Tai kur ta jūra ir marios Klaipėdoje? I dalis

dane 2

Ironiška situacija – prie jūros esančiame mieste ne tiek ir daug eiliniam žmogeliui prieinamų vietų, esančių ant jūros ar Kuršių marių kranto. Iš tikro, pačiame Klaipėdos mieste žinau tik kelias ne uosto darbuotojams prieinamas tokias vietas. Taigi, ką daryti, jei atvažiuoji į Mėmelį ir nori pabūti prie marių ar jūros?

Perkėlos
Dažniausiai lankoma uosto bei Kuršių marių pakrantės vieta Klaipėdoje – taip vadinama Senoji perkėla. Čia iš abiejų Danės upės pusių galima pasivaikščioti ir net pavalgyti ar išgerti alaus bokalą. Kairėje Danės žiočių pusėje yra pilis, restoranai ir kruizinių laivų terminalas, tad vasaromis žmonių ten netrūksta – atplaukę turistai eina į miestą, miestiečiai eina žiūrėti didžiųjų kruizinių laivų, o visi kartu sėdi keliuose čia esančiuose restoranuose – baruose.

dane 1

Kitoje Danės pusėje pagrindinį žmonių srautą sudaro į Smiltynę besikeliantys pėstieji ir dviratininkai (automobiliai čia nekeliami). Persikėlus einama arba prie jūros, arba link Jūrų muziejaus. Taip pat čia yra jau „Mėmelio žirafų“ bloge aprašytas „Meat lovers“ baras – restoranas.

Už poros kilometrų į pietus nuo Senosios perkėlos yra Naujoji perkėla, kurioje keltai kelia ne tik pėsčiuosius ir dviratininkus, bet ir lengvuosius automobilius bei sunkvežimius. Šioje vietoje yra poros šimtų metrų atkarpa palei marių/uosto krantą. Iš tikro, ten nieko ypatingo nerasite, nebent norisi šiaip stebėti uosto darbą ir praplaukiančius laivus.

naujoji perkela

Smeltė
Dar piečiau nuo Naujosios prieplaukos, Smeltės upelio žiotyse, Marių gatvėje yra žvejybinių tralerių uostukas. Šią vietą rekomenduočiau norintiems ramiai pasivaikščioti ir susipažinti su nustekentu Lietuvos jūriniu žvejybiniu laivynu. Na, gražiai atrodo tie prižiūrėti trisdešimties ar keturiasdešimties metų žvejybiniai laivai, bet kažkaip norėtųsi, kad tarp jų būtų ir modernios technikos. Vis tik pusiau išsivysčiusi šalis esame :)

Malkų įlanka ir keltų terminalas
Važiuojame dar toliau į pietus iki Malkų įlankos. Dar Vokietijos imperijos laikais buvo iškastas Vilhelmo kanalas, sujungęs Miniją su Klaipėda tam, kad nereikėtų apiplaukinėti Ventės rago. Kanalu į uostą būdavo atplukdomi sieliai (į krūvą surišti medžių rąstai), todėl ši įlanka taip ir vadinasi. Čia galima apžiūrėti milžiniškas krūvas medienos ir konteinerių kalnus. Pavažiavus arčiau link keltų terminalo, atsiveria visai gražūs Kuršių marių ir Nerijos vaizdai.

Ką gi, pirmajai daliai užteks. Antroje dalyje aprašysiu į Šiaurę nuo Klaipėdos esantį pajūrį – Pirmąją ir Antrąją Melnragę, Girulius, fortą „Memel Nord“, Olando kepurę, Placio ežerą.

Jei kažką praleidau pirmojoje dalyje, būtinai papildyk komentaruose. Dėkui.