Valdovų rūmai

Valdovų rūmai yra Vilniuje įsikūręs Lietuvos nacionalinis muziejus, skirtas paminėti Lietuvos didžiuosius kunigaikščius. Čia galima apžiūrėti įvairiausiais parodas ir ekspozicijas, sužinoti daug informacijos apie Lietuvą viduramžiuose, taip pat čia skatinamas papročių išsaugojimas, istorijos supratimas ir žinių skleidimas.

Valdovų rūmai turi savo biblioteką, kurioje galima rasti daugybę mokslinės literatūros, kurios gretose yra knygų, kurių daugiau niekur Lietuvoje nėra. Čia verta apsilankyti kiekvienam, kuris domisi Lietuvos istorija.

Valdovų rūmai yra 2009 m. įkurti istorinės rezidencijos pobūdžio muziejus. Jie veikia Vilniaus Žemutinės pilies Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmuose.

Valdovų rūmai kaupia, saugo, tiria ir įvairiomis priemonėmis pristato Lietuvos valstybės bei jos valdovų istorijos ir kultūros paveldą, gausius ir unikalius archeologijos rinkinius bei europinės taikomosios ir vaizduojamosios dailės kolekcijas nuo gotikos iki baroko, vertingą lituanistinę medžiagą. Taip pat čia vykdoma aktyvi edukacinė ir kultūrinė veikla, skleidžianti kultūrinio turizmo informaciją, sudaranti sąlygas valstybės reprezentaciniams renginiams.

Valdovų rūmai siekia ugdyti pilietinę visuomenę bei stiprinti istorinę savimonę, puoselėti tautines vertybes bei palaikyti viso pasaulio lietuvių bendrystę, aktualinti kultūros ir meno paveldo pažinimą, pristatyti tradicinius istorinius ir kultūrinius Europos valstybių ir tautų ryšius.

Adresas: Katedros a. 4 Vilnius

Šiandien Liepos 15, 2019

Rytoj Liepos 16, 2019

Trečiadienis Liepos 17, 2019

Ketvirtadienis Liepos 18, 2019

Penktadienis Liepos 19, 2019

Pirmadienis Liepos 22, 2019

Antradienis Liepos 23, 2019

Trečiadienis Liepos 24, 2019

Ketvirtadienis Liepos 25, 2019

Penktadienis Liepos 26, 2019