir teatro perlas, kurio vardą dar tikrai išgirsime didžiajame kine. O pats filmas “Kristaus kūnas” patiks tiek komedijos, tiek dramos gerbėjams. Mat jame puikia suderinamos rimtos tikėjimo ir šių dienų krikščionybės dogmų temos bei keistokos gyvenimiškos situacijos, kurias patiria ne tokie ir “šventi” žmonės.


Skaityti toliau
Puslapiai: 1 2