Muziejai Vilniuje

Muziejai Vilniuje: kuriuose labiausiai verta apsilankyti?

„Miesto žirafos“ pristato įdomiausių muziejų, kuriuos verta aplankyti Vilniuje gidą.

Kada paskutinį kartą domėjaisi, ką šiandien gali įdomaus pasiūlyti muziejai Vilniuje. Gi sakoma, kad menas praturtiną žmogų, tad kodėl šią savaitę netapus šiek tiek turitingesniu bei neaplankius kokio nors muziejaus. Nežinai į kurį eiti? Tokiam reikalui „Miesto žirafos“ tau parengė įdomiausių muziejų Vilniuje gidą.

„MO muziejus“ (Pylimo g. 17)

„MO muziejus“

Prieš kelis metus duris atvėręs didžiausias modernaus meno muziejus Lietuvoje tikrai turi ką pasiūlyti įvairaus meno gerbėjams. Nuo praėjusio amžiau A. Sutkaus fotografijų iki šiandienos A. Kriščiūno „pop art“ paveikslų. Visą tai ir dar daugiau gali rasti po vienu stogu Pylimo gatvėje. Nors tai kol kas naujausias muziejus Vilniuje, šiandienos lankomumu jis tikriausiai gerokai kerta „per šonus“ visiems kitiems sostinės muziejams. Kodėl? Užsukite ir pamatysite.


Energetikos ir technikos muziejus (Rinktinės g. 2)

Energetikos ir technikos muziejus

Norite daugiau sužinoti, kaip bėgant amžiams mūsų šalis keitėsi technogiškai? Įdomu, kokiais automobiliais važinėjo prieškario laikais? Kaip buvo sukurta pirmoji dujų tiekimo sistema ir pan.? Visą tai sužinosite apsilankė Energetikos ir technikos muziejuje.


Pinigų muziejus (Totorių g. 2/8)

Pinigų muziejus

O gal jums įdomi Lietuvos pinigų istorija? Tada jums patiks Pinigų muziejuje. Per du aukštus išsidėsčiusiose penkiose salėse, galėsite susipažinti su pasaulio pinigų ir bankininkystės istorija, Lietuvos pinigais, bankininkystės raida mūsų šalyje nuo pirmųjų kredito įstaigų atsiradimo iki šių dienų.


Žaislų muziejus (Barboros Radvilaitės g. 7 / Šiltadaržio g. 2)

Žaislų muziejus

Ar žinote, kokiais žaislais žaisdavo jūsų tėvai arba seneliai? Tai galite sužinoti apsilankę Žaislų muziejuje. Negana to, daugumą čia esančių eksponatų galima pačiupinėti rankomis. Tad apsilankymas šiame muziejuje gali būti ne tik puiki pramoga jums, bet ir jūsų mažiesiems.


Iliuzijų muziejus (Vokiečių g. 8)

muziejai Vilniuje

Iliuzijų muziejus

Norite būti maloniai apgautas? Prašom. Iliuzijų muziejaus eksponatai gerokai papurtys jūsų smegenis bei vaizduotę. Be to, jei norite įdomios „Facebook“ ar „Instagram“ profilio nuotraukos, čia tikrai rasite erdvių, kur jas pasidaryti.


Iliuzijų kambariai (Illusion rooms) (Gedimino pr. 2A)

Iliuziju kambariai Vilniuje

„Illusion rooms“ Vilniuje

Kad jau užėjo kalba apie iliuzijas, negalime nepaminėti pačiame Vilniaus centre esančių „Illusion rooms“. Tai vieta, kurioje su tavim gudraus ne tik akys, bet ir protas! Čia rasi Veidrodžių labirintą, galvą ir kojas susukantį Velnio tunelį, tikrovės suvokimą išbalansuojantį Anti-Gravitacijos kambarį, perspektyvos iliuziją patvirtinantį Dydžio iliuzijų kambarį, Apverstus kambarius bei daug kitų atrakcijų bei eksponatų.

Beje, dovanojam idėją: „Illusion rooms“ gali švęsti gimtadienį – nerealūs įspūdžiai garantuoti! Daugiau info: www.illusions.lt arba telefonu 860394024.


Lietuvos teatro, kino ir muzikos muziejus (Vilniaus g. 41)

Lietuvos teatro, kino ir muzikos muziejus

Na, o tuos, kuriems arti širdies audiovizualiniai menai, kviečiame apsilankyti Lietuvos teatro, kino ir muzikos muziejuje. Čia eksponuojamos nuotraukos, muzikos instrumentai, kostiumai, teatro lėlės, apdovanojimai ir kiti su teatro, muzikos ir kino istorija susiję daiktai.


TARTLE muziejus (Užupio g. 40)

TARTLE muziejus

Užupyje įsikūrusiame TARTLE muziejuje lankytojai kviečiami gyvai susipažinti su Lietuvos meno vertybėmis nuo pagonybės laikų iki šių laikų meno. Šiuo metu muziejaus kolekcijoje sukaupta apie 1 tūkst. tapybos darbų, per 360 skulptūrų, per 490 žemėlapių, per 1100 istorinės grafikos darbų ir net 2 tūkst. įvairių knygų. Tad pasirinkimas ką pamatyti – tikrai didelis.


Aleksandro Puškino muziejus (Subačiaus g. 124)

Aleksandro Puškino muziejus

Taip, jūs perskaitėte teisingai. Vieno garsiausių Rusijos rašytojų muziejų galima rasti ir Vilniuje. Jis įkurtas Grigorijaus ir Varvaros Puškinų Markučių dvaro gyvenamajame name. Šį muziejų aplankyti verta vien dėl vietos, kurioje jis įsikūręs. Mat muziejų supa net 18 ha parkas su tvenkiniais, šeimyninėmis kapinaitėmis bei Šv. Varvaros koplyčia. Labai graži ir rami vieta pasivaikščiojimui gryname ore.


Nacionalinė dailės galerija (Konstitucijos pr. 22)

Nacionaline dailės galerija

Dažnai visai nepelnytai pamirštama vieta. Puiki erdvė, kurioje dažnai vyksta labai įdomios parodos bei renginiai. Iš modernaus pastato atsiveria itin gražus vaizdas į Neries upę, kuriuo gali grožėtis gurkšnodamas kavą jaukioje galerijos kavinukėje. Trumpai tariant, puiki vieta praleisti popietei.


Televizijos bokštas (Sausio 13-osios g. 10)

Televizijos bokštas

Aukščiausias Lietuvoje, 8-as pagal aukštį Europoje ir 26-as pasaulyje pastatas yra unikali vieta Vilniuje. Mat pakilęs į bokšto viršuje esantį restoraną-apžvalgos aikštelę Vilnių ir jo apylinkes galėsi matyti net 50 km spinduliu. O kodėl mes jį minime šiame straipsnyje? Bokšte yra įrengtas istorinis Sausio 13-osios atminimui skirtas Laisvės kovų muziejus, o šalia bokšto įkurtas kasmet vis besiplečiantis „antenų parkas“.

Beje, bokšto papėdėje esančiame miškelyje rasite dar vieną Vilniaus įdomybę – gyvūnų kapines. Taip, tikrasias kapines – su mažais paminklais, gėlėm ir visais kapinėm būdingais atributais.


Vilniaus gynybinės sienos bastėja (Bokšto g. 20)

Vilniaus gynybinės sienos bastėja

Vilniuje šią vietą daug kas pažįsta kaip „barbakaną“. Ir tiesą pasakius, šiai vietai sentimentų turim visai ne dėl muziejaus, o dėl jaunų dienų, kuomet čia su chebra susirinkdavom išgerti kokio šalto ir tauraus gėrimo, o kartais ir gitara pagroti. Vis dėl to šiandien čia veikia įdomus muziejus, o ši vieta (pasirodo) turi itin didelę istorinę ir architekturinę vertę, apie kurią jums tikrai papasakos šio muziejaus darbuotojai.


Lėlių kopijų muziejus (S. Stanevičiaus g. 24)

Lėlių kopijų muziejus

Šiame muziejuje eksponuojamos Lietuvių dailininkų atkurtos lėlių kopijos, kurių originalai šiuo metu saugomi didžiuosiuose pasaulio muziejuose. Čia rasite ir Antikos laikų lėlės-skulptūrėles ir net garsiuosius „mapetus“. Puiki vieta, kurioje apsilankyti įdomu tiek suaugusiam, tiek vaikui. O ir įsikūręs ji praktiškai miegamuosiuose rajonuose, tad lankytojų dėmesio šiai vietai niekada nebus per daug.

Ir tai tik keletas iš įdomesnių muziejų, kuriuos galima aplankyti Vilniuje. O kur dar Gedimino pilies bokštas, Valdovų rūmai, Lietuvos nacionalinis muziejus, Vilniaus katedros varpinė su puikiu vaizdu bei daugelis kitų miestiečių bei miesto svečių gausiai lankomų muziejų.